Sayfa 251/925 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon
Arama sonucu : 7396 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Maalesef kurların artışı Gübreyi vurmaya devam ediyor, Sen piyasalar iyi iken hammadde de bağımlı olduğun %90 lık ithalattan kurtulmak için gerekli hammadde üretim yatırımını yapmazsan piyasalar bozulunca da işte böyle bir tarafların açıkta kalır.

Şirket gerek kur gerekse hammadde fiyat riski gibi iki farklı fiyatlama riski taşıyor ve her ikisi de bir şirketin uzun vade istikrarı için son derece önemli riskler. Gübre kendisi için hayat memat meselesi haline gelen bu yatırımı yapmayarak geleceğini de riske atmış oluyor. Yöneticiler bu tür kararları alıp uygulamak ile yönetici olur, bunda ise koltuk işgalinden başka birşey gözükmüyor. Yazık ülkenin böylesi güzide milli değerine, iş bilmez yöneticilerin elinde milli servet heba olup eriyor.
    Yazılarımın tamamı SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

2. #ibrahimyumaklistifa Twitter den tag açtık destek veriniz arkadaşlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Bence sıkıntı kurlara bağlı hammadde fiyatlarında ki artış değil... Eğer öyle olsaydı Hekts son 4 yıldır yıllık dönem karını artırarak bu seviyeye gelemezdi.. Ana şirket Gübretaş kurların en düşük olduğu 2011-2012 yıllarda da eksi performans sergiledi.

2011 den 2016 ya kadar 5 yıl Razi sırtında taşıdı bu şirketi, amonyak fiyatları son 3-4 sene öncesine kadar 700$ civarlarında seyrederken, son 2 yıldır 300$ altına inince oradan gelen kar da kayboldu..
    Sıkıntıyı yönetimde... Şirketin nasıl idare edildiğinde aramak lazım...

İlginç olan ana şirket Gübretaş 6 yıl sonra ilk defa kar yazdı.. Hem de kurların yıllık ortalamasının en yüksek olduğu bir yılda..! (Belki de döngü değişiyor)

Bu demek oluyor ki şirket iyi yönetilirse, kurların nerede olduğunun, olmazsa olmaz olmadığıdır..
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

4. Sözün bittiği yerdeyiz... ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Geçen sene bu vakitler sadece 1,15 kuruş olan kardemir bugün itibariyle tezek fabrikalarını solladı...

HAYALDİ GERÇEK OLDU

Teşekkürler yönetim...

Teşekkürler idareciler...

Allâh sizi bildiği gibi yapsın inşallah....

6.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Geçen sene bu vakitler sadece 1,15 kuruş olan kardemir bugün itibariyle tezek fabrikalarını solladı...

HAYALDİ GERÇEK OLDU

Teşekkürler yönetim...

Teşekkürler idareciler...

Allâh sizi bildiği gibi yapsın inşallah....
    Yönetimin hiç ama hiç umurunda değiliz hata bizde.
    Nasıl yönetildiği belli olmayan amaçlarının kar etmek değil ucuz gübre vermek olan,
    Yatırımcısının yatırım yaptığı parayı ezerek can çekiştirerek yarı fiyatına düşüren cezalandıran,
    Yöneticisinin eliyle olumsuz açıklamalar yaparak hissenin düşmesinin sebebi olmak,
    Borsaya açık bir firma ahlakına sahip olmayan küçük yatırımcısına işkence ederek zevk alan,
    bir şirkete yatırım yaparsan cezasını çekersin.
    Bizde cezamızı çekiyoruz.

7.  Alıntı Originally Posted by zıpzıp Yazıyı Oku
    Ben gubrf 30 senedir bilirim, nerde o eski gunlerdeki havası, fakat 3-4 sene once millete 9.10 u gosterip caktiklarindan beri ilgilenmiyordum, soyleki bu kagitin fiyati arsa degeri değil, cok ucuz kaldi nedeni de m7llet 8, 9 lardan almis aradan 4 yil gecmis, yari yariya fiyattan, bide enflasyon farki , spek ötunu yirtiyo ama toplayamiyor, su an daki fiyatini ben ucuz buluyorum, ve bu kagit bir haberle tavanla gidecek arkasindan baktiracak diye dusunuyorum, fakat ne zaman olur, orasini bilemeyiz,benim demek istedigim haberle ani gideceginiumuyorum , ama zamani bilemem...ytd

Bu şahısın intema sayfalarındaki yazılarını okuyun...millete intema 300-500 tl olacak diye pazarladı....daha sonra ben hisseyi satdım dedi...

Böylede acayip bir adam...borsanın .....B'sindende anlayacak kafa olmayan bi adam...

8.  Alıntı Originally Posted by baddog Yazıyı Oku
    Bu şahısın intema sayfalarındaki yazılarını okuyun...millete intema 300-500 tl olacak diye pazarladı....daha sonra ben hisseyi satdım dedi...

Böylede acayip bir adam...borsanın .....B'sindende anlayacak kafa olmayan bi adam...
    Hocam nikinden belli değil mi zıp zıp... seansı izliyormuş çok iyi toplamışlar.... sürekli gelip burda gaz veren bir zat böyle günlerde kayıp ARAZİİ..

Sayfa 251/925 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •