Sayfa 171/636 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon
Arama sonucu : 7631 madde; 2,041 - 2,052 arası.

Konu: TMSN - Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş.

1. Esas

teşekkürler

2. Esas

şirket müdürü 10 gün önce blumbergte her sene temetü vereceğiz hatta seneye BEDELSİZ sermaye arttırımı yapacağız dedii

Esas

Arkadaslar size tgeknik bilgi vereyim...

Milyar dolarlık altay tankının motor ihalesine 3 fırma katılıyordu....

1. Bmc ( devlet el koydu ) 2. Tumosan ( kız tarafından damat ) 3. Hattat holding. Yani suan 2 fırma yarısıyor. Bu ihale nın kaç milyar dolar olduğunu bilmiyorum. Ama tumosan erbakan mı kurmustu bu sirketi.... Ihaleyi alırsa bu firmayı kimse tutamaz spek bile tutamaz....

Esas

Tumosun hareketlenme sebebi..... Gecen hafta için söylüyorum

1. Bmc ye el konulması
    2. Altay tankının milyar dolarlık motor ihalesi
    3. Yerli oto olucak bu yerli otonun en çok para giden motorunun bu firmaca üstlenecek olması malum devlet desteği var ceplerinden para cıkmayacak.....

Bu kadar beklenti varken bu hisse buralarda durur diyen varsa borsayı bıraksın.... Cuma spek grubu acığa sattı ama pazartesi husrana uğrayacaklar..... Ben kimmiyim.... Devamlı yazı yazması yasaklanan bir dost...... Gercek caferak ı seviyorum bu arada......

Esas

Alıntı Originally Posted by ykskli Yazıyı Oku
    Arkadaslar size tgeknik bilgi vereyim...

Milyar dolarlık altay tankının motor ihalesine 3 fırma katılıyordu....

1. Bmc ( devlet el koydu ) 2. Tumosan ( kız tarafından damat ) 3. Hattat holding. Yani suan 2 fırma yarısıyor. Bu ihale nın kaç milyar dolar olduğunu bilmiyorum. Ama tumosan erbakan mı kurmustu bu sirketi.... Ihaleyi alırsa bu firmayı kimse tutamaz spek bile tutamaz....
    Bu bilgiyi doğrulayabilir misiniz ?
    Topik bu konuda emin değil.

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    T.C
    Gönderi
    2,306

Esas

Alıntı Originally Posted by toros Yazıyı Oku
    Bu bilgiyi doğrulayabilir misiniz ?
    Topik bu konuda emin değil.
    Nuri Albayrak-Bayram Albayrak-Mesut Muhammet Albayrak-Faruk Albayrak-Muhammet Sinan Albayrak
    tümosan yönetim kurulu
    başbakanın damadının adı Berat ALBAYRAK çalık grubun da ceo şu an..
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz.
    Honoré de Balzac

7. Esas

Alıntı Originally Posted by ykskli Yazıyı Oku
    Tumosun hareketlenme sebebi..... Gecen hafta için söylüyorum

1. Bmc ye el konulması
    2. Altay tankının milyar dolarlık motor ihalesi
    3. Yerli oto olucak bu yerli otonun en çok para giden motorunun bu firmaca üstlenecek olması malum devlet desteği var ceplerinden para cıkmayacak.....

Bu kadar beklenti varken bu hisse buralarda durur diyen varsa borsayı bıraksın.... Cuma spek grubu acığa sattı ama pazartesi husrana uğrayacaklar..... Ben kimmiyim.... Devamlı yazı yazması yasaklanan bir dost...... Gercek caferak ı seviyorum bu arada......
    kardeşim bende karşıyakalıyımm tanışmak isterdimm

Esas

Alıntı Originally Posted by KDZ.EREĞLİ Yazıyı Oku
    Nuri Albayrak-Bayram Albayrak-Mesut Muhammet Albayrak-Faruk Albayrak-Muhammet Sinan Albayrak
    tümosan yönetim kurulu
    başbakanın damadının adı Berat ALBAYRAK çalık grubun da ceo şu an..
    Sorunun cevabı tabiki bu değil. Her Albayrak soyadlı kişi damat mıdır ?

Damat kimin oğlu? Babasının Tümosanla ilgisi nedir ?

Esas

Gökhan, milli tank Altay'ın motor ve şanzımanı için TSK'nın ayrı ihaleye çıkmasının gündemde olduğunu, Hema'nın bu ihaleye gireceğini söyledi. Gökhan, "İki firma kaldık, biz ve Albayrak Grubu şirketi Tümosan" dedi.

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    T.C
    Gönderi
    2,306

Esas

Alıntı Originally Posted by toros Yazıyı Oku
    Sorunun cevabı tabiki bu değil. Her Albayrak soyadlı kişi damat mıdır ?

Damat kimin oğlu? Babasının Tümosanla ilgisi nedir ?
    benim yazımdan bunu mu çıkardınız?
    daha açık yazayım o zaman babası gazeteci sadık Albayrak..
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz.
    Honoré de Balzac

Esas

1999 yılında 3 milyar dolar kadar, 2000 yılında ise 3 milyar doların üzerinde getiri yapan iş almıştı. Dahası, M—60 tanklarının onarımına talip olan IAI değil, yine IMI bünyesindeki başka bir firmaydı.

Esas

Sıra Milli Güç Projesi’nde

İbrahim Hattat, bir diğer radarlarındaki projenin ise milli güç projesi olduğunu belirtti. Otokar’ın milli tank Altay’ın kabuğunu yaptığını ancak bu tankın Alman malı motor ve ekipmanla yürüdüğünü söyleyen Hattat “Milli Savunma Bakanlığı çok doğru bir strateji ile burada da yerlilik arıyor. Motor ve yürüyen aksamı kapsayan milli güç projesi için iki firma çalışıyoruz. Şu an envanterde 3 bin civarında tank var. Tümünün zaman içinde değişeceğini varsayarsak uzun vadede çok büyük iş” diye konuştu.

Sayfa 171/636 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •