Sayfa 874/1023 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924974 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 6,985 - 6,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Yarın dönüşüm var doların tırmanışını gördüğümde elimdeki kısa vadeyle 4.74 den ve 5.24 den dolar aldım 12k kar ettim ama yarın 197k tl mevduatım var bu seviyelerden almak mantıklı mı yoksa? yoksa altın mı?

Kafam karıştı dolar 7,38 stop diyende var 10 tl diyende ama kesin kararım parayı tlde tutmayacağım uzun vadeciyim hangi yatırım aracı olursa olsun en az 1 yıl elimde tutmayı düşünüyorum sizin fikriniz nedir?

Birde şu var dolarda makasın en az olduğu banka hangisi ziraat vakıfta 27 kuruş oynuyor ideal midir?

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Osmangazi köprüsünden araç gidiş dönüşü 460 lira olmuş
    3 kere gidiş dönüş yapıldı maaşı yakıyor ama geriye bir çay parasıda bırakıyor daha ne olsun. Kekde bedava millet kıratnesinde daha ne olsun.

3.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    geçmiş krizlerde dövizle birlikte faiz de artmıyormuydu.. tlde kalan yine zararını çıkarıyordu.. şimdi faiz yerinde sayıyor.. tl de kalan panikle dolara geçmez mi böyle giderse..
    aynen söyledğiniz gibi olması lazım, insanların tl de kalması için faizin artması gerekiyor tabi sadece bu değil, faizin artması mb nin tl nin arkasında durduğunu gösterir , böyle olunca hem insanlar dolar almaktan vazgeçir , hemde elinde doları olan dolarını bozdurur.

yani cb nın "yastık altındakileri satın" demesinin temeli yoktur.. bu işler öpücük vereyim dolarını sat demekle olmaz.

insanların tl de parasının eridiğini düşünmemesi lazım bunu sağlayacak tek hamle tl faizinin artması, yani mevduat faizlerinin artması.

bu şekilde hem dolar almanın önüne geçilmiş olur, hemde insanlar dolar bozdurur ve dolar hızlı şekilde aşağı gelir.

peki faiz neden arttırılmıyor? faizin arttırılmamasının temeli gerçekten var .. ama bu duruma göz göre göre gelindi.

millet yani vatandaş umurlarında değil, yapmak istedikleri şeyler var, ve insanlar açlıktan ölsün, gebersin umurların da değil .. bütün mesele bu...

Burada yatırım danışmanlığı yapmıyoruz..!!
    Oku oku kararını kendin ver.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5.  Alıntı Originally Posted by Flash Yazıyı Oku
    Yarın dönüşüm var doların tırmanışını gördüğümde elimdeki kısa vadeyle 4.74 den ve 5.24 den dolar aldım 12k kar ettim ama yarın 197k tl mevduatım var bu seviyelerden almak mantıklı mı yoksa? yoksa altın mı?

Kafam karıştı dolar 7,38 stop diyende var 10 tl diyende ama kesin kararım parayı tlde tutmayacağım uzun vadeciyim hangi yatırım aracı olursa olsun en az 1 yıl elimde tutmayı düşünüyorum sizin fikriniz nedir?

Birde şu var dolarda makasın en az olduğu banka hangisi ziraat vakıfta 27 kuruş oynuyor ideal midir?
    sanırım dönüşünüz pazartesi, ve sorunun cevabı çok zor.. altın kısa vade de pek hareket edecek gibi görünmüyor yani dolar yada altın almışsınız çok farketmeyecektir..

tabi dolar eğer hızlı düşerse bunun tl olarak altına yansımasını araştırmak lazım.. altına doların düşüşü kısmen "az" yansıyorsa altın alınabilir..

ben şahsen çok sağlamcı biriyim, yani bu seviyelrden dolar almam, ama alıp çok kazananlar olacaktır, aşağı yön şimdilik gözükmüyor, çok somut adımlar atılmazsa da 7 lerin görülme olasılığı çok yüksek, fakat grafiklere bakınca akıl almaz bir risk görünüyor dolar da.. herşey sizin kararınız , başkaları da görüşlerini belirtirse daha isabetli olur.

6.  Alıntı Originally Posted by Flash Yazıyı Oku
    Yarın dönüşüm var doların tırmanışını gördüğümde elimdeki kısa vadeyle 4.74 den ve 5.24 den dolar aldım 12k kar ettim ama yarın 197k tl mevduatım var bu seviyelerden almak mantıklı mı yoksa? yoksa altın mı?

Zor soru, dolar veya gram altın %10 geri gelse nefesiniz kesilir, hayattan soğursunuz. Burdan %50 daha yukarı gitse köşe oldum sanırsınız. Karar sizin ama bence aşağıya %10 marj var yukarı doğru 1 yıl içinde %50 daha var görünüyor.

Ons altın 1200 civarında ya güç topluyor yada aşağı sert kıracak.

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    geçmiş krizlerde dövizle birlikte faiz de artmıyormuydu.. tlde kalan yine zararını çıkarıyordu.. şimdi faiz yerinde sayıyor.. tl de kalan panikle dolara geçmez mi böyle giderse..
    Türkiye devleti ithal arabadan %150 ve üzerinde vergi alınca Tlnin yabancı paralara karşı değeri atmadığı gibi bizim ürünleri ek vergi ile tüketecek olan Amerikalı nın parası bizde değer artışı olması saçmalık. En basitinden faiz geliri veya konut alışverişinde 5 yıldan önce satarsan kazanç vergisi veriyoruz madem bu arbitraj karı içinde benzeri bir formül uygulanmalıdır.
    O da olmadı yabancı parayı elinde beklettiği gün oranında vergilendirme yapılabilir.(Alışveriş i ithal ihracat olan zaten belgeler ve muafiyet uygulanır.) Ganimet peşinde koşan aylak takımı da bedel ödemeyi öğrenmiş olur. Borsa da bile manipülasyon suç iken devlet kendi parasını korumak için sistem geliştirmiyorsa ben bunda bu sıkıntıdan kâr eden büyük kitlenin devlet yönetiminde söz sahibi olduğu sonucuna ulaşırım

PLK-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 874/1023 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •