Sayfa 7/252 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]
    Elinize, emeğinize sağlık hocam...

2.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    al
    ----------
    ADX()=>25 and (mov(c,5,e)>mov(c,25,e))

sat
    ---------------
    (mov(c,5,e)<mov(c,25,e))

a.sat
    --------------------
    ADX()<25 and (mov(c,25,e)>mov(c,5,e))

a.poz.kapat
    ---------------------
    (mov(c,5,e)>mov(c,25,e))

[IMG][/IMG]

Sn ufuk hocam yardımınız için tekrar teşekkür ederim ama maalesef söylediğim gibi olmadı, sanırım yanlış anlaşıldım.
    Şöyle ki; Öncelikle bu formüle göre maalesef flat kaldığım zamanlar oluyor ama ben flat kalmak istemiyorum yani sürekli pozisyonda olmak istiyorum. (robot kullanmayacağım, manuel bakıp öyle işlem yapacağım. O yüzden sistem tester'dan değil, Matriks KHN> Expert Advisor kullanarak sadece Alış ve Satış oklarını kullanmak istiyorum dolayısıyla "Açığa Satış" bölümündeki formülün "satış" ile aynı "açık pozisyon kapat" formülünün "alış" ile aynı olması gerekiyor)

Ayrıca sizin de göndermiş olduğunuz grafikte (son barda) ADX(14)<25 ten küçük olduğu zamanda(orada 16,1896 görünüyor yani 25 ten küçük) 5 ema 25 ema'yı yukarı kesemediği için (fiyatı diğerinden küçük olduğu için, biri 109.268 diğeri 109.375 görünüyor) ters trend hareketi yapmasını istiyorum yani alım yönünde olmak istiyorum. (Fakat gönderdiğiniz formülde orada sistem satış yapmış görünüyor)

Yani normal mantıkta 5 ema 25 emayı (küçük periyotlu EMA Büyük periyotlu EMA'yı) yukarı keserse "alış", aşağı keserse "satış" yapılıyor ya İşte ben bu şartı sadece ADX(14) 25'e eşit ve 25 ten büyük olduğu zaman yapmasını istiyorum.

Eğer ADX(14)<25 ise mutlaka EMA kesişiminin tersini yapmasını istiyorum.

Bunu şöyle mantıklandırıyorum: Eğer ADX (14) 25 e eşit veya büyükse trend var ve trendin gereği küçük periyotlu EMA büyük periyotlu EMA'yı geçerse (yukarı kırarsa) trende uy ve alım yap. Tersi durumda ise satış yap.

Fakat Adx(14) 25 ten küçükse piyasada trend bitti o yüzden trend göstergesi olan küçük ema periyodu (5 EMA) büyük ema periyodundan (25 EMA) büyükse (yukarı kırarsa) "Satış" ,küçükse (aşağı kırarsa) "Alış" yapsın istiyorum. (Yani yukarıdakinin aksi hareketi yapsın istiyorum)

Teknik analiz kitaplarında ADX in trend göstergesi olduğunu okumuştum. Ve ADX 25 ten küçükse EMA kesişiminin tersini yapmak daha faydalı olabilir diye değerlendirdim. Çünkü malum trendin olmadığı bir zaman ve trend karşıtı hareket daha faydalı olabilir diye düşündüm.

Tüm bunların ışığında yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Biraz uzun yazarak başınızı ağrıttığım için şimdiden kusuruma bakmayın. Karşılıksız paylaşım ve yardımlarınızın-emeğinizin hakkı ödenmez. Sevgiler saygılar.
    Son düzenleme : vivatrader; 22-02-2017 saat: 17:47.

3. Merhaba Arkadaşlar
    9 günlük üssel mav 18 günlük üssel mav ı yukarı kesince al, tersi durumda sat veren seanslık tarama formulunu nasıl yazabilirim. Yardımcı olabilir misiniz?

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Herkese selam,

ADX 25 ve 25 ten büyük olduğunda 5 EMA-20 EMA'yı geçince almasını,
    20 EMA-5 EMA yı geçince satmasını istiyorum.

ADX 25 ten küçük olduğunda ise yukarıdakinin tam tersini (Yani 5 Ema-20 Ema yı geçince satmasını,
    20 ema 5 ema yı geçince almasını) yapmasını istiyorum.

Bunun Matriks formülü nasıl olur acaba?

Yardımcı olan dostlara şimdiden selam olsun teşekkürler

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn ufuk hocam yardımınız için tekrar teşekkür ederim ama maalesef söylediğim gibi olmadı, sanırım yanlış anlaşıldım.

Yukardaki ilk gönderinizi yüz defa okusam, yüz kişi okusa aynı şeyi anlar....

Alıntı Originally Posted by VOLGA Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar
    9 günlük üssel mav 18 günlük üssel mav ı yukarı kesince al, tersi durumda sat veren seanslık tarama formulunu nasıl yazabilirim. Yardımcı olabilir misiniz?
    Cross(mov(C ,9,e ) , mov(C ,18,e ))------>al

Cross(mov(C ,18,e ) , mov(C ,9,e ))----->sat

Tarama yapacaksanız Explorer'ede siz yazın.

6. Hayırlı olsun

7.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Yukardaki ilk gönderinizi yüz defa okusam, yüz kişi okusa aynı şeyi anlar....
    Hocam haklısınız ilkinde açıkça ifade edemedim. İkincisinde toplamaya çalıştım ama formüle edilmesi zor olabilir.

8. Lisede BASIC öğretmeye çalışmışlardı.
    Tek aklımda kalan;10 CLS
    Yavaş adımlarla matriks formül yazımı dersleriniz olabilirse , çok sevinirim.
    Ya da zamanınız olmaz ise kaynak öneriniz olabilir mi?
    Son düzenleme : butcher; 22-02-2017 saat: 22:02.

Sayfa 7/252 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •