Sayfa 486/1023 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    Jöleli ve ekibi yine iş başında sanırım. doları bas endeksi yükselttt adını da MİLLİLİK koy..... (Yabancının yıllardır 2-3 TL den topladığı hisseleri 10-20 arası alarak yükselt ve yabancıya %600 karla çıkış imkanı sağla ve bunun adına da MİLLİLİK de....)
    Ticaretin, yatırım kararlarının millilik gibi bir derdi olduğunu kim sanıyor ki?

Dolar tercihimiz sizce milli mi?

Bizim var mı böyle bir kaygımız?

Biraz objektif olalım lütfen.

Bir de durmadan jöleli muhabbetine biraz farklı şeyler katmak lazım.

Fazlası sıkıcı olabiliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Ticaretin, yatırım kararlarının millilik gibi bir derdi olduğunu kim sanıyor ki?

Dolar tercihimiz sizce milli mi?

Bizim var mı böyle bir kaygımız?

Biraz objektif olalım lütfen.

Bir de durmadan jöleli muhabbetine biraz farklı şeyler katmak lazım.

Fazlası sıkıcı olabiliyor.
    Atatürk e hakaret edenleri (FESLİ ZATI MUHTEREMİ) hastanede ziyaret ederek adeta destek imajı verenlerin seçimle ülke yönetiminden gitmesini istemekten daha MİLLİ bir istek olabilir mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    Atatürk e hakaret edenleri (FESLİ ZATI MUHTEREMİ) hastanede ziyaret ederek adeta destek imajı verenlerin seçimle ülke yönetiminden gitmesini istemekten daha MİLLİ bir istek olabilir mi?
    Mugalataya gerek yok.

O muhabbetleri ben ilgili başlıklarda yıllarca neredeyse tek başıma yaptım.

Hala da bu forumda ve başka sanal platformlarda yapıyorum.

Ben yukarıdaki yazı ve yaklaşımınıza yanıt verdim.

4.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Mugalataya gerek yok.

O muhabbetleri ben ilgili başlıklarda yıllarca neredeyse tek başıma yaptım.

Hala da bu forumda ve başka sanal platformlarda yapıyorum.

Ben yukarıdaki yazı ve yaklaşımınıza yanıt verdim.
    Ne demek istediğimi gayet iyi anladın. doların yükselmesi bunların dizlerini titretmeye başladı. Yıllardır devletin tüm varlıklarını sata sata yandaşa yedire yedire ekonomiyi toz pembe gösterdiler. Maalesef doların yükselmesi vatandaşın gözündeki perdeyi kaldırıp ekonomimizin gerçeklerini görmesini sağlayacak ve bunların vatandaşın gözüne taktığı toz pembe gözlükleri çıkarıp hayata gerçek gözlüklerle bakarak seçimde iradesini ortaya koymasını sağlayacak. Aksi takdirde seçime kadar herşey toz pembe, ekonomi çok iyi gidiyor havası yaratarak vatandaşın gözünü tekrar boyayıp seçim sonrası ÇOK ACI FATURA İLE yüz yüze kalması dahamı hayırlı olacak.

5. mb 2017 yılı faaliyet raporu yayınlanmış. rapordan alıntılar:

TCMB, fiyat istikrarını sağlama amacı doğrultusunda para politikası ve likidite araçlarını uygun bir bileşimle ve öngörülebilirliği destekleyecek şekilde kullanmaya devam etmiştir.
    •2017 yılının başlarında döviz kurlarında yaşanan oynaklık ve bu durumun enflasyon görünümü üzerindeki etkisi, sene başındaki para politikası kararlarında belirleyici olmuş, 2017 yılı Ocak ayında faiz oranlarında artışa gidilmiştir.
    •12 Ocak 2017 tarihinden itibaren bir hafta vadeli repo ihalesi açılmamıştır.
    •Türk lirası ve döviz likiditesi yönetimindeki esnekliğin ve araç çeşitliliğinin artırılması amacıyla 17 Ocak 2017 tarihinde Türk Lirası Depoları Karşılığı Döviz Depoları Piyasası açılmıştır.
    •2017 başında yüzde 10 olan Geç Likidite Penceresi borç verme faiz oranı Mart ayında yüzde 11,75’e, Nisan ayında ise yüzde 12,25’e yükseltilmiş ve 2017 yılı boyunca TCMB fonlama kompozisyonu içinde geç likidite penceresinin ağırlığı giderek artırılmıştır.
    •20 Kasım 2017 tarihinde reel sektörün döviz kuru riskinin etkin yönetilmesi amacıyla Türk Lirası Uzlaşmalı Vadeli Döviz Satım İhaleleri düzenlenmeye başlamıştır.
    •Aralık ayında parasal duruşun bir miktar daha sıkılaştırılmasına karar verilmiş ve fonlama maliyeti yüzde 12,75 seviyesine yükseltilmiştir.
    •2017 yılı boyunca TCMB fonlamasının büyük oranda tek kanaldan yapılmasına bağlı olarak para politikasının öngörülebilirliği önemli ölçüde artmıştır.
    •İhracat reeskont kredileri kapsamında belirli kredi geri ödemelerinin sabitlenen döviz kuru üzerinden Türk lirası cinsinden yapılabilmesine olanak tanınmıştır.

zihni sinir projelerini aratmayan bu adımların sonucuna bakarsak ortada ne fiyat istikrarı ne de kurda öngörülebilirlik var...

25 nisan da mb den yeni bir zihni sinir aksiyonu beklenir mi?

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Beyler Jöleli'nin olanaklarından çok daha fazlası bu milletin DTH larında...

Herkes, elinde her dolar bulunan, aynı görüş, aynı metanet ve aynı sistemle hareket etmiyor.

İhtiyaç durumuları, yeterli bulma düşünceleri dolarda bence yeterince hareket sağlamakta...

Bu başlığın müdavimi ve dolara, elimdeki üç beş kuruşu koruma düşüncesindeki bendeniz, dolar varlığımın önemli kısmını 3,94 ten sattım...

Demem o ki, dolarcılar (ne demekse) blok halinde hareket etmiyor.

ilginçççç...

elimde doalrlar çalı dibinde bekliyorum hemide tam 2 yıldır
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 486/1023 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •