Sayfa 289/1001 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Latte deyip geçmeyin..kahve ve süt..karıştırıyorsunuz ve...

WSJ doların değerli olup olmadığı ile ilgili ülkelere ait Starbuck ''latte'' fiyatlarını aşağıdaki tabloda listelemiş..mcdonald's big mac indeksi benzeri bir kıyaslama..ben bu endeksleri pek takip etmem ama TL oldukça değersiz gözüküyor!

2. YTD. BU KÖY NERESİ ACEB DOLAR YERDE SÜRÜNÜYOR.

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu benim yorumum ve düşüncem, ama böyle bir durumda dahi Tcmb'nin üzerinde siyasi baskı yoktur diyemeyiz. Hatta belki de gecikmenin uzaması ve stabil olmayan noktaya gereğinden fazla yaklaşılmasında siyasetin baskısı da rol oynuyordur. Ayrıca stabil olmayan noktaya fazla derecede yaklaşıldığında bir olumlu etki daha ortaya çıkıyor; politikacıları ikna etmek kolaylaşıyor.
    Ben yine de belirli bir gecikmenin Tcmb'nin elini güçlendireceğini düşünüyorum ama politikacıların baskıları sonucu bu gecikmenin stabil olmayan noktaya çok yaklaştırılmasını doğru bulmuyorum. Ama elimizde saldırmak için sadece balta kaldıysa kalaşnikofumuz varmış gibi nişan alamayız.İmkanlar dahilinde hareket etmeliyiz.
    Tüm bunların yanında yorumlarda Tcmb'nin önden yüklemeli ve piyasanın önünde yer alması gerektiği savunuluyor, bu da artık uygulanabilirliği az bir durum zira Tcmb'nin o kadar gücü yok. Önden yüklemeli pozisyon ciddi anlamda güç ister. O devirler ne yazık ki geride kaldı. Tcmb'nin var olan gücü ile uygulanabilir tek yöntem kontrollü , gecikmeli cevap ve iyi kurgulanmış cezalandırma periyotları. Tehlikesi yok değil ama geriye kalan en mümkün seçenek.
    Sayın rxpu teoriniz çok mantıklı,benim de içinde bulunduğum ky,mb nin geç tepkisiyle cezalandırıldı,hatta bir kısım ky bekleyemedi ve dolar treninden büyük zararla indi,ancak bende ayni hareketin 2.ci kez tutmayabileceğini ve mb nin elinin maalesef sıkıntıda olduğunu düşünüyorum özellikle önümüzdeki sürece bakarak...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Usd/try 3,8600 % -0,11

5.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın rxpu teoriniz çok mantıklı,benim de içinde bulunduğum ky,mb nin geç tepkisiyle cezalandırıldı,hatta bir kısım ky bekleyemedi ve dolar treninden büyük zararla indi,ancak bende ayni hareketin 2.ci kez tutmayabileceğini ve mb nin elinin maalesef sıkıntıda olduğunu düşünüyorum özellikle önümüzdeki sürece bakarak...
    Dolardan zarar etmek mi?Kaçtan aldınız kactan sattınız?

6. Hadi geçmiş olsun. Vize krizimiz bitiyor.

https://twitter.com/cumhuriyetgzt/st...87987998662656

SM-A500H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. memleket yöneticilerinden ötürü başlı başına sorun olmuş

vize krizi bitse ne olacak, saraydan kız kaçırma rezilliği için soruşturma başlatıldı

8. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksinde tarihi zirvelerin görülmesi yatırımcıları Borsaya çekerken, bu yılın 9 aylık dönemde 6 binin üzerine yeni yatırımcı Borsaya giriş yaptı.

BIST 100 endeksi, 2016 yılını 78.139 puandan tamamlamasının ardından ekim sonuna kadar aylık bazda eylül hariç 9 ayı da yükselişle tamamladı. Ekim ayında önceki ay kapanışına göre yüzde 7,03 değer kazanarak 110.143 puanla tüm zamanların en yüksek aylık kapanış rekorunu kıran BIST 100 endeksi, 6 Kasım'da 115.093 puanla tarihi zirvesini gördü.

bloombergde yazılan sadece bu tarz haberler bile geçmiş yıllar baz alınarak yatırımcı psikolojisi açısından doların yükselip borsanın düşüş göstergesi olabilir

Sayfa 289/1001 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •