Sayfa 722/983 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. SPK bu karar ile bitmiştir.

imzam linktedir...
    https://justpaste.it/78bvw
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

2.  Alıntı Originally Posted by tavantavan Yazıyı Oku
    Gecenin 1.30 unda 50 kişi okuyor forumu dua edelim de en fazla 1.30 dan dönsün, açılış tahmini olan var mı ytd
    Belki de fiyatlamistir bu durumu yarin haber etkisi ile illa ki düşecektir. Ama beklenen 2,1 cagri fiyati ile zaten alakasiz bir yerdeydi. Ama böyle haysiyet yoksunu insanların kagidi da tasinmaz o da ayri bir gercek ytd.

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. kimse satis girmez ise sikinit olmaz adamlarin bir bildigi varki bunu yaptilar surekli aklimi kurcaladi bu cagri olacak hisse bu fiyatlarda nicin duruyor ... herkesin hissesine sahip cikma zamani simdidir diye dusunuyorum mahkeme sureci spk dan istenilen gerekceli karara gore baslayacaktir.

4. dgazete kapta haberi var. hur gz de kap haber yok. spk hata yaptık deyip yarın düzeltir mi sizce? sanırım sinir bozukluğundan halusnasyon görüyorum ytd

5. Arkadaşlar yatın uyuyun, sabah ola hayır ola. Watsapp grubunda 25 kişi olduk. Ne gerekiyorsa yaparız. Cümleten iyi geceler.

6.  Alıntı Originally Posted by STRATEJİ Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, SPK tebliği bu, Demirören bu 18. maddeye atıfta bulunarak çağırdan muafiyet istedi. SPK verdiği karar;

"2. Payları Borsa İstanbulda işlem gören Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.nin (Hürriyet) sermayesinin yaklaşık %77,67 sine tekabül eden payların Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. (Demirören Medya) tarafından satın alınması nedeniyle Hürriyetin diğer ortaklarına ait payları satın almak üzere Demirören Medyanın zorunlu pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünden muafiyet talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir."

Görüldüğü gibi hiç bir açıklama ve gerekçe göstermeksizin "olumlu karşılanmasına karar verilmiştir." diyor.

SPK kendi tebliğine uymuyor. Peki biz küçük yatırımcı olarak neye, kime güveneceğiz? Sayın Cumhurbaşkanımız gibi, onların doları varsa, bizim Allah'ımız var'mı diyeceğiz. Bu nasıl hukuki garabettir?

Bu garabet kararı alan SPK üyelerinde akıl izan yok mudur? Bundan sonra kim inanır, kim neye güvenir. Hani hukuğun üstünlüğü nerede kaldı?

Hadi herşeyi geçtim,

Aynı anda, aynı şartlarda, aynı dolar ve kur üzerinden aynı kişi tarafından satılmış ve satın alınmış 2 şirket var ortada.

DGZTE başvurusu 3.9087 Kur üzerinden iken, bunu kabul etmeyip satın alma günkü kur olan 4.4581 TL üzerinden her DGZTE lotu için 1.4159 USD den, 6.31 TL'den çağrı yapacaksın diyorsun.

Aynı şartlarda HURGZ için karar alsa 1.61 TL'den HURGZ için çağrı yap demesi gerekirken muafiyeti kabul ediyor.

Kimse bunun izahını yapamaz. Ben yaptım oldu, ben böyle karar verdim mi diyecek şimdi SPK? Valla benim güvencim kalmadı, demek ki SPK küçük yatırımcının yanında değil, patronların hakkını korumak için var imiş.

Türkiye hukuk vardır diye çok savundum ancak artık savunacak mecal ve dayanak bırakmadılar, herşey yerle yeksan oldu kafamda. Ne diyebilirim ki, zalımin zülmü varsa, ezilenin de ALLAH'ı var.

Mübarek Kurban Bayramı arifesinde, bize bu bayramı zehir edenleri Allah'a havale ediyorum. Biz istesek de istemesek de Rabbimin gerekeni yapacağında zerrece şüphem yok.
    öncelikle hepinize, sabır dilerim....

bu şirketin çağrı yapacağından, geçen pazar sabahı bir arkadaşım vasıtası ile haberdar oldum..bana şunu sordu " ne düşünüyosun bu hususta.......( az buçuk anlıyoz bu işlerden..)....elinde de az bi miktar lotu vardı.....

son 3 çeyrek bilançoya baktım sadece, ve kısaca ona şunu dedim watsuptan.....dileyene gösteririm, amacım hava atmak değil....

-ben hurgz bilançolarına baktım, ilgili duruma uyuyormu diye, BENCE UYUYOR. SPK olsam, talebi olumlu karşılar MUAFİYET VERİRİM.

-Defter değri 60 kuruşmuş ve satılmasa batacak bi şirket görüntüsündeymiş, sermayenin 1/3 ünü kaybetmiş.

-satın alımdan sonra defter değerini 1 liraya getiren bir fon girişi olmuş, ilişkili şirketlerden.

-yani duruma göre 18.maddenin 1.fıkrasına uyuyor.

-kayıp oranı ile kazanç oranını krşılaştırın ve riske ona göre girin, ama benim olsa sataarım, hiç bu riske girmem.

-kipa-migros çağrısını ise bununla kıyaslamayın, onlar kipa yı tamamen silip, bünyesine kattı..burda öyle bi durumda yok.....

satmış arkadaşım yarısını....diğerini satmamış....

zaten, diğer şirktette gayet güzel bi karar çıkmış SPK dan, kayırma olmadığıda ortada......

ve siz DAVA AÇMAK İSTİYOSUNUZ.....( -benim en takdir ettiğim yatırımcı profilisiniz).....

KAZANABİLİRSİNİZDE.....

kısa bilgi vereyim size....

cimer falan boş iştir, bu işin muhatabı SPK dır.....ona itiraz edeceksiniz ve itiraz süresi yasal olarak, 10 veya 15 gündü...

kararın gerekçesi, zaten az çok belli.....ama sizin itiraz dilekçesinde,neye dayanacağınızı bilmeniz için , gerekçeye ihtiyacınız var..gerekçeli kararı, şirket açıklar büyük ihtimalle.....

açıklama durumu olmazsa, benim geçen senelerde yaptığım bi gerekçeye dayanırsınız ve şunu deersiniz...." biz bu karara itiraz ediyoz, düzeltilmesi için itiraz ediyoz ama neye itiraz edeceğimizi bilmiyoz....iş olsun diye itiraz ediyoz yani....gerekçeli olmayan karara, hangi sebeple itiraz edeceğimizi bilmemiz zaten hayatın akışına aykırıdır, ama ediyoz işte".....

gerekçe yayınlanır ve siz SPK YA itiraz edersniz, yüzde 99.99 reddolur itirazınız, altında idari mahkeme yolu açık olmak üzere...

gider idare mahkemesinde dava açarsınız, ve sonucu beklersiniz.....

hisse sahibi olmanız , her durumda ve süreç boyunca şart....yoksa, dava ehliyetiniz olmaz.....

tek başınıza bu davanın altından kalkmanız İMKANSIZ, ekip olmanız lazım.....gerçi harç parası 300-500 ü geçmez ama, bu davaya bakacak avukat arkadaş, 3-5 lira ile bu işe girmez.....

7. Maşallah cevap geldikten sonra herkez biliyormuş.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Hiç umudunuzu yitirmeyin...

Bu spk kararı çok kötü sonuçlara yol açar iptal edilmez ise... yani bu emsal olur yol olur zaten ky korunmuyor bu tüy diker...

bist biter

imzam linktedir...
    https://justpaste.it/78bvw
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Sayfa 722/983 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •