Sayfa 246/1023 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Müteahhitlerin batıyor olması bana müthiş bir zevk ve huzur veriyor. Yavaş yavaş acıtmadan incitmeden emlak sektörü batacak. Para faize ve dolara kayacak. Beton alanlar beton yalayacak.
    bu yazı tanıdık geldi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

powered by
    TagOn

USDTRY… Gelişen ülke para birimleri eşliğinde yükseldi… Çin yuanındaki %0,8’lik değer kaybı, gelişen ülke para birimleriyle beraber TL’yi negatif etkiledi. Parite dün gün içerisinde 4,78-4,84 bandında hareket ederek günü 4,80 seviyesinde tamamladı. Gelecek hafta TCMB’den 75 baz puanlık faiz artırımı olasılığının yüksek olmasına rağmen doların global anlamda değer kazanmasına bağlı olarak TL’nin yatay eğilimli seyir izlemesini bekliyoruz.

EURTRY… TL’deki değer kaybı ile yükselişte… Gelişen ülke para birimlerindeki satış baskısından TL’nin de büyük ölçüde etkilenmesi paritede yükselişe neden oldu. Parite dün 5,57 – 5,62 bandında hareket ederek günü %0,28 yükselişle 5,60 seviyesinde tamamladı.

EURUSD… Trump’ın FED’i eleştirmesiyle birlikte tepki yükselişinde… FED Başkanı Powell’ın konuşmasının ardından Eylül ve Aralık aylarında faiz artırımı beklentilerinin yükselmesiyle, bu hafta doları yukarı yönlü hareketine devam etti. Dolayısıyla parite de dün satış baskısı altında kalarak 1,1575 seviyelerine kadar geriledi. Bununla birlikte dün akşam Trump’ın, FED’in parasal sıkılaştırmasına yönelik memnuniyetsizliğini dile getirmesi sonrasında paritede 1,16 seviyelerine kadar yükseliş görüldü. Paritenin orta vadede 1,15 – 1,18 bandında hareket etmesini, uzun vadede ise 1,15 desteğinin aşağı yönlü kırılmasını beklemekteyiz.

XAUUSD… Dolardaki yükselişe bağlı olarak düşüşte… Ons bazında altın, FED’in faiz artırım beklentilerine paralel olarak dolar endeksindeki yükseliş nedeniyle baskılanıyor. Dün gün içerisinde 1215 seviyelerini test eden altının, doların güçlenmesine bağlı olarak kısa vadede düşüş eğilimli seyir izlemesini, uzun vadede ise kayıplarını toparlayarak yükselişe geçmesini beklemekteyiz.

GLDGR… Hafif düşüş eğilimli seyir… Dolardaki güçlenme ve altındaki negatif seyrin dün devam etmesi nedeniyle, gram altın hafif negatif seyir izledi.

B

Alan Yatırım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Sevgili arkadaşlar,

TCMB nin 24 temmuzdaki toplantısı için ne düşünüyorsunuz? 0 - 50-100-150-200-250 bp faiz artışlarından sizce hangisi yapabilir? Seçtiğiniz faiz artışı ile birlikte doların birkaç saat veya o gün gelebileceği (beklediğiniz) seviyeyi de yazabilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler...

İlk yorumu ben yapayım. Beklentim 75 bp lık faiz artışı olacağı yönünde. Sadece TCMB nin bağımsızlığına vurgu yapmak için. Maalesef ''dostlar alışverişte görsün'' maksatlı... Dolar kurunda önce 5 kuruşluk bir geri çekilme beklerim, ertesi gün ise karar öncesinden daha yüksek bir seviyeye çıkacağını düşünüyorum.

Yurtdışı üfe haziranda da çoşkulu

Tüik: Yurt dışı üfe haziran'da yıllık %35,33 arttı, önceki %30,65
    tüik: Yurt dışı üfe haziran'da aylık %3,44 arttı, önceki %6,40

6.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Sevgili arkadaşlar,

TCMB nin 24 temmuzdaki toplantısı için ne düşünüyorsunuz? 0 - 50-100-150-200-250 bp faiz artışlarından sizce hangisi yapabilir? Seçtiğiniz faiz artışı ile birlikte doların birkaç saat veya o gün gelebileceği (beklediğiniz) seviyeyi de yazabilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler...

İlk yorumu ben yapayım. Beklentim 75 bp lık faiz artışı olacağı yönünde. Sadece TCMB nin bağımsızlığına vurgu yapmak için. Maalesef ''dostlar alışverişte görsün'' maksatlı... Dolar kurunda önce 5 kuruşluk bir geri çekilme beklerim, ertesi gün ise karar öncesinden daha yüksek bir seviyeye çıkacağını düşünüyorum.
    Kırmayın arkadaşı
    İki kelam yazıverelim...

200bp- kademeli 4,50 (reis çenesini tutma şartı ile...)

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 246/1023 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •