Sayfa 1002/1009 İlkİlk ... 250290295299210001001100210031004 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 8,009 - 8,016 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Takdir edersiniz böyle kritik dönemlerde böyle paylaşımlar doğrudan etkiliyor insanı.

Nasıl yapsak bilmiyorum.

Sattıklarını belirten tüm arkadaşları izleyenler şu ana kadar pişman olmuşlardır...

Töhmetli bir bildirim .
    Amanın... Bora Hocam... Kimseyi üzmek istemem.. Dileğim herkese bol kazanç...

2.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    TCMB faiz kozunu kullanmadı, sıkı duruş adına şapkadan ne tür tavşanlar çıkarılacağını merakla bekliyorum.
    Miktar kisitlamasi. Tumunu gec likidiyeye aktarabilir.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

3. Yeni Fed baskani powell veya yellen olursa dolarda dusus gelir. Taylor ise roketletir.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    Miktar kisitlamasi. Tumunu gec likidiyeye aktarabilir.
    Akşam TL depo ile verdiği parayı sıfıra bile çekse bu taylor senaryosu için yeterli bir marj sağlamayabilir. Ayrıca bir sonraki toplantıya kadar elini 0.25 puan ile bağlamış oldu. Acil toplantıya zorlanma riski şu anda yapabileceği ama tercih etmediği ve sinyal etkisi yaratacak bir 0.25 puandan çok daha tahrip edici olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. DXY 94.087 buna çok dikkat etmek gerek 94 üstünde kalırsa 97 gelir...
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Ecb gelecek sene ilk dokuz ay için tahvil alımlarını 30 milyar Euro'ya düşürmüş..

ECB gerekli görmesi durumunda varlık alımının 2018 Eylül'den sonra da devam edebileceğini bildirmiş..Bu tıpkı Yellen'in tekrarladığı gerekirse QE'lere tekrar başlarız gibi bir şey..korku dağları bekliyor..

Neyse Aralığa kadar ECB'nin 60 milyar Euro'luk alışları, QE devam edecek..FED'inde sene başına kadar olan 10 milyar dolarlık QT'leri devam edecek..sonuçta piyasalar için 3 ay daha oynaşma zamanı olabilir, ancak Ocak'tan sonrasına hazırlık yaparlar herhalde..çünki Ocak'la birlikte piyasalardan her ay 50 milyar dolardan(FED+ECB) fazla para çıkmaya başlayacak ve yine FED'le beraber çekilen para artmaya devam edecek..EM'ler açısından orta vadede durum iyi gözükmüyor..ayrıca Aralığa kadar doların uluslar arası piyasalarda yükselmesini de göz önünde bulundurmak lazım şeklinde düşünüyorum..YTD..

7.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    Yeni Fed baskani powell veya yellen olursa dolarda dusus gelir. Taylor ise roketletir.
    politik trend gerekçesiyle
    taylorun olacağını düşünüyorum.

8. dxy büyük hareket başlar mı ?

başlarsa ne zaman?

( grafik haftalık olup kısa süreli 20 - 30 kuruşluk oynamalar grafiği pek etkilemez)

Sayfa 1002/1009 İlkİlk ... 250290295299210001001100210031004 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •