Sayfa 196/1000 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Yabancıların Mazeretleri bitmez ama düşünülürse mantıklı.

Rabobank stratejisti Matys, Türkiye piyasalarının yeniden cazip hale gelmesi için 3 koşulun oluşması gerektiğini belirtti

Babobank Gelişen Piyasalar Kur Stratejisti Piotr Matys, Türk Lirası'na ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Gelişen piyasalardaki satışlara değinen Matys henüz dibin görülmediğini söyledi.

Matys gelişen piyasa algısının değiştiğini belirterek "ABD - Çin ticaret savaşları gelişen piyasa hisse senetlerini etkiledi. Ticaret savaşları var, Fed faiz artıracak, dolar da desteklenecek. Şu an için gelişen piyasalarda sürdürülebilir toparlanma beklemiyorum, henüz dibi gördüğümüzü düşünmüyorum" diye konuştu.

Türkiye piyasalarının yeniden cazip hale gelmesi için 3 koşulun oluşması gerektiğine dikkat çeken Matys şunları söyledi; "Birinci olarak yeterince sıkı para politikası. Merkez Bankası beklentinin üstünde, yeterli bir faiz artış yaptı.

İkincisi mali politikalar...Yarın açıklanacak OVP'de mali politikanın sıkılaşmasına dair sinyal bekleniyor. Üçüncü bileşen ise diplomatik gerilimin sona ermesi. Bu 3 bileşenin gerçekleşmesi durumunda Türk varlıkları daha çekici olabilir" diye konuştu.

"TL'YE KARŞI ATAKTA ABD İLE GERİLİM EN ÖNEMLİ ETKEN"

Türk Lirası'ndaki değer kaybında en önemli gelişmenin ABD - Türkiye arasındaki gerilim olduğunu belirten Matys "ABD'li rahip Brunson hikayesi yakından izlenecek. Son 12 aydır piyasalar zaten ekonomi fazla ısındığı için endişeliydi. Çift hane enflasyon var. İç ve dış faktörler birikti ve bu Lira'da satışlara sebep oldu. " yorumunu yaptı.

Matys TL'nin değerinin altında olduğunu, bahsettiği 3 konuda ilerleme olduğunda %10 - 15 arasında değer kazanabileceğini söyledi "Ancak 6 seviyesinin altına ineceğini düşünmüyorum." şeklinde konuştu.
    Bu 3 madde yapılsa bile ancak görünürde yapılır... Bizim sosyal yaşantımız ne olacak sorarım sizlere... Olayların bir ekonomik sonuçları bir de sosyal sonuçları vardır... Ekonomistlere göre Sırbistan savaşında Çavuşesku hala olsaydı ekonomi daha iyi olurdu... Sizce Çavuşesku orada olmalı mı... Ülkede özellikle İstanbul'da nüfus 20 milyonun üstünde, insanlar üst üste alt alta... insanlar birbirlerinin özel alanında tehdit oluşturmaya başladı... ve bu insanları birbirlerine karşı kışkırtıyor...

Çok konuşulacak ve çok anlatılacak konu var... Ülkemizin acilen hem sosyal hem ekonomik olarak yardıma ihtiyacı var...

Şu deneyi okumanızı öneririm...

https://seyler.eksisozluk.com/nufus-...erse-25-deneyi

2.  Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    O hicbir partide yok olsa inan durmaz oy veririm, incenin durumunu goruyorsunuz, kemali severdim gandhi idi gozumuzde, ama particilik koltuga yaoisma herkeste var

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mantık basit nasıl gandhi kemali eleştiriyorsan ve oy vermek istemiyorsan bunu herkese yapabilirsin... Herkeste yapabilir...

3.  Alıntı Originally Posted by mahırarda Yazıyı Oku
    32 günlük dolar faizleri;
    akbank ve vakıf 7,5
    halk 7,55
    sayın mahırarda bu oranlar kaç k dolar olanlar için
    Tüm Ekonomik Krizler Platonik AŞK Gibidir, Siz Acısını Dibine Kadar Yaşarsınız Ama Yaratıcısının Umurunda Bile Olmaz.....

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Bu sayfayı okuyup hala, dolar yükselince sevinildiğini düşünenler, okuduklarınızı anlamıyor musunuz ???
    Kesinlikle anlamıyorsunuz.
    Alın teriyle kazandığımız paralar cebimizden çalınmasın diye, bize kırk takla attıran sistemi savunanlar. Keşke sadece kendi başınızı yakıyor olsaydınız.
    %51 açlıktan yolları kemirmeden bu düzen değişmeyecek iyice anladım.
    Bu laflarım sana CPA

5. iran'ın abd yaptırımları nedeniyle petrol pazarında kaybettiği payı rusya'nın alacağı yönündeki iddialar iran medyasında tepkiye yol açtı:
    - rusya iran'ı kandırdı
    - çıkarlarımıza çomak sokan dost ülke
    - putin çıkarları için her şeyi yapacak biri

6. Kastı kastı

7. "Dünyadaki en kör insan, görmek istemeyen insandır."

Başarısızlığın sorumlusunu eleştirmek yerine, gelip burada alakasız kişileri suçlayan tiplere, boşuna laf anlatmaya çalışmayın.

Gözünüzün içine baka baka saçmalarlar, sinir olursunuz.
    Onların "çıkarları" değişmeden kafaları değişmez.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    "Dünyadaki en kör insan, görmek istemeyen insandır."

Başarısızlığın sorumlusunu eleştirmek yerine, gelip burada alakasız kişileri suçlayan tiplere, boşuna laf anlatmaya çalışmayın.

Gözünüzün içine baka baka saçmalarlar, sinir olursunuz.
    Onların "çıkarları" değişmeden kafaları değişmez.
    Kor olsam da kaypak olmadim, 2002 den beri hic bi isim rast gitmedi, alsigim hisse sirket yandas olmadigindan hala surunuyor, hic bir yandas airketten para kazanmadim, torpille sinav sirket ise girmedim, hic bir cikar grubundan cikar elde etmedim, fitratim hep yanlsilarini suratlarina solemek oldu, chp de olsa akp de olsa duzen adami olmadim icin herkes dusman oldu bana. Sikintilar cektim ama bir insanin arkasinda Allah oldumu baskasina gerek olmadigini anladim. Klavyedrn kimse kimseyi tanimaymaz ama hakaret eden insan deildir o cok rahat belli oluyor

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

Sayfa 196/1000 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •