Sayfa 320/819 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon
Arama sonucu : 6549 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. bana 2018 de toplam 1.900.000.000 tl donük alacağını satan banka gösterirmisiniz .sene sonu 2.500.000.000 tl yi bulur..
    Banka yönetimi kaynakları iç etmis.gelene kredi vermiş muhtemelen teminat alınmamış.
    Bu krediler çöpçü kuruluşlara satılmasa belki tahsilatı daha yüksek olabilecek.Ciddi zarar edilmiş.Yoneticilere sorumluluk davasi açılmalıdır. Bu kredileri genel kurulda ibra etmeyecek ve dava açılmasında bende varım diyecek şahıslar özelden yazsın.Bu koc ve italyan ortağına bir ayar vermek gerekiyor.

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Hayal kuruyorsun kentuffff
    tkfen değil bu
    Banka..Yani bir manada TR ekonomisini temsil ediyor.

ykbnk ile garanti akbnk arasında korelasyon min 1 e 2 dir..8 tl ykbnk 16 - 20 tl arası garan ettirir.
    Bu durumda da endeks min 150.000 lerde olacaktır..
    bu durumda ya enflasyon uçmuş paran pul olmuş tur..
    yada iyi ihtimal TR petrol ü TL ile almadığı yada bizzat petrol çıkarmadığı sürece o fiyatlar olmaz..
    TR 50 senedir gider gelir dünyanın 16. 17. 18. ekonomi olarak
    döndük dolaştık dolar bazlı 1997 ye geldik..
    Budur işte TR...Yaygarası gürültü olarak kalır..

Bu durumda geriye ykbnk na has bir beklenti kalıyor..
    satış falan gibi..

Böyle bir bilgin varsa açıkla..

Yoksa MT nin susması benim bu hesabım yüzünden dir..Adamı mat ettiğini falan sanma..
    6 tl bile afaki şu aşamada..
    yukarda ne güzel demişsiniz.garan ve ak ile minumum 1e 2 dir oran diye.bende katılıyorum.yapının fiyatı doğru ise garan şuan 3.5 bilemedin 4 olmalı.bu durumda garan mı pahalı yapımı ucuz sizce.....
    ben birşey bilmiyorum.bilsem burda işim ne.

3.  Alıntı Originally Posted by drozaksoy Yazıyı Oku
    yukarda ne güzel demişsiniz.garan ve ak ile minumum 1e 2 dir oran diye.bende katılıyorum.yapının fiyatı doğru ise garan şuan 3.5 bilemedin 4 olmalı.bu durumda garan mı pahalı yapımı ucuz sizce.....
    Bir konuda hata ettim..
    ykbnk da bedelli olduğundan fiyatı yarı yarıya..

Ben bedelli öncesini referans aldım..

PD i diyelim

sermayeleri hemen hemen aynı idi bedelli öncesi..

8 tl ykbnk 64Milyar tl eder..
    Garanti bu durumda 120Milyar olacaktır
    4 milyar sermaye ile 30 tl ler söz konusu..

10 faiz , 10 f/k , 1 PD/DD inden işlem görse 12 milyar tl kar etmesi lazım gelir garan in..

25 faiz var şu anda..4-5-6 f/k lar normal bankalar için.
    Ona göre hesaplayın..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Bir konuda hata ettim..
    ykbnk da bedelli olduğundan fiyatı yarı yarıya..

Ben bedelli öncesini referans aldım..

PD i diyelim

sermayeleri hemen hemen aynı idi bedelli öncesi..

8 tl ykbnk 64Milyar tl eder..
    Garanti bu durumda 120Milyar olacaktır
    4 milyar sermaye ile 30 tl ler söz konusu..

10 faiz , 10 f/k , 1 PD/DD inden işlem görse 12 milyar tl kar etmesi lazım gelir garan in..

25 faiz var şu anda..4-5-6 f/k lar normal bankalar için.
    Ona göre hesaplayın..
    okey bu yoruma yanlış diyemem.orta -uzun vadede hala mükemmel alım yerleri bu fiyat.%80 kağıttayım.son %20 lik alım için 1.50 ve altında dolar ile beklemeye devam ediyorum.400 bin lot ile ilerde temettü geliri için buradayım.sizin için pahalı ve uyarılarda her daim buradasınız bize yardım için can siparene mücadele veriyorsunuz..pozisyonunuzu anlamadım kağıttamısınız değilmisiniz.
    ben birşey bilmiyorum.bilsem burda işim ne.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,923
     Alıntı Originally Posted by JANS Yazıyı Oku
    bana 2018 de toplam 1.900.000.000 tl donük alacağını satan banka gösterirmisiniz .sene sonu 2.500.000.000 tl yi bulur..
    Banka yönetimi kaynakları iç etmis.gelene kredi vermiş muhtemelen teminat alınmamış.
    Bu krediler çöpçü kuruluşlara satılmasa belki tahsilatı daha yüksek olabilecek.Ciddi zarar edilmiş.Yoneticilere sorumluluk davasi açılmalıdır. Bu kredileri genel kurulda ibra etmeyecek ve dava açılmasında bende varım diyecek şahıslar özelden yazsın.Bu koc ve italyan ortağına bir ayar vermek gerekiyor.
    böyle bir çalışma yapılması gerekir.
    genel kurulda ve elektronik tüm toplantılarda bu sorumsuzluk yabancı fon yönetcilerinede bildirilmesi gerekecek.

çünkü büyük olmak demek kurumsal yatırım ilkelerine bağlı olmak ve şeffaf olmayı gerektirir.
    akinonya olduğu yerde şirket şeffaf olmak zorundadır.

malı alan hesabıda soracak

çok haklısınız.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,923
    2 usd den elinde olan biri ile konuştum öyle azbuz malda değil aslında

dediği
    kimse bu piyasada neden çıkmıyor diye hayıflanmıyor

sadece fiyatı 2.5 usd den 0.25 usd ye gelmiş bir şirkette yönetim kurulundan biri kardeşim bu fiyattan rahatsısız bir karşı bir şirketiz karların %10 ila mal alıma yapacağız dese sembolik. Krizlerde bu böyle yapılır. Beni herkes tanır şimdiye kadar sustum ama bu genel kurulu dar edecem dedi.

bende diyorumki
    Bir şeyin ucuz olması iyidir. çok ucuz olmasıda kısmen bu tarz krizlerde idare edilebilir.

ama kelepir olması çok iyi değildir. kelepir olunca oto boka konan çok olur temizlenmesi zaman alır.

eline 5 milyon lot alan ben ykbnk nın patronuyum der.

bence bu seneki genel kurul yabancı yatırımcı içinde çok aydınlatıcı olacak.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

7. genel kurulda özel denetçi tayini talebi yapılmalı örneğin batik kredilerle ilgili , yabancılar desteklerse mesaj yerine ulaşır illa dava açmak gerekmiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by drozaksoy Yazıyı Oku
    okey bu yoruma yanlış diyemem.orta -uzun vadede hala mükemmel alım yerleri bu fiyat.%80 kağıttayım.son %20 lik alım için 1.50 ve altında dolar ile beklemeye devam ediyorum.400 bin lot ile ilerde temettü geliri için buradayım.sizin için pahalı ve uyarılarda her daim buradasınız bize yardım için can siparene mücadele veriyorsunuz..pozisyonunuzu anlamadım kağıttamısınız değilmisiniz.
    Doktorum
    Daha evvelden 40 kere pozisyonumu yazdım..
    Burayı sadece mal almış olanlar okumuyor..
    Almayı düşünenler de okuyor..
    5 aydır burada uzak durun 25 faiz hareketli dolarda zamanı gelmedi diyorum..
    Yanılmadım!!!
    1-2 kişi okuyup da benim dediğim yönde pozisyon aldı ise kazandı..
    Ben bu siteye 2009 da üye oldum..
    KARAHAN XTREADER BABO eskilerden ilk aklıma gelenler..
    Kentuf da öyledir..

Şu anda ykbnk da kentuf la ters yönde düşünüyor oluşum farklı..
    Bu insanlardan bişiler öğrendik..
    Bizi okuyup da insanların kafalarında en azından bir fikir oluşturabildi isek ne mutlu..

Sizin yazınızdan benim anladığım
    Tahtanın speğinin ben olduğum ve sizi dökmeye çalıştığım

Çooook başlık da bu suçlamalara maruz kaldım..
    Biliyorum bu tonu.

Size arkadaş tavsiyesi..

Bu derinliği olan bir banka kağıdında öyle bi spekülatör istediği gibi at koşturamaz..
    Kimse sizin 10.000 100.000 yada 1M lotunuzun peşinde değil..
    O devirler geçeli yıllar oluyor..

arkadaş tavsiyesi 2..
    Bizim borsamız temettü borsası değil al-ver borsasıdır.
    Bu borsada temettü zengini olan en baba kağıtların temettüsü bile en dandik banka faizini yakalayamaz..
    Tek tesellisi bu kağıtların hakkatan iyi yönetilen karlı şirketler olmalarıdır..
    Buradan hareketle devamlı yükselen fiyatları tabi.
    Bankalar böyle değildir..
    Banka hissesi temettü için alınmaz..

Sayfa 320/819 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •