Sayfa 116/214 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 921 - 928 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    dostum selam...onşatrda biliyor söylediklerinin doğru olduğunu...amaçları burayı sabote etmek..şurayı görüpte tv ile yatırım yapabilecek ky ye zarar veriyorlar...ayıptır günahtır..bisten anlamayan bir çok ky spekülatif kağıtlara yatırım yapıp herşeyini kaybediyor..biz burda kurumsallaşmış, kar eden,karını paylaşan şirketleri söylüyoruz.işlem yapıp yapmamak size kalmış diyoruz.tavsiye etmiyoruz..ama bunlar burayı sabote etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.. bende acemiyken çok para kaybettim..yıllar oldu ama hala araştırmadan yatırım yaptığım için kendimi suçlarım....biraz el insanf...adamlar çok bencil ve kötü..
    Selamlar abi,

Gerçekten burada tek amacımız budur. Belli bir tecrübe ve süreden sonra zaten varacakları yer burası. Trading yolunu seçenlere de yol gösterici birçok başlık var. Orada da yeni başlayan kişilerin karşılaşacağı muhtemel zorluklara, hatalara karşı bilgilendirme yapılıp tecrübe aktarılıyor. Geçmişte en fazla hisse tarafında insanların canları yandığı için bu kısımda elimizden geldiğince bilgi, tecrübe paylaşmaya ve aynı zamanda öğrenmeye çalışıyoruz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
     Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Eğer TV ile ilgili elimizdeki veriler SADECE queenstocks test sonuçları OLSAYDI repaint olup olmaması önemli olabilirdi.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/duyg...mci/23206.html

Bu kitapta da formül yatırımına dair örnekler var : Çalışmada DOW 30 endeksindeki hisselerin HBK/ kapanış fiyatının o günkü gazeteye bakarak manuel olarak hesaplanmasına dayanan bir formül uygulanmış. Bu orana göre,
    en iyi 10 hisse alınarak
    1 yıl tutulmuş.
    26 yılda (1971-1996) endeks getirisi % 256 iken formül %641 getiri sağlamıştır. (Bu formül OHigginsin keşfettiği formüldür.) (biz 5 hisseli portföyü 3 ayda 1 seçtiğimizden getiriler de artacaktır).

Kitabın 2. Bölümünde ise yazar, kendi yaptığı çalışmalarla ortaya çıkardığı daha agresif bir formülün uygulamasıyla ilgili testleri yayınlamış. Yine bir formül yatırımı tekniği kullanılmış ama bu kez aylık dönemlerde test edilmiş. Tabii ki getiriler büyük oranda artış göstermiş.

https://www.sozcukitabevi.com/Kitap/...cinin-pusulasi

Üstte alıntıladığım kitapta kullanılan formülü ilk yayınlayan Michael Ohiggins üstteki bölümde bahsedilen aynı formüle dayanan bir alım satım yöntemini yine 1 yıllık dönemlerle 1973den başlayarak izleyen 18,5 yılda test etmiş ve formül getirisinin o dönemdeki DOW getirisinden 3 kat fazla getiriye sahip olduğunu belirtmiştir.

OHiggins ayrıca aynı kitabında F/K, PD/DD ve daha birçok oranla ilgili formüller oluşturup manuel olarak yaptığı test sonuçlarını da paylaşmıştır.

Linkini verdiğim kitabın yazarı olan Leo Gough ; OHigginsin kitabından kısaca bahsedip çalışmasını anlattıktan sonra HÜKÜM bölümünde kendi görüşünde şunları belirtiyor :

Bu sistem sadece batması mümkün olmayan büyük ve güvenilir şirketlere yatırım yapılmasını öngördüğünden muhafazakardır. Rakamlar ikna edicidir ve getiriler ile fiyatlar hakkındaki iddiaların tartışılabilir bir yanı yoktur.

Bu yöntemin özellikle yeni başlayanlar için en yararlı yanı ; hisseleri gözlemlemek ve aralarından seçim yapmak gibi zor bir sorunu ortadan kaldırmasıdır. Bu yöntem büyük ve güvenilir şirketlerin hisselerine odaklanarak sizi seçim yapma derdinden ve aşırı bilgi yükünden kurtarmaktadır.

Görüleceği gibi MANUEL olarak yapılan çalışmalarda da TV iyi getiriler sağlamaktadır.
    Kitabı almak istedim ama hiçbir yerde kalmamış

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Kitabı almak istedim ama hiçbir yerde kalmamış

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2.el kitap satanlarda var ama fahiş fiyatlı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
     Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    2.el kitap satanlarda var ama fahiş fiyatlı.
    fahiş fiyatlı almakda doğru değil..ondan sonra iyice azıyorlar.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. suçlamalar yapıyorsunuz yine...

meseleyi çarptırıyorsunuz. Biz bu yatırım kazandırmıyor iddasında mıyız ?

Varsa ıspatınız bununla ılgılı gösterin.

biz bu oranlar repaint yapmakta dolayısıyla ne getirir götürür bilemyiz bizim bistte kazandırıyor veya kazandırmıyor demiyoruz ki ?

meselemiz repaint repaintsizi yaptınızda olmaz bumu dedik.
    Bir sistemin verimlimi verimsizmi oldugunu nasıl anlarsınız.

Back test yaparak back test yapılamıyor repaintten oturu o halde gerçek piyasadaki sonuclara bakarsınız.

Peki gerçek piyasada nasıl test edeceğiz TV > 3 olan ilk 10 hisseyi alacagız her ayın 1 inde calıstıracagız. Değilmi.

Tamam bunu yapalım. Peki getirimizin diğer sistemlerden iyi olup olmadıgı önemli değilmi ?

Bunun için endeks sizce adil bir yaklasım olur mu ? Bistte olamaz endeks banka agırlık hareket etmekte.

O halde ya başka türev sistemlerle veya sinai temettü endekslerıyle karsılastırmak lazım.

Peki bunu nıcın yapmak ıstemıyorsunuz Sizde merak etmıyormusunuz yaptıgınız yada yarattıgınız formulun getirisini ?

Bu yukarda yazdıklarım bu formu sabote etmekle alakalı bır yaklasımmı yoksa bilinçli yol gösterici anlamlı bir yatırım formulunu kullanmamıza teşvik edecek bir yazımı ?

Düşünsenize Bu formul temettü25 endeksı sinai endeksı veya bilanco bazlı formullerı baz alan dıger sıstemlerden daha ıyı getırı urettıgını ortaya cıkartırız dolayısıyla yatırımlarımızı bu yönde dahada arttırır ve üzerinde farklı daha gelişmiş versionlar yaratma peşine düşeriz.

Yararlı birşeyi niçin kullanmayalım ki.

Ama henüz yararlı olup olmadıgını ölçemiyoruz.

O yüzden diyoruz kı portfoylerınızı yaratın ve teste tabı tutun. Kullanmak ısteyen gerçek hesabında kullanarak denesın.

Fakat ortaya henüz diğer rasyoları baz alan farklı portfoyler dahi yaratılmadı ? Neden test etmekten korkuyorsunuz Çekinceleriniz neler ?

Ben size desemki EFK NETKAR CİRO %20 ÜZERİNDE OLAN HİSSELERİ ALIN %500000 KAZANACAKSINIZ.

O halde bu formul iyimiş tamam ozman yapalım demeyeceksınız degılmı nerden nasıl test ettin Göster diyeceksiniz.

Veya ben size diyeceğimki yaratalım bu portfoyu 3 ayda bir bılancoya göre değiştirelim.

1 sene test edelım ıstedıgınız baska formulunuz varsa getırın onlarıda koyalım hangı portfoy ne getırıyor ılerde gorelım.

Yöntem diğer formullerde elde edılen getiriyi geçememişse dogal olarak yeni formul turetme isine gireriz. Yok eger diğerini geçerse buna yatırım yapar parayı kazanırız.

BU onerıyı bır sabotaj olarak göreniniz varsa uğurlar olsun ne diyeyim. Nihayetinde para sızın formul sızın. Zaten inanıyorsanız yapacaksınız. Ki inanıyorsanız yapında.

Ama ben kuşkuyla yaklasıyorum. Buna kuşkuyla bakmamı saglayan deliller var ortada kafadan durduk yere kuşku duymuyorum. formul diğer yaratılan formullerı 40 a 50 ye katlıyor. sadece bir tane formul eklenmesıyle.

Bunda kuşku duyduk sorguladık baktıkkı portfoylerın degısıklık gosterdıgı ortaya cıktı ve repaınt oldugunu ogrendık.

Koşulsuz sorgulamadan inansaydık ne olacaktı ?

Kuşku duymayı ve sorgulamayı bır hayat felsefesı halıne getırmelısınız. Yoksa afedersınız sözüm meclıstendısarı koyundan farkımız kalmaz. SÜrekli irdelemeli soru sormalı ve cevaplar delıller bulmalıyız.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. Yarim saattir topigi okuyorum, "repaint" kelimesinden baska bir sey gormedim. Ha bir de, "en hakli benim." Baska bir sey yok.
    ...

7.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Yarim saattir topigi okuyorum, "repaint" kelimesinden baska bir sey gormedim. Ha bir de, "en hakli benim." Baska bir sey yok.
    Sayın JoNaThAn ;

konuya ilgi gösteriyorsanız bir yarım saatinizi daha ayırarak aşağıda linkteki yazı ve, eğer ilgilenmeye devam ederseniz, kalan diğerlerini okursanız topiğin neyi tavsiye ettiğini, ne anlatılmaya çalışıldığını anlayacaksınız diye umuyorum.

http://www.formulanaliz.com/2017/08/...-birkac-cumle/

Eğer yazılanlar aklınıza yatarsa o zaman topiği BAŞTAN BAŞLAYARAK okursanız, geliştirmeleri, tecrübeleri, aksaklıkları ve çözüm önerilerini içeren DOYURUCU FAKAT BİRAZ UZUN olduğunu göreceksiniz.

Sonuçta yazan herkes sistemin iyileşmesine, tanıtımına -öyle ya da böyle- bir katkıda bulunmaya çalışıyor.

Eğer olursa sizin de katkılarınızı, eleştirilerinizi bekleriz.

ilgileneler "Dogs of the Dow" diye google taraması yaparsa bilgileri biraz daha artabilir.

Sayfa 116/214 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •