Sayfa 30/111 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 233 - 240 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1. Originally Posted by tertip Ve en sonunda beklenen oldu,pazartesinden itibaren Melih Gokcegin gitmesi ile birlikte Ankara da yeni bir belediyecilik donemi basliyor.Gokcek baskanligi doneminde arkasinda buyuk bir kuskunler ordusu ve saibeli bir yonetim birakti.Isin aci tarafi daha onceden baskan baskan diye etrafinda firil firil donenlerin bu gun Gokcekle ayni karede gorunmemek icin sanki vebali imiscesine kacmalari. Siyasetin , ozelliklede Turkiyedeki siyasetin aci gercegi maalesef. Bu noktada bizim icin onemli olan isin siyasi boyutu yerine Gokcegin ayrilmasi ile olusan yeni durumun Ankarayi , ozelliklede Karatas ve Yakupabdali nasil etkileyecegi
    *Kanal Ankara. Ihalesi yapilan projenin en kisa zamanda baslanip bitirilecegini dusunmek asiri bir iyimserlik olmaz. Prestij niteligindeki bu proje yeni yonetimin oncelikleri arasinda yer alacaktir.
    *Plan Ankaranin uzerinde calistigi otoban ustu imar calismasi gene kendi takvimi icinde devam edecektir. Benim beklentim 5000 lik ve 1000 liklerin 2018 in ilk aylarinda Belediyeye sunulacagi yonundedir. Proje imar sinirlarinin genisletilecegi yonundeki beklentilere ragmen eski sinirlari iceren ilk hali ile Belediye ye sunulacaktir
    * Bir surpriz gelisme olarak Yakupabdal da imar calismasi duyumlari gundeme gelmeye basladi. Imar calismasi mevcut koy yerleskesi ile Cevre Yolunun girisinden itibaren yeni ilan edilen Guney Yakupabdal Kentsel donusum projesine kadar alani kapsamakta.
    Yeni yonetimle birlikte yeni umutlar ve yeni heyecanlarda birlikte basladi.
    Yeni donem bolge ile ilgili tum arkadaslara hayirli olsun

Sayın Tertip ve dediğiniz gibi pazartesiden itibaren Ankara da yeni dönem başlıyor hakikaten. Daha önceki yazılarımda defalarca ''Söz vermek sorumluluğu gerektirir, kul hakkına girer. İnsan ömrü kaç yıl' diyerek uyarmalarımıza rağmen, maalesef hiç bir sözünü tutmadan gitti. Nere de ilk belediye başkanı olduğu yıllarda Ankarayı dolaşıp sorunları yerinde inceleyen,şantiyelere giden ,iş makineleri kullanıp mühendislere talimatlar veren GÖKÇEK? nere de son zamanlar da yaptırdığı lunaparkta oyuncak araba ve trenlerde eğlenmekten başka bir şey yaptığı olmayan, siyasilere Amerika ya , rast gelene twitler atan GÖKÇEK?
    Sayın Tertip, keşke Plan Ankara'nın üzerinde çalıştığı otoban üstü imar çalışması bugüne kadar neticelenmiş , imar tapuları da çıkmış olsaydı diğer yerlerde değerlenmiş olurdu. Her şeye rağmen umarım olumlu gelişmeler olur. Plancılar kaldığı yerden devam eder, yeni gelen başkan da birilerinin yapamadığını yapar işlere hız verir de hepimiz mutlu sona erişiriz.
    Ayrıca, Boğaz projesi ile ilgili 10 günlük bekleme süresi yarın akşam doluyor. Bir itiraz eden olmaz ise firmalar 10 gün içinde imzaya çağrılacak ve inşallah hayırlısı ile imzalar atılacak. Selamlar

2. "Miş, muş, cak, cuk" lara yeni dönemde de devam... Başa sardık yani.

3. Merhabalar Ender bey,nasilsiniz?Gonderinizde 2018 yilinin ilk aylarinda otaban uzeri imarinin 5000 lik ve 1000 liginin belediyeye sunulabilecegini ama imarin genislemesinin olmayacaginida belirtmissiniz.Bu kesin bir bilgi yoksa sizin ongorunuz mudur?Bir belediye baskaninin gidip gitmemesine bagli olarak imarin cikmasi ve genislemesinin tartisilmasi bana cok sacma gelmesine ragmen ulkemizde isler boyle yuruyor.Toprak sahipleri ile uzun bir sure once sozlesme imzalanmasina ragmen hala otaban uzeri imarinin yapilmamasinin nedeni ne olabilir.Imar planinin yapacak firmalarin sadece imar planlari ile ugrasmadigini biliyoruz.Imar girilecegi soylenen alanlarda arsa toplama ve bunlarin alim satimi ile ugrasabiliyorlar.Bu nedenle tereddutlerim olusuyor.Imarin neden genislemeyecegini sordugumda aldigim cevap otaban uzeri icin belirtilen alan ile ilgili tarim gorusleri vb izinlerin alindigi soyleniyor.Bu cevapta bana yeterli gelmiyor.Sizin bu konudaki goruslerinizi merak ediyorum.Forumu takip edenler ve benim icin gorusleriniz degerli ve bu konudaki goruslerinizi merak ediyorum.Saygilar.

4.  Alıntı Originally Posted by Taylan Yazıyı Oku
    Merhabalar Ender bey,nasilsiniz?Gonderinizde 2018 yilinin ilk aylarinda otaban uzeri imarinin 5000 lik ve 1000 liginin belediyeye sunulabilecegini ama imarin genislemesinin olmayacaginida belirtmissiniz.Bu kesin bir bilgi yoksa sizin ongorunuz mudur?Bir belediye baskaninin gidip gitmemesine bagli olarak imarin cikmasi ve genislemesinin tartisilmasi bana cok sacma gelmesine ragmen ulkemizde isler boyle yuruyor.Toprak sahipleri ile uzun bir sure once sozlesme imzalanmasina ragmen hala otaban uzeri imarinin yapilmamasinin nedeni ne olabilir.Imar planinin yapacak firmalarin sadece imar planlari ile ugrasmadigini biliyoruz.Imar girilecegi soylenen alanlarda arsa toplama ve bunlarin alim satimi ile ugrasabiliyorlar.Bu nedenle tereddutlerim olusuyor.Imarin neden genislemeyecegini sordugumda aldigim cevap otaban uzeri icin belirtilen alan ile ilgili tarim gorusleri vb izinlerin alindigi soyleniyor.Bu cevapta bana yeterli gelmiyor.Sizin bu konudaki goruslerinizi merak ediyorum.Forumu takip edenler ve benim icin gorusleriniz degerli ve bu konudaki goruslerinizi merak ediyorum.Saygilar.
    **Sayin Taylan merhaba, uzerinde calisilan otoban ustu imar planinin genislemeyecegi yonundeki dusuncem asagidaki iki nedene dayaniyor,
    1. Plani yapan firma yetkilileri ile yaptigim gorusmede bu konu uzerinde tereddut birakmayacak sekilde mevcut calisilan alan sinirlarinin genislemeden Belediyeye sunulacagi yonunde kesin bir gorus bildirildi. Sinirlarin genisletilmesinin Belediye ye sunma suresini dahada artiracagini, bu gecikmenin zaten gecikmis olan imar sureci icin saglikli olmayacagini belirtiler. Bazi emlakcilarin ellerindeki mali cikarmak icinde bu konuyu gundeme getirdiklerini belirttiler
    2. Piyasadaki aktif fiat hareketleri. Imar sinirlari icindeki arazinin ortalama m2 fiati 250 - 300 TL civarinda, bu sinira yakin olan yerlerde ise ortalama 150 TL civarinda. Eger genisleme soz konusu olsa idi, mevcut sinira komsu olan parsellerdede en azindan
    200 TL nin uzerinde alim olmasi gerekir ki bu olmadi. Gerci gecen sene bazi emlakcilar sinir genisledi diye bazi parselleri olurunun uzerinde sattilar ama, bu balon fazla surmedi.
    Sinirlarin genislemesini daha fazla yatirimciyi memnun etme acisindan bende isterim ama, maalesef mevcut durum bunu desteklemiyor. Mevcut imar ciksinda nasil cikarsa ciksin, neticede bundan herkes istifade edecek
    Iyi gunler

5. İmarı yapacak firmayı bende birkaç kez aradım.İmarın genislemeyecegini belirtmişlerdi ama emlakcilara sorduğunuzda onlar daha farklı bir hikaye anlatıyorlardi.Planı yapacak firmanın imarın genişlemeyecegini belirtmesinden kaynakli imar dışındaki alanlarin fiyatları baskilaniyor sanırım.Zaman içerisinde ne olacağını göreceğiz zaten.Yaşadığımız ülkede birçok şey normal karşılandığı için her turlu gelişmeyi bekleyebiliriz.Cevabınız için teşekkürler Ender bey.

6. *Sayin Taylan rica ederim, iyi gunler

7. Ender bey,Plan Ankara ile son konusma tarihiniz nedir?Hicbir aciklama yapmiyorlar.

8. *Sadece kagit uzerinde kalmayan buyuk Cumhuriyet. Dogum gunun kutlu olsun. Hersey gelip gecici. Tek kalacak olan Devrimci gercek lider Buyuk Ataturk ve arkadaslarinin kurmus oldugu laik Turkiye Cumhuriyeti. Ne mutlu bu gunu gercek sevgi ve minnetle kutlayanlara

Sayfa 30/111 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •