Sayfa 282/1023 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

BusinessHT de adam merkez faiz indirmeli ama güven kaybından dolayı max 0.75 faiz artmalı sonra faiz indirimlerine başlamalı diyor ki ben piyasaya bakınca bunu böyle gördüğümü belirttim..... Döviz ne olur onuda zaman gösterecek........

Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    İçeriden haber mi aldılar dolar yine fişekledi.
    Sabahtan piyasalar açılınca dövize hücum ediliyor. Her zamanki alışkanlık.

3. 77 üzerine atarsa tcmb'den piyasalara ters gelecek bi açıklama geleceğine inancım artacak.

4. Hem bankalarda hem özel sektörde dağ gibi döviz açığı/ihtiyacı varken

Ekonomistleri toplayıp etrafa "bakın ne güzel brain storming yapıyoruz" algısı/mesajı vererek doları düşüreceğini sanmak...?

Okumuş kesim, akademisyenler, profesörler vb elit kesim en son "yetmez ama evet" algı operasyonuyla kandırılmıştı... Bence artık çok geç...

5. şüle bir şey gördüm. bundan bile olabilir sanırım.

Çavuşoğlu: 'ABD heyetine İran yaptırımlarına katılmayacağımızı söyledik' / Cumhuriyet

ek:
    bir de böyle bir düşünce/uygulama politanız varsa bile piyasalar böyle iken bunu şuanda açıklamanın zamanı mıdır. o da ayrı bir sorudur.

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Hem bankalarda hem özel sektörde dağ gibi döviz açığı/ihtiyacı varken

Ekonomistleri toplayıp etrafa "bakın ne güzel brain storming yapıyoruz" algısı/mesajı vererek doları düşüreceğini sanmak...?

Okumuş kesim, akademisyenler, profesörler vb elit kesim en son "yetmez ama evet" algı operasyonuyla kandırılmıştı... Bence artık çok geç...
    Aynen valla doların yönüne sanki o soytarı ekonomistler etki edebilirmiş gibi.Piyasa denen şeyi o maaşlı tv soytarıları mı sanıyorlar anlamadım ki.Sen asıl londrada açıklamalar yap,londrada neler düşünülüyor planlanıyor,onlara karşı hamle planla,tabi hamlen varsa.Bunlar hep seyirciye güzel gelen boş hareketler,orta olanda sen bana ben sana top çevirmeler.Asıl tvlere çık kardeşim öyle megaprojeler falan bitti paramız yok yapamayız,iktisat zamanı de o zaman anlarım ben olayın farkında olduğunu.Yoksa hala gizli gizli gavur borç versin ben her yeri hastane dolduracağım her şehre şehir hastanesi hayalim var,kanal istanbul yapacağım falan dersen borç veren de dur bir dakka bizim paralar batacak mı ne bu gidişat mantıklı değil diye düşünmeye başlar.

Günaydın,
    MB nin kimseyi ters köşe yapacağını sanmıyorum.
    Faiz artışı bekliyorum ama 150-175 falan değil.
    En fazla 0,75 içimden geçen, belki 0,50.
    Damat neden Hazinenin başında? Tayyip rahat kontrol edebilsin diye. Peki neden faizi arttırma ihtimalleri var? Dışarıya sevimli gözükmek için, ki bir kaç gün önce Berat ne demişti "Piyasalar ile kavga etmeyeceğiz".
    Bu nedenle göstermelik bir artış bekliyorum.
    Dolar Ağustos ayında da bence 4.65-75 seviyelerinde dolanır
    Eylül ve özellikle Ekimde çok ciddi bir dış borç ödememiz var, bunun da etkileri ile doların yine 4.97 olan zirvesini geçeceğini tahmin ediyorum.
    Tamamen kendi düşüncelerimdir, çoğu zaman da doğru tahminlerde bulunanam.
    Dolarda olmamdaki neden ülkenin siyasi ve ekonomik yapısına güvenmiyor ve bir gece içinde doların 10 liraya çıkabileceği ihtimalini uzak görmüyor oluşumdan kaynaklı.
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Dün ve bugün mb yye mesaj yolluyorlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 282/1023 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •