Alıntı Originally Posted by baroma Yazıyı Oku
Arkadaşlar ben araştırmalarım sonucu sadece bir tane aracı kuruma güvenebildim. İngiltere'de FxPro diye bir firma, para yatırma çekme işlemlerini de finansbank aracılığı ile 1 iş günü içerisinde gerçekleştiriyorlar(bu bilgiyi hesap açan 2 arkadaşımdan edindim). Yalnız spread oranları çok saçma(düşük ve ya yüksek anlamında demiyorum, bi 25 oluyor bi 8 çok enteresan). Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Kolay gelsin.
yurtdisi firmasi ve para cekme islemini bana ile 1 gunde gerceklestiricek

bunlar firma yahuu otomatik para cekme islemi yapan yaptiran 1 2 firma var [ onlardada otomatik sadece skrill ve digerleri icin ]

1 para cekme talimati verirsin
2: onlarda mesai baslar ve tlimatlari sirasi ile incelerler skrill yada buna benzer odeme yontemi ise onlarin mesai bitmeden hesabiniza gecer
bu normal olani
bir cok firmada onay sureci 1 2 gunu bulabilir

gun icerisinde ki spread onemli degil bir cok firmada 3 asagi 5 yukari aynidir
onemli olan kapanis oncesi speradlar
ornek : gbpnzd paritesinde pozisyonunuz var ve stop koydunuz . 100 pips asagisina
kapanis oncesinde speradleri oyle bir acarlarki bu actiginiz poszisyon o spread acilmasinda patlar

eurousd de ortalams spread 10 diyelim 1.06520 -1.06530 seklinde
e simdi Zero spread olsa bile spread 1 diyelim ama 1lot icin 7$ komisyon var yani gene ayni sekilde spread 8 oldu
8 ile 10 un arasinda ne gibi bir fark var

mesela swap elestirenler var eurousd de islem yapiyorsan burdaki swap seni cok etkilemez
ama TRY NZD paritesinde islem yapiyorsan burdaki swap onemli cunku oranlari yuksek

yani firmayi secerken spread swap odeme haricinde sizin islemleriniz acisindan uygunluguna bakin . firmalarin %90 i zaten oyle yada boyle oder paranizi

firmalarin %50 sinden fazlasinda Dji 100 icin spread 6-7 dir mesela . ben gun ici endekslerde cok islem yaptigim icin Dji100 de spread i 1 olan yeri tercih ederim mesela

endeksi uzun sure tasiyacaksam swap almayan firma hesabindan islem yaparim

yani uzun lafin kisasi FX de islem yapiyorsaniz hicbir zaman tek bir firma sizin istediklerinize karsilik vermez veremez o yuzden en az 2 3 tane hesabiniz olmali ve yapacaginiz isleme gore hesap tercih etmelisiniz
elbette odeme kolayligi ilk planda ama islemleriniz icin digerleri daha cok onemli . yani sizin islemlerinize ters olan bir firma odeme yapsada size bir faydasi olmaz