Sayfa 999/1024 İlkİlk ... 499899949989997998999100010011009 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 7,985 - 7,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Bistteki dolar varliklarla, hisselerle ilgili firsat var yazdim diye Tengri han beni basliktan men etti ama dolar makasiyla ilgili soru oldugunu gordugumden tekrar yaziyorum.

Dolar makasindan kurtulmak istiyorsaniz hisse alir gibi usdtr koduyla borsadan dolarla yaklasik birebir hareket eden dolar fonu alabilirsiniz,

Bu sayede binde bir + araci kurum alim satim komisyonuyla, toplamda %0.5-0.3 civari komisyonla dolar alip satabilirsiniz
    Su an
    Satis 616.9
    Alis 616.8

Sadece on binde 1.6 gibi bir marj var. Araci kuruma on binde 8 oduyorum. yuz binde 5 BSMV yi de katsaniz yani binde iki gibi oranla islem yapilabilir. Ayrica bunu almak icin nakit para olmasi gerekmez. Likit fonla ya da takasbanktaki paranizla alirsiniz.

3. Yarın MB bence 200 bps politika faizi artırımı sağlayacak.Normalde 425 bekliyorum ama 225 i RTE kırpar.
    Sonrasında dolar 6.20-6.10 a düşer sonra 7.20e demirler.

Umarım aksi olur 500bps artırım yapar.

Yatırım tavsiyesi değil, şahsi düşüncem.

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    ABD de islerin nasil oldugunu gormen icin borclara bak bir de borcun GDP ye oranina bak

Finans bilanco analiz bilen adam ilkonce buna bakar

Zaten ona bakarsan ABD nin coktan battigini anlarsin. ABD yi ayakta tutan yegane unsur ABD dolarinin suni yuksek degeridir. Baska hicbir sey degil.
    Kabaca analizlerimle, bilgilerimi yanlışsa düzeltin...Bu konuyu yıllardır tartışırım arkadaşlarla

1.ABD ekonomisi kendisinden sonra gelen 3 ekonomiden(AB+Çin+Japonya) daha büyük bi ekonomi...Kabaca Dünyadaki her üretilen 10 malın 6 sını üretiyor

2.ABD Kabaca Dünyadaki her üretilen 10 malın 7 sini tek başına tüketiyor...

Bu rakamları analiz edersek...Çin ABD yi bitirecek hikayelerinde hep savunduğum konu...ABD Çindeki fabrikaları kapar ve Çinden mal almazsa Çin aç kalır

Doyayısıyla Dünyadan mal almazsa Dünya aç kalır...(

ABD nin Dünyanın en borçlu ülkesi ve batacak hikayesine gelirsek...Farz edelim ABD bi gecede Doları %1000 parasını devule etti ve aynı anda ülke içindeki tüm ABD vatandaşlarının maaş ve tasarrufları %1000 arttırdı...

Özetle Dünya batar ABD asla batmaz...Hele bizdeki bu üretmeden tüketme kafaları ile asla...

Birde yıllarca dinlediğim ABD iç karışıklıkla batacak hikayelerini iddi eden çevremden ABD ye gidenler döndüklerin bu fikirlerininde değiştşğini gördüm...İnanılmaz sıkı Hukuk düzenlerinin olduğunu söylüyorlar hani bizde hiç olmayan ve gittikçede kötüleşen...Ben görmedim ABD yi o ayrı...

Rakamlarda hata varsa lütfen düzeltin

Hindistan'da ağustos'ta tüfe yıllık %3,69 arttı, beklenti %3,77
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    400'cüler sabah saatlerine göre kendini hissettirmeye başladı ama hala kapıdan sadece kafalarını çıkartmış vaziyette bekliyorlar. Daha kol ayak veya gövdelerini kapıdan geçirmediler.

500'cülerin ise dövizdeki süzülmenin eğiminin ve hızının düşük olmasından dolayı daha kapının arkasına bile geçmediklerini tahmin edebiliriz.

725'çi grup çatıda yanlarında bir helikopter ile pozisyon almış, kapı kapandığında duruma göre ya camdan ip sarkıtıp komando timi gibi içeriye dalacak ya da helikopter ile uçup gidecek.

13 Eylül saat 14:00'da o kapı kapanacak. Kapının açıldığı odanın içindekilerin mi dışındakilerin mi kazanacağına kendileri de odanın içinde bekleyen politikacılar ve merkez bankası karar verecek.

Gerek içerdekiler gerekse dışarıdakilere bol şanslar. Güçlü olan kazansın.
    Netflix dizi senaryosu gibi
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Kotunahiyeylen, Afyonun tamamini ucaga bindirseniz, 500 bin kisi yapiyor, tamami ile sacmalik.

Bari bir Bizansa ucaklan gidelim dedik, zaten tek ucusta o var. İndisi bindisi geldisi gittisi derken, otobusten bile daha gec varacagimizdan vazcaydim.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bir zamanlar altı boş bir sloganımız vardı: "Dünyada kendi kendine yeten yedi ülkeden biri: Türkiye."...

Garip, anlamsız, Kırkpınara yakışan bir söz.

Siyasilerimiz çok severlerdi.

Şimdilerde pek söylenmiyor nedense...

Bir soru: Dünyada kendi kendisine yeten, kapılarını kapattığında, hayatını ve standardını bozmadan yaşayabilecek, öyle belli standartta bir ülke var mıdır acaba?

İlk aday: ABD...

Sayfa 999/1024 İlkİlk ... 499899949989997998999100010011009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •