Alıntı Originally Posted by moriarty Yazıyı Oku
Sayin delta

Öyle yorumlar yapıyorsunuz ki sanki piyasada üç kişi var birisi dolara oynuyor diğeri borsaya diğeri altına vs.iyi de yerli yatırımcı dolarda alıyor altında hisse senedide bahsettiginiz adamlar doları yükselişe vatandaşın elinde dünya kadar dolar var altını yükseltse yastık altında dünya kadar altın var e yerli yatırımcıda hissede var viopta long acanda short acanda var faizde olanda var tahvilde olanda var nasıl bir mantık yürütüp tüm vatandaşları krizi aynı anda ters köşeye yatırabilirler.sizin mantığınıza gore yabancılar hisse satarken biz hepimiz komple hisseye geçiyoruz onlar dolara geçerken biz çıkıyoruz gibi yorum yapıyorsunuz öyle bisey mumkunmudur analizler biraz sığ kalmıyor mu

SM-G611F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
şimdi şu şekilde :ALTINın şuan kimse farkında değil ve BİRİLERİNİN KAĞITLARI elden çıkartması gerekli..elden çıkarttıkları anda PARA
ALTIN ve gümüşe AKACAK bu kesin..Dünyayı yönetenler Savaş çıkartacak bu kesin BU yüzden Kesinlikle BANKA üzerinden ALTIN almayın fiziki TUTUN...evinizde gerekirse DUVARIN içine GÖMÜN..
ama FİZİKİ tutun..
Bankacılık Batar zaten 2veya 3yıla kadar..
################################################## ##########

bakın ERSOYDELTA bunları 2017 martta söylemeye başladı:
hatta 2013te ALTIN nı ve BORSAYI bile SÖYLEDİM devamlı..ama bu
forumda değil..
https://www.youtube.com/watch?v=bJmjL7fO3nk

adamlar daha şimdi söylüyor ben boşuna 30 milyonluk ALTIN almadım.
Bankadan para çekmem 7 gün sürdü..vermediler..faizi %28 teklif ettiler..kabul
etmedim..
ALtın olsun IBAN sisteminde olmasın içim rahat olsun..

BU arada yukarıda paylaştığım linklerde DOLAR sayfası sanırım.
endeks grafiği paylaşılmış birisi tarafından KIRILAMAZ çizgi eklemişben diyorumki
yukarıdaki o çizgi KIRILIR..MEDYA haber ÇIKARTIRSA
UÇTUK uçacaz diye işte TAM ozaman SHORT yani AÇIĞA satılabilecek KADAR
SATMA zamanı benim için..

################################################## ####

ben şimdiden BORSADA shortlara az az başladım..
seçim ve sonrası biraz daha yükseltirler..DOLAR bazında..ve benim İÇİN satış FIRSATI olur..

Alıntı Originally Posted by Fekete Yazıyı Oku
Ersoy abi benim oğlum 13 yaşında kayınvalidem oğlum için emeklilik için bankadan fon alıyor...birikimlerini altın fonuna döndürse önümüzdeki 10 yıl için uygun olur mu?saygılar...bende kendim için yılsonuna kadar reysaş aldım ...yaptıklarım doğru mu sizce...
yok rysas beklenenden kötü gidiyor9 aylıklar olsun son bilanço olsun..bu kadar kötüye gittiklerini veya her ne numara yaptılarsa bilançoyu nasıl böyle çıkarttıklarını bende anlamadım.
ALTIN sadece altın..gümüş te kenara atın..
AMA unutmayın banka dışında..kimse bilmesin ...Yani IBAN sistemi sende olduğunu bilmesin..