Sayfa 23/1012 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Mesala şöyle olcak...

2019 kasım ayında şunları yazcaz burda..faizler düştü be..gecen sene 25di bu sene 22

faizin 20 altına inmesi için gercekten bi 4-5 sene gecmesi lazım.

2. sanıyorum geneldeki “tl faiz şu anda hala cazip” görüşü eylül ve ekim’in ilk yarısının algılarının hafızalarda yer etmesi..

zira eylülde ağustos ayı tüik tüfesi 17.9 iken 28-30 faizler söz konusuydu. stopaj indirimini de hesaba katınca eski hesapla 30-32 ler alıyoruz maşallah deniyordu, ben dahil.

ama işler değişti ve biz fikren adapte olamadık bu yeni tabloya gibi görünüyor. ama rakamlar ortada malesef.

3. bankalar 3. çeyrek bilançolarını en son hangi tarihte açıklıyorlar, bilgisi olan varmı?

Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Bu kadar emin olmayın. Geçen yıl faizler % 11 iken % 29'lara ulaşacağını bekliyor muydunuz? Tabi ki hayır. Peki şimdi nasıl oluyor da böyle kesin ifadeler kullanabiliyorsunuz?

Her şey olabilir. Düne kadar dıj güjler diye afra tafra satılan ABD ile arayı düzelttik diye mi her şey güllük gülistanlık olacak? Dış borçtan, arkasına bakmadan kaçan yabancı yatırımcıdan, ülkeyi terk eden eğitimli, kültürlü ve varlıklı kesimlerden ne haber?

Size tek bir şey söyleyebilirim, ülkeyi 16 yıl içinde borç batağına sokan, ekonomiyi, siyaseti, kültürü, sanatı, eğitimi darmadağın eden zihniyet gitmeden hiç bir şey iyiye gitmeyecek. Yani her an her şey mümkün...
    Merhabalar, uyandim sporumu yaptim dusumu aldim ve bilgisayar basina gecer gecmez yorumla ilgili mailinizi gordum

Ben gecen sene basinda bircok tasinmazimi emlak sektorunun gidisi ve faizlerin gozumdeki vizibilitesi ile seri bir bicimde nakite cevirmeyi, faize koymayi planladim, ozellikle ic anadoludaki muteahitlerin tehlike canlarinin gecen sene basindan calmasiyla bugunleri ve dahada sonrasini aklimca beni baglayacak sekilde tahmin ettim. Onumuzdeki sene faizler 24 olacak dedim. Herkes bilhassa emlakcilar birazda islerini kaybedecekleri korkusuyla gulduler, mallari biraz daha alt fiyatlardan nakite cevirdim ve arkamdan, mevduata koyacam diyoda kesin buyuk borcu var batti kilif ariyor gibi dedikodular yaptilar )))) ben hicbirzaman dolarci olmadim olmayida dusunmuyorum, evet ben gecen seneden bu gunleri cok net bir sekilde gorebildim, peki dersenizki bu senedende gelecek seneyi cok net gorebiliyormusun diye, hayir fakat krizden onceki pastirma sicaklarina girmis gibiyiz, dolayisiyla gectigimiz aylarda yasanan merkez bankasinin 600 700 baz puan ilerisindeki faizleri sene sonundada yasanacak likidite krizlerinin dahada depresmesi ve konkordato sirketlerinin borc odeme yukumlulukleriyle ilgili olarak bilhassa kredo saglamasi gereken devlet bankalarinda bile mevduatlarin afaki duzeyde artacagini dusunuyorum, konuyla ilgili cok daha onemli fikirlerim var fakat gecen senenin basinda gordugum deli muamelesini gormemek icin anlatmayacagim.

Anlattiklarim beni baglar ve kendi gorusumdur, yatirim tavsiyesi degildir.

5. Sayin mertkucukuncu,

Herkesin faydalanmasi icin anlatmaniz iyi olur bence ama istemezseniz de ozelden gonderirseniz sevinirim. Gayrimenkul konusunda ayni durumdayiz. Ben de 2016 sonlarinda nakite gecmistim. Zamaninda istenilen yuzdede dolara gecemedim onda da ayni durumdayiz herhalde. Ben hala mevduat faizinin onumuzdeki iki senede yaklasik bilesik %45-50 getirecegini , bu surecte ev fiyatlarinin %1-10 arasinda artabilecegini dusunuyorum. Bu sekilde yillarin ezilmis mevduat ahalisi bir nebze olsun son 10 yilin gayrimenkul artislarindan yedigi golu cikaracaktir. USD yi al sat becerebilenler zaten voleyi vurur.

Kafa karistiran konu ise: Sayin dudu nun soyledigi Firat dogusunda ABD ile anlasmazlik olmadan cozum uretebilme durumunun dolari daha da asagi cekebilecegi ihtimali. Sanki bu mesele de cozulmus gibi yoksa bu kadar net aciklamalar olmazdi gibime geliyor. Gerceklesirse 5 ve alti gorulur mu izlemeye devam. Turkiyenin ekonomik durumunun gercek karsiligi USD nin 5 olmasi mi ? 7 olmasi mi ? Ya da kac olmasidir? Bunu bir bilebilsek...

Boyle bir senaryoda eninde sonunda gelmesi muhtemel kriz otelenmis veya etkisi azaltilmis olabilir. Dolarin 5 ve altina gelmesi durumunda kimsenin simdiki ultra zamli fiyatlari tutamayacagini ve enflasyonun da dusebilecegini haliyle mevduatcinin yine haline aglanacak duruma gelebilme ihtimalinin kuvvetlendigini de dusunen bir kitle var. Izlemeye devam.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,392
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Bu kadar emin olmayın. Geçen yıl faizler % 11 iken % 29'lara ulaşacağını bekliyor muydunuz? Tabi ki hayır. Peki şimdi nasıl oluyor da böyle kesin ifadeler kullanabiliyorsunuz?

Her şey olabilir. Düne kadar dıj güjler diye afra tafra satılan ABD ile arayı düzelttik diye mi her şey güllük gülistanlık olacak? Dış borçtan, arkasına bakmadan kaçan yabancı yatırımcıdan, ülkeyi terk eden eğitimli, kültürlü ve varlıklı kesimlerden ne haber?

Size tek bir şey söyleyebilirim, ülkeyi 16 yıl içinde borç batağına sokan, ekonomiyi, siyaseti, kültürü, sanatı, eğitimi darmadağın eden zihniyet gitmeden hiç bir şey iyiye gitmeyecek. Yani her an her şey mümkün...
    Son noktasina kadar katiliyorum.
    Malesef itibar puani verdirmediler
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,392
    TL bir iluzyondur.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    bankalar 3. çeyrek bilançolarını en son hangi tarihte açıklıyorlar, bilgisi olan varmı?
    9 Kasım son

ytd.

syg,

Sayfa 23/1012 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •