Anket Sonuçlarını Gör: Şu Anda Gayrimenkul Almak Ne Kadar Doğru Bir Yatırım?

Oylayan
316. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Gayrimenkul hiçbir zaman yatırım aracı olamaz. Sadece ihtiyaç için gayrimenkul alınmalıdır.

94 29.75%
  • Fiyatları yeterince yükselmiştir bundan sonra daha yükselecek yeri yoktur.

39 12.34%
  • Faziler düşük seyrettiği sürece yatırım amaçlı dahi olsa gayrimenkül alınabilir

67 21.20%
  • Balon 2 yıl içinde patlayacaktır. Faziler dipte dahi olsa nakitte kalıp fırsat beklenmelidir.

104 32.91%
  • Dibin dibi vardır fiyatlar düşmeye başlasa dahi nerede duracağı bilinmez.

10 3.16%
  • Almam kardeşim, ömür boyu kiracıyım.

24 7.59%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 125/180 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175 ... SonSon
Arama sonucu : 2155 madde; 1,489 - 1,500 arası.

Konu: Şu Anda Ev Almak Ne Kadar Doğru Bir Yatırım?-3

Esas

Chucky

Gelince konusmak farz oldu, belliki sen daha iyi biliyorsun bu isi

Butcem 500K. Metroya yakin olmasi sart yani benim icin sart cunku Avrupa yakasina kolay gecis sart benim icin. Minibus yolunu hicbir zaman sevmedim zamaninda zihnipasa civarinda yasadik senelerce o yuzden sevemedim.
    Illa Kozyatagi olsun demiyorum Bostanci ve batisindaki herhangi bir metro duragina en fazla iki sokak otede olacak otoparki kesinlikle olacak yeni olmasi gerekmeyen bir daire. Fiyat max 500K.

Metro oncesi ile sonrasi arasinda 200K fark var Kozyataginda. Gercek fiyatlardan bahsediyorum cunku bizim apartmanda bile alinip satildi. Kim derdiki evin bir sokak otesine meslek lisesi arka sokagina otel yapilacak. 2 sokak otesinde plazalar olacak. Onunden metro gececek. deseler inanmazdim.

Simdi bir de Bostanci Dudullu ve Goztepe Umraniye metrosu ihalesi geliyor. Bunlardan biri Yenisahra ile oburude kozyatagi istasyonu ile yerden birlesiyor.

Ek olarak Atasehire havaray dusunuyorlarmis. TR nin en buyuk merkezlerinden finans merkezi insaati devam ediyor 1km otede. Hatta merkez bankasinin hepsinin degil bazi birimleri burada olacakmis.

Kadikoy Kartal metrosunun Sabiha Gokcene ya uzatilmasi yada giden metroyla kesismesi dusunuluyor. Ayrica Kartal Pendik ilave metro hattinin bugun yarin ihalesi sonuclanacakti.

Yani ben metroyu sevmiyim de neyi seveyim?

Eskiden neler cekerdik o minibuslerde Kadikoye gitmek kan ter icinde E-5 trafiginde yada minibus caddesinde adami oldururdu. Belkide metroyu buyuzden 97 kurus yapmislarki millet alissin diye. Yoksa fiyat elbette mantiksiz. Ne olursa olsun otobus/metrobus ile metro arasinda medeniyet acisindan caglar kadar fark var. Yaslilar pek sevmiyor inmesi cikmasi zor diye ama olsun

Son soru; Fikirtepe hakkinda bilgisi olan varmi?

Duhul
    Dec 2010
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,093

Esas

Alıntı Originally Posted by mandrake Yazıyı Oku
    Chucky

Gelince konusmak farz oldu, belliki sen daha iyi biliyorsun bu isi

Butcem 500K. Metroya yakin olmasi sart yani benim icin sart cunku Avrupa yakasina kolay gecis sart benim icin. Minibus yolunu hicbir zaman sevmedim zamaninda zihnipasa civarinda yasadik senelerce o yuzden sevemedim.
    Illa Kozyatagi olsun demiyorum Bostanci ve batisindaki herhangi bir metro duragina en fazla iki sokak otede olacak otoparki kesinlikle olacak yeni olmasi gerekmeyen bir daire. Fiyat max 500K.

Metro oncesi ile sonrasi arasinda 200K fark var Kozyataginda. Gercek fiyatlardan bahsediyorum cunku bizim apartmanda bile alinip satildi. Kim derdiki evin bir sokak otesine meslek lisesi arka sokagina otel yapilacak. 2 sokak otesinde plazalar olacak. Onunden metro gececek. deseler inanmazdim.

Simdi bir de Bostanci Dudullu ve Goztepe Umraniye metrosu ihalesi geliyor. Bunlardan biri Yenisahra ile oburude kozyatagi istasyonu ile yerden birlesiyor.

Ek olarak Atasehire havaray dusunuyorlarmis. TR nin en buyuk merkezlerinden finans merkezi insaati devam ediyor 1km otede. Hatta merkez bankasinin hepsinin degil bazi birimleri burada olacakmis.

Kadikoy Kartal metrosunun Sabiha Gokcene ya uzatilmasi yada giden metroyla kesismesi dusunuluyor. Ayrica Kartal Pendik ilave metro hattinin bugun yarin ihalesi sonuclanacakti.

Yani ben metroyu sevmiyim de neyi seveyim?

Eskiden neler cekerdik o minibuslerde Kadikoye gitmek kan ter icinde E-5 trafiginde yada minibus caddesinde adami oldururdu. Belkide metroyu buyuzden 97 kurus yapmislarki millet alissin diye. Yoksa fiyat elbette mantiksiz. Ne olursa olsun otobus/metrobus ile metro arasinda medeniyet acisindan caglar kadar fark var. Yaslilar pek sevmiyor inmesi cikmasi zor diye ama olsun

Son soru; Fikirtepe hakkinda bilgisi olan varmi?
    eylülde geldiğinde illa annene yakın üst e-5 lokasyonlarında ev bakıyorsan işimiz çokta zor değil...500 bin tl bu bölgeler için son derece iyi bir para...sonradan konuşuruz ama sana ufak bir ipucu vereyim...fikirtepenin şu an için durumu çok karışık...ama yeni imar durumundan sonra buraları mutlaka elden geçecek...zaten afet alanı içinde yer alıyor...kültürsüz bir insan yapısına sahip olan bir muhit olduğu için insanların uzlaşması mümkün olamadı...mutlaka aklı başında olanlarda vardı....ama cahil kesim olaya taş koydu...fakat imar değişikliği orta vadede gerçekleşince buraları altın olacak...yani kadıköyün yeni ataşehiri olacak...ama şu anda burdan ev alınırmı??....alınırda imardan sonra karşına ne kadarlık bir pay çıkacak orasını kestirmek zor....eğer yatırım için yer aranıyorsa en doğru bölge....her yere yakın....ancak sabır isteyen bir bölge olduğu için kısa vade beklentilerini karşılamaz....paraya kısa vadede ihtiyacı olmayan yatırımcıların alıp bekleme tahamülü varsa alınır....bu arada zihnipaşa demişsin.....benim çocukluğumun okulumun adı....nasıl beğenmessin....erenköyün simgesi rahmetli mehmet ali birandın bile okulu....

Duhul
    Jun 2010
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,759

Esas

Arkadaslar

Eylul ayinda tekrar bir Istanbula gelmem gerekiyor. Bu sefer kesin ev almam lazim. Almak istiyorum cunku ilk metro acilisindan once ev almadik salak gibi 250 bin TL olan evler simdi 500 e yaklasti hatta gecti. Bu fiyatlar Kozyatagi icin gecerli

Simdi tahmin ediyorum Marmaray ile M4 (kadikoy kartal) metrosu birlessin ki 29 Ekimde aciliyor, fiyatlar bi 100-200 bin tekrar artacak Allahin emri. Dusunsenize adam E-5 teki herhangi bir duraktan binip bir aktarma ile klimali ortamda kitabini okuyarak 1 saatte Avrupa yakasinda.
    Bence bu Marmarayin acilmasi Avrupa yakasi ile Anadolu yakasindaki ev fiyatlarini birbirine yaklastirir buda Anadolu yakasinda metro uzerindeki ev fiyatlarinin ucmasi demek.

Bu 1 hafta icinde sahibinden.com milliyet ve hurriyet emlak tan baktigim evleri gezicem. Kriterim e-5 uzerinde Bostanciyi gecmemek kaydiyla metro istasyonuna 2 sokaktan ote olmayan evlere bakmak. 500 binden fazla vermek istemiyorum. Su anda bile 500 bin liraya boyle bir ev 30 yillik kooperatif dairesi demek otopark yok yesillik yok bekci yok hicbirsey yok.
    Istanbul'a tasinana kadar evi kiraya veririm heralde ama yeterki gelince basimi sokacagim bir yer olsun.

Tavsiyeleriniz nelerdir? Kimileri dukkan al kiraya ver diyor.
    Topraktan girebilecegim yerler varmi? CUnku ev hemen lazim degil. Fikirtepe de baya olusumlar var ama Kadikoy eski cazeibesini kaybetti dokuluyor oralari artik. Fakat yinede tavsiylerinizi almak istiyorum.

sakın geç kalma 1 milyon olur ortada kalırsın, ne yap et al. dost tavsiyesi.

4. Esas

Bazıları paralı medyadan çok etkileniyor, son günlerde yine beton lobisinin sipariş ettiği metro, marmaray bahaneli fiyatlar uçtu-kaçtı haberleri anahaberleri süslemeye başladı. Trene son yolcuları bindirmeye çalışıyorlar, bu arada süre doluyor, seneye tufanın çıkacağı kesinleşti gibi bu yüzden bu haberler çoğalarak devam edecek. Kredi faizlerinin de artışa geçmesiyle oyun alanı iyice daralan beton lobisi, eldeki kümesleri gazlamalı fiyatlardan son sahiplerine teslim etmek için var gücüyle çalışıyor. Gaza gelmeyip takkenin düşüp kelin görüneceği önümüzdeki seneyi beklemek lazım, kurt puslu havayı sever. Kurt olmazsan kuzu olursun..

Esas

sn. mandrake ,
    silivrideki havaalanı projesine yetişememişsiniz ama inşallah marmaray projesine yetişirsiniz

bu forumda "Silivrinin nufüsu 1 milyon olur mu" diye topik vardı, sonra kayıplara karıştı.

herşey fed in elinde parasal genişleme durduğu anda dolar ve faizler yukarı betoncular aşağı, bu topicte arşive.

bir de size dost tavsiyesi.

olurda bakırköy düşünürseniz ağaoğlunun apartman daireleri var 1,3 milyon tr ye. İncirli metrosu yenikapıya bağlanınca daire fiyatları 2,5 milyon tl olacakmış
    dictum meum pactum.
    It is not matter of fact, it is matter of timing....

Duhul
    Jun 2010
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,759

Esas

apple ın cirosu bizim iso 500, yani en büyük 500 sanayi şirketimizin cirosuna denk.
    o yüzden istanbul newyork oldu hong kong oldu martavallarını bırakın artık. cehaleti başkalarına yaymaya gerek yok.

Esas

Alıntı Originally Posted by çingçangçong Yazıyı Oku
    apple ın cirosu bizim iso 500, yani en büyük 500 sanayi şirketimizin cirosuna denk.
    o yüzden istanbul newyork oldu hong kong oldu martavallarını bırakın artık. cehaleti başkalarına yaymaya gerek yok.
    artı apple microsoft google vb. şirketlerin merkezi ve çalışanlarının çoğu New york ta değil silikon vadisindedir.

New york u pahalı yapan finans ve ticaret merkezi olmasıdır aynı şey hong kong için de geçerlidir.

diğer yandan biz istediğimiz kadar ıkınalım geleceğin finans merkezi Şangay olacaktır.
    dictum meum pactum.
    It is not matter of fact, it is matter of timing....

Esas

Alıntı Originally Posted by austin Yazıyı Oku
    Bazıları paralı medyadan çok etkileniyor, son günlerde yine beton lobisinin sipariş ettiği metro, marmaray bahaneli fiyatlar uçtu-kaçtı haberleri anahaberleri süslemeye başladı. Trene son yolcuları bindirmeye çalışıyorlar, bu arada süre doluyor, seneye tufanın çıkacağı kesinleşti gibi bu yüzden bu haberler çoğalarak devam edecek. Kredi faizlerinin de artışa geçmesiyle oyun alanı iyice daralan beton lobisi, eldeki kümesleri gazlamalı fiyatlardan son sahiplerine teslim etmek için var gücüyle çalışıyor. Gaza gelmeyip takkenin düşüp kelin görüneceği önümüzdeki seneyi beklemek lazım, kurt puslu havayı sever. Kurt olmazsan kuzu olursun..
    Zamaninda bize diyorlardi 2005 gibi, ev al bak cok ucuz bir gun Istanbula donersin ortada kalma falan

Dinlemedik gulduk gectik TR de hep darbe olur hep kriz cikar TR den bir cacik olmaz dedik

Ileri sarim simdi 2013 teyiz ve 500K nin altina duzgun ev bulamiyorum.

Keske sizin gibileri dinlemeseydim simdi 3 dairem olurdu.

Esas

Alıntı Originally Posted by çingçangçong Yazıyı Oku
    Istanbul NY olmadi okey tamam ee bu fiyatlar ne?

Oyle suni sisirmekle arz talep dengesi nasil oynatilabilir? Imkani yok...

Bu forum ilk acildigindan beri yaziyorum daha o zamandan beri fiyatlar ucacak dedim. Bugune egldik fiyatlarin geriledigi bir donem hic olmadi.

Dikkatinizi cekerim, banka faizleri dunyanin en yukseklerinden biri olmaya devam ediyor. Istanbul NY tan cok farkli, NY ABD nin bir sehri. Istanbul bir ulke. Turkiye Istanbul'dan yonetilir ama ABD de bir suru NY gibi sehir var. TR de yada yurtdisinda kimi tanidiysam Istanbul'dan ev alma planlari vardir. Cunku baska yerde is yok.

Dunyanin hangi sehri bu kadar hizli buyuyup 70 universite kondurabiliyor?

Ne kadar konussam bos. Herkes bildigini yapsin.

Annemin 30 sene once emekli ikramiyesiyle aldigi evi ben simdi ABD de biriktirdigim parayla anca aliyorum. Turkiye'nin geldigi hale bak.

Esas

Alıntı Originally Posted by chucky68 Yazıyı Oku
    eylülde geldiğinde illa annene yakın üst e-5 lokasyonlarında ev bakıyorsan işimiz çokta zor değil...500 bin tl bu bölgeler için son derece iyi bir para...sonradan konuşuruz ama sana ufak bir ipucu vereyim...fikirtepenin şu an için durumu çok karışık...ama yeni imar durumundan sonra buraları mutlaka elden geçecek...zaten afet alanı içinde yer alıyor...kültürsüz bir insan yapısına sahip olan bir muhit olduğu için insanların uzlaşması mümkün olamadı...mutlaka aklı başında olanlarda vardı....ama cahil kesim olaya taş koydu...fakat imar değişikliği orta vadede gerçekleşince buraları altın olacak...yani kadıköyün yeni ataşehiri olacak...ama şu anda burdan ev alınırmı??....alınırda imardan sonra karşına ne kadarlık bir pay çıkacak orasını kestirmek zor....eğer yatırım için yer aranıyorsa en doğru bölge....her yere yakın....ancak sabır isteyen bir bölge olduğu için kısa vade beklentilerini karşılamaz....paraya kısa vadede ihtiyacı olmayan yatırımcıların alıp bekleme tahamülü varsa alınır....bu arada zihnipaşa demişsin.....benim çocukluğumun okulumun adı....nasıl beğenmessin....erenköyün simgesi rahmetli mehmet ali birandın bile okulu....
    Benim zamanimda zihnipasa pek guzel bir yer degildi. Simdi degismis olabilir 20 yildir gitmiyorum. Ama binalar yapilmadan once cok yesillik ve kosklerin oldgu bir yerdi ozellikle tren istasyonu civari. Guzel anilarim var oralarda. Ama simdi orada yasamak istemezdim. Metro yok Gerci hizli tren yapiyorlar oda guzel.

11. Esas

Zamaninda bize diyorlardi 2005 gibi, ev al bak cok ucuz bir gun Istanbula donersin ortada kalma falan

Dinlemedik gulduk gectik TR de hep darbe olur hep kriz cikar TR den bir cacik olmaz dedik

Ileri sarim simdi 2013 teyiz ve 500K nin altina duzgun ev bulamiyorum.

Keske sizin gibileri dinlemeseydim simdi 3 dairem olurdu.
    Sn mandrake 90 ların ortalarında ev fiyatları nispeten yüksekken 99 depremi ve kriz sonrasında fiyatlar sudan ucuza düşmüştü.. Sonradan fed ve sıcak para destekli faiz düşmanı akpnin beton ekonomisi sayesinde fiyatlar çıldırdı ama her çıkışın bir inişi vardır. Mayıs sonu itibarıyle trend dönmeye başladı zaten, bundan sonra uzunca bir süre hep daha kötüye gideceğiz neyazıkki.. Bu ülkenin balonlar üzerine kurulmuş dinamiklerine güven, gereken tek şey sabır.. Bak Detroite 10 sene önce batacağını ve 100$ a bile ev satılacağını tahayyül edebilir miydin? Üstelik orası Amerika..

500k diyorsun yani 250-300bin dolar ayırmışsın, bırak dolar olarak kalsın 2-3 sene bekle İstanbuldan villa alırsan hiç şaşırma, hele bir de deprem olursa (Allah korusun) yine 99 daki gibi bir apartman sahibi olabilirsin. Takmışın metroya Ataşehirden Samandıraya gitmek için gereken 2 km şehiriçi mesafe için bile para verip otoban kullanmak zorunda kaldığın bir şehir ve mantalitede metro olsa kaç yazar olmasa kaç yazar.. O ballandıra ballandıra anlattığın metroyla rahat seyahat edeceğini mi zannediyorsun? O seyahatini ter kokulu binbir insanla et ete ayakta nefes almaya çalışarak geçireceğine emin olabilirsin. Bu şehirde tersine göç politikaları başlamadan hiç bir cacık olmaz, sadece ömrünü kısaltırsın..

Esas

Alıntı Originally Posted by austin Yazıyı Oku
    Sn mandrake 90 ların ortalarında ev fiyatları nispeten yüksekken 99 depremi ve kriz sonrasında fiyatlar sudan ucuza düşmüştü.. Sonradan fed ve sıcak para destekli faiz düşmanı akpnin beton ekonomisi sayesinde fiyatlar çıldırdı ama her çıkışın bir inişi vardır. Mayıs sonu itibarıyle trend dönmeye başladı zaten, bundan sonra uzunca bir süre hep daha kötüye gideceğiz neyazıkki.. Bu ülkenin balonlar üzerine kurulmuş dinamiklerine güven, gereken tek şey sabır.. Bak Detroite 10 sene önce batacağını ve 100$ a bile ev satılacağını tahayyül edebilir miydin? Üstelik orası Amerika..

500k diyorsun yani 250-300bin dolar ayırmışsın, bırak dolar olarak kalsın 2-3 sene bekle İstanbuldan villa alırsan hiç şaşırma, hele bir de deprem olursa (Allah korusun) yine 99 daki gibi bir apartman sahibi olabilirsin. Takmışın metroya Ataşehirden Samandıraya gitmek için gereken 2 km şehiriçi mesafe için bile para verip otoban kullanmak zorunda kaldığın bir şehir ve mantalitede metro olsa kaç yazar olmasa kaç yazar.. O ballandıra ballandıra anlattığın metroyla rahat seyahat edeceğini mi zannediyorsun? O seyahatini ter kokulu binbir insanla et ete ayakta nefes almaya çalışarak geçireceğine emin olabilirsin. Bu şehirde tersine göç politikaları başlamadan hiç bir cacık olmaz, sadece ömrünü kısaltırsın..
    Austin

Sanirim benimkisi memleket ozlemi, duygularla yaziyorum mantikla degil.

Metro hakkinda herkes sizin gibi konusuyor. Ama ben evimin 2 sokak otesinden bidigim metro ile 1 saatte klimali ortamda kitabimi okuyarak karsiya gececeksem, bunu sirketin servis arabasina 100 kere tercih ederim. Listeye baktim simdilik gece yarisi 12 ye kadar hizmet veriyorlar umarim bunu daha da ileri saatlere tasirlarda Istanbul un gece hayatindan nasibimi alirim.

Yatirim acisindan bu kadar paraya ev almanin mantiksiz olacagini biliyorum ama oturmak icin aliyorum o yuzden mantik aramamak lazim. Donmezsem bile kiraya veririm. Ayda 1500 TL ediyor oralar e fena para degil.

Bu arada dayi oglu 2006 da taksitle 350K ya aldigi bati atasehirdeki evini simdi 950K ya satisa cikardi. Off offf adami dinlemedik zamaninda.... Su silindir seklinde krem rengindeki evler ikinci kopru yolunda kopruye giderken solda kaliyor. Sanirim Agaoglu nun yaptigi.

Sayfa 125/180 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •