Sayfa 832/1032 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,649 - 6,656 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    2019 ekimde faizlerin %22 lerde olması bekleniyor. Şu an %25 lerde. Demek ki yaklaşık 10 ay boyunca aynı faiz oranı devam edecek. Borsanın performansı da benzer olacaktır.
    Uzman geçinenlerin beklentilerini Kuran'daki Ayetlerle ayni kategoriye koyarsan hayal kırıklığına uğramayı garantilemiş olursun. Hele hele bu Citi, Merrill, JPMorgan, Deutsche, BofA vs vs gibi majör kurumların raporlarını baz alırsan hayal kırıklığı tam bir hüsrana dönüşebilir. Uzun yıllar boyunca TCMB gibi bir kurumun yaptığı her analiz, taşıdığı her beklenti sürekli olarak çöpe gitti durdu. ABD merkez bankası FED'in track record'u sizin TCMB'den daha iyi değil, onların da beklentileri %90 oranında ters tepiyor. Uzmanların görüşleri ile beklentilerini dikkate almak hiç akıllıca bir iş değildir, alayının track record'unu (geçmişteki performanslarını) görüyoruz işte.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Uzman geçinenlerin beklentilerini Kuran'daki Ayetlerle ayni kategoriye koyarsan hayal kırıklığına uğramayı garantilemiş olursun. Hele hele bu Citi, Merrill, JPMorgan, Deutsche, BofA vs vs gibi majör kurumların raporlarını baz alırsan hayal kırıklığı tam bir hüsrana dönüşebilir. Uzun yıllar boyunca TCMB gibi bir kurumun yaptığı her analiz, taşıdığı her beklenti sürekli olarak çöpe gitti durdu. ABD merkez bankası FED'in track record'u sizin TCMB'den daha iyi değil, onların da beklentileri %90 oranında ters tepiyor. Uzmanların görüşleri ile beklentilerini dikkate almak hiç akıllıca bir iş değildir, alayının track record'unu (geçmişteki performanslarını) görüyoruz işte.
    Uzmanlar bunu açıklamadan önce şahsi beklentim faizin önce %24 sonra %35 bandına geleceği idi. İlki gerçekleşti, bakalım %35 ne zaman gelecek:-)

Gidişatı değiştirecek tek şey IMF, bakalım ona ne zaman gidilecek...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. Th reis bir sorum olucakdi.olaki rte imf ile iliskileri tekrar gozden gecirebilir yani imf ile calisabiliriz demesi dolara bist e vede tahvile nasil yansir?

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by serkan_tgs Yazıyı Oku
    Th reis bir sorum olucakdi.olaki rte imf ile iliskileri tekrar gozden gecirebilir yani imf ile calisabiliriz demesi dolara bist e vede tahvile nasil yansir?

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    olumlu yansır, öte yandan resesyon daha da şiddetlenebilir zira IMF muslukları iyice kısar ve gerçek bir denetim mekanizması devreye sokulur, örneğin emeklilere yapılacak zam enflasyon oranının altında kalır, asgari ücrette ciddi bir artış olmaz, kamu harcamaları ve yatırımları asgariye indirilir, ama zaten yapılması gereken de budur
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5. enflasyonla mücadele edilmek isteniyorsa emeklilere kamu çalışanlarına yapılacak zamlar enflasyon oranının altında olmalıdır, bir de şu emeklilere verilen yıllık 2 ikramiyeyi iptal etmeleri yerinde olur, sadece emekli ikramiyeleri yıllık bütçe açığını 25 milyar tl artırıyor, devlet gereksiz harcamaları sıfırlamalı

6. Sayın TH. hoşgeldin. Yine döktürmüssünüz. Çok güzel analizleriniz var. Maalesef kara ayı piyasası devam ediyor. 1.2-1.7 cent arasında yeni para sokmadan sanayi sat , biraz banka al vs vs. , Dolar endeksi 97.34 lerde . Avrupa endişesi İtalya , brexit vs.
    İçerde önümüzde ki ay enflasyon beklenenden düşük gelirse ,tahvil faizleri aşağı tetklenir diye düşünüyorum. bu banklara alım getirir.
    beklenenlerin aksine 2019 için çok olumluyum. Saholleri 7.68 den vermiştim. 4.10 ortalama ile bu sefer yüzde 70 oranımla İŞC ye geçtim. Malum kağıt hissedar belirsizliği ile baskılanıyor. Ülkenin en büyük holdinglerinden biri İŞC . Şişecam , Anadolucam, Trakyacam, soda gibi yüksek oranda ihracatçı ve taş toprağa dayalı iştirakleri var. Bu dahi 3.4 milyar dolardan işlem görüyor. 0.39 defter değeri ve 3.2 F/K . Halk Bankası açıkladığı son çeyrek ile F/K yı 2.9 a yükseltti. İşC ye geçmeyi düşünür müsün ? Oradaki forumdaşlarda hareketlenir... Dünya piyasa endekslerine ve döngülerine tam hakim ouşuna bayılıyorum. Gerçekten harikasın. Müthiş bir beyin ...Çok farklı..

7. Sayin TH dolar kuru 5.20 veya 5 tl olursa hulk fiyati ne olur tahmininiz nedir?

zengin her türlü teşviği,rantı alsın.
    gözünüz fakirin cebinde.
    dötü yiyen ımf yle anlaşsın.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 832/1032 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •