Sayfa 20/189 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 153 - 160 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1. ocak basinda heyecanlandirdi, ondan sonra verdigini hayli hayli aldi. zaten onun oncesinde bi alti ay yataya sarip, trendler gapla kesildi. piyasa trentlerin olusmasi icin farkli oyuncularin cogalmasi lazim. ancak piysada su an tek bir oyuncu var, shortda longda onun elinde gorunuyor, ki bu piyasanin öldügünü gosterir. ya da diger oyuncular olü taklidi yapiyorlar. ki bu oyuncunun su an derdide para kazanmak degil. velhasili kelam dayak yemekten bi hal olduk. piyasaya sirketlere fx e bu kadar el uzatan mekanizmanin oldugu, reklamdan bile nem kapan bir akildan paranin kacmasi , piyasalarin da kisirlasmasi kadar dogal bi sonuc yoktur heralde.
    bang bang you shot me down..

2. şöyle bir bakıyorum....

mayıs ayında evet bir trend var..

temmuzda bir trend daha var....

ocakta bir trend var...

Dahada ben net bir trend göremiyorum yarım yamalak ve yatayla devam eden ufak tefek trend oldu.

Son 3 ay en bıkkın dönem...

Ne olursa olsun bu giidişlere dayanabildiğimiz sürece piyasanın bir gün açılacağını bizden çok eskide olan ABDli algoritmik traderlerde biliyor.

Geçmiş performans raporlarına baktıgınızda bir tanesinin tam 5 yıl toplamı boyunca -%40 yazdıgını ve gelecke 6. yılda %100 üzeri kazandıgını gördüm.

Algoritmik trade işi uzun vadeli bir iş. Düzgün bir kaldıraç düzgün bir sistem/sistemciklerle bir fona devretmiş gibi bırakmalıyız.

Gaplar önceki ay sanırım saymıştım. Ufak tefek her turlu ters açılısı gapten saydım. sadece 1-2 gün aynı yönde gapsız hareket var.

Diğer günlerin hepsi gapli ters açılmış. Hangi aydı hatırlamıyorum.

Yani son 3 aydır okadar bıkkın ki piyasa zevk vermiyor her gune ters hareketle başlıyoruz.

Hadi tersle başladık diyelim hiçbir trend yok birde o yetmezmiş gibi anlık abuk subuk mumlarda ortaya çıkıyor.

İşin kötü tarafıda şu ki bu pıyasada son 6-8 aydır biz yeni sistemle trade ediyoruz. haddinden fazla işlem açtığı gibi hızlı olmasının dezavantajını yaşadım. Habire alıyor satıyor. Okadar hızlı davranmasına rağmen kar yaratacak marjı bulamıyor bulsa dahi hemen 3 saat sonrasında o marjı geri veriyor.

oda yetmezmiş gibi sermaye entegrasyonunuda yaptık. Bu yeni sermaye entegrasyon yapı çeşitli stratejilerle kaldıraç ayarlıyor. Batmadığıma sevinsemmi üzülsemmi bilmiyorum. Sabıt kaldıraçla belkide batadabilirdim. Belkide bu yapı yüzünden çok fazla geriledim. Belkide bu yapı şu an batmamamı sağladı bu konuda emin değilim. Ciddi bir kayıp yaşadık son zamanlarda sermaye yapısı entegrasyonu zaten ipin üzerinde yürümekten farksız bir yapıydı. Bu yapının düzgün ilerleyebilmesi için piyasanın biraz statik hareket etmesi lazım ve bu ilerleme içinde tabiki karlı trendler olmalı. Tam tersi zararlı piyasalarda dibe vurduruyor butun sermayeyi. son noktalarda artık en temkınlı sekılde kaldıraç ayarlıyor. Yani aslında bu yapının teorik olarak batırma ihtimali çok çok düşük. kAzanırırsada sert kazandırmalı. Fakat kazandıraç bir piyasa hiç göremedik.

Bir karar aldık bir sermaye sınırı koyduk. O sermayeye 2 ay içerisinde inersek bugattiye geri dönüş yapacağız. 2 ay sonunda inmezsek bir karar verip ya devam diyeceğiz yada bugattiye döneceğiz.

Sisteme haksızlık etmek istemiyor ve yeterli zamanı vermek istiyoruz. Ancak piyasa insanda piskoloji bırakmadı.

Garip olan şu ki dinamik frekanslı piyasa göre yapı değiştiren veyron bu dönemleri karla atlatmayı başarabiliyor.

Yaptıgımız onca gelişmeye mi yanalım bugattiyi kullanmadımızamı bilemedim.

Artık yeni test işini tamamen bitirdik. 3 yılımız yeni gelişmelerde sermaye tüketmeyle ve denemelerle geçti.

Yediğimiz kazıklarla ciddi bir tecrübe edindiğimiz bir gerçek.

Vel hasılı bizde durum bu okadar anlık saniyelik işlem yapıyoruz okadar düşük maliyetle iş yapıyoruz. Ama nafile piyasa marj vermiyor. Önceden piyasa marj veriyor maliyetlerimiz yüksek diyorduk maliyetleri dibe vurdurduk piyasa marj vermez oldu.

Gariplik bizde mi piyasada mi bilmiyorum.

Yoksa mehtabın dediği gibi gulyabaniler bizimi dinliyor. :D

Buda veyron gereksiz fazladan işlemler yok gayet düzeyli bazı aylarda 20 bazı aylarda 25 işlem acıyor. optimum işlem sayısı ayarlıyor.

3. BEZDİM YAW YAŞAR EMCEMUN DEDİĞİ CİBİİİİİ

Dakıka 1:25

Kim bozdu laaa piyasayı
    ben bozsaydım daha eyiydi geliyor el alemin cocugu gıy gıy gıyy göyaaa piyasada trade ediyor s.. senin trade edişine o elünüde s... :D

geçtiniz tabi bisteche

ben yapmadım ki bistech yaptı.

00:26 babam tuturdu bisteche geçecezde geçecez
    diyurum onlara bu piyasa bistech yemez. ben hergun sistemle trade ediyorum buraya yapılacka sey değildi bu.

1:03 benim sistemim ümreden gelmiş sıç... parların içineee

Kır kır hepsini kırayıler atayıler sistemlerin.

Kım kırıyooooo

elalemın adamları yabancılar o bu şu

BEZDUMM YAAAAA YASAR EMICEMIN DEDUGU GIBUUU. :D

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    önümüzde bir referandum var...dikkatli olmak lazım 17 nisan sabahı olurda terste kalırsa sisteminiz canınız çok yanabilir haaa belkide doğru yönde olacak sisteminiz bilemeyiz o zamanda ballı kazanç olabilir...ama bana sorsalar ne yaparsın ben kesinlikle ne olursa olsun FLAT kalırım derim...ve sistemin ilk ters sinyali ile yeniden oyuna dahil olurum...piyasa kaçmıyor ama sermaye yamulursa altından kalkmak zor olur...

7 haziran seçimlerinde aşağı kol gibi gap oldu ardından 1 kasım seçimlerinde bu sefer yukarı kol gibi gap...belki yakalmıştır sistemleriniz olabilir ama bu her zaman yakalayacağı anlamına gelmez...

ben böylesi önemli olaylarda FLAT kalınması taraftarıyım...pozda kalmak bence büyük kumar....

5. bende 2 sene önce deneyim defterime kural koymuşum. 3 kere arka arkaya zarar yaparsan. Kendini piyasaya küfür eder halde bulursan. Geri çekil. 2 şartda aynı anda vuku bulunca. seçime kadar, dur -seyretteyim. 2 haftadır sıfır işlem. bir mutluyum pir mutluyum. 1 hafta kaldı. dayan osman dayan diyorum. Benim korkum refarandumda evet çıkarda, buna ragmen yabancı senin kulağını ben çekerim derse olacaklar. İnşallah yabancı neyin çıktığı önemli değil, evet yada hayır. Yol belli , param türkiyede işlemeye devam eder der.

6. Sistem kapatmayı doğru bulmuyorum iyisiyle kötüsüyle beraber gap bu işin doğasında var, fakat son dönemdeki kötü performansla beraber pozisyonda girmek olası terste kalma durumunda can sıkıcı olacak. Henüz karar vermiş değilim önümüzdeki hafta duruma göre belirlemeyi düşünüyorum fakat piyasanın gidişatını da hiç iyi görmüyorum, bundan sonrası nasıl olur hiç bilemiyorum.

Böyle düşüncelere dalmak ta hiç iyi değil bu duruma düştüğün zamanlarda kapatırsın alacağın gapi alamazsın, pozda girersin kol gibi gap girer. Altta sakal üstte bıyık.

Ama temelde devamlılığı düşünmek lazım bu işin temel kuralı iyi bir sistem kadar iyi sermaye yönetimi, en az 5-6 bin puanı göze almadan pozda girmemek lazım bence, son dönem piyasa biraz iç açıcı olsa hiç düşünmeden devam edeceğim ama insan düşünmeden edemiyor.

7. Aldanma bugunku cıkıs trendine
    mutlaka geri dönüp inecek birgün
    kanma kazanır gibi göründüğüne
    gerisin geri karları verecek bir gün

kazanmak cok guzel şey aldanmak acı
    yataya saracak bu piyasa
    o durmayan yolcu sen garip hancı
    sermayeyi katlamadan gidecek bir gün

8. Sistemler için güzel bir hafta oldu , 4 günde 4500 puan verdiler özledik böyle hareketleri , bu sefer aç gözlü olmayacam kapanişta flatladim , haftanin son günune referanduma flat girecem , bu hafta referandum pirimimi aldim , büyük kurumlar düşünsün

HUAWEI Y320-U10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 20/189 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •