Sayfa 53/55 İlkİlk ... 3435152535455 SonSon
Arama sonucu : 435 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Temettü ile ilgili herşey

1.  Alıntı Originally Posted by rockclimber Yazıyı Oku
    Bir hissenin x gün x yıl hangi fiyatta olduğunu görebileceğimiz site var mı acaba?
    https://report.paragaranti.com/rasyonet_fiyatarsivi.asp
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim

3. İyi günler. Temettü ile ilgili olarak kafama takılan bir şey var. Şimdi amacımız uzun vadede hisse biriktirip, ilerde maaş gibi temettü almaksa, o zaman önemli olan hisse sayısı olmuyor mu? Bir hesap yaptım kendimce ve baya bi kabaca. 2015 yılı ocak ayından itibaren ay sonu kapanış fiyatına göre 1000 tl lik hisse aldığımı varsaydım, her 6 ayda 1 de 1000 tl yi yüzde 3 arttırdım. Memur maaş zammı ortalama 6 ayda 1 yüzde 3 olduğu için. Temettülerle yine hisse aldığımı varsaydım. Bunu soda ve işyat için denedim. Soda 2015 başından bugüne kadar 7436 adet hisse olmuş ve toplamda 3.600 tl kadar temettü vermiş. Dünkü fiyatlarla toplam 45.285 tl değerinde. İşyat ise aynı sürede 41.072 adet olmuş ve toplamda 7050 tl kadar temettü vermiş. Ancak toplam değeri 34.090 tl değerinde dünkü fiyatlarla.
    Hesaplamaları çok üstün körü yaptım sadece ay sonu fiyatlarını göz önüne aldım. Temettü verdiği ay temettü kadar düşük fiyattan verdiği temettü ve yine maaştan ayırdığımı varsaydığım miktar kadar alım yaptım. Yani birçok yanlışlık olabilir hesaplamada. Ancak 2 hisseyi de aynı şekilde hesapladım. Zaten benim aradığım 2.5 senede ne kazanmışım hesabından çok, hangisi daha mantıklı. Prim yapan hisse temettü verimi aynı kalmak suretiyle daha çok temettü getirecektir. Ancak benim de her ay alabileceğim hisse sayısı her ay azalacaktır.
    Yani sizce her ay maaşından biriktirmek kaydıyla ve hissenin temettüsü için alındığı ve satılmayacağı varsayımı ile hisse adedi olarak mı portföy değeri olarak mı fazla olması önemli?

4.  Alıntı Originally Posted by emkoz Yazıyı Oku
    iyi günler. Temettü ile ilgili olarak kafama takılan bir şey var. şimdi amacımız uzun vadede hisse biriktirip, ilerde maaş gibi temettü almaksa, o zaman önemli olan hisse sayısı olmuyor mu? Bir hesap yaptım kendimce ve baya bi kabaca. 2015 yılı ocak ayından itibaren ay sonu kapanış fiyatına göre 1000 tl lik hisse aldığımı varsaydım, her 6 ayda 1 de 1000 tl yi yüzde 3 arttırdım. Memur maaş zammı ortalama 6 ayda 1 yüzde 3 olduğu için. Temettülerle yine hisse aldığımı varsaydım. Bunu soda ve işyat için denedim. Soda 2015 başından bugüne kadar 7436 adet hisse olmuş ve toplamda 3.600 tl kadar temettü vermiş. Dünkü fiyatlarla toplam 45.285 tl değerinde. Işyat ise aynı sürede 41.072 adet olmuş ve toplamda 7050 tl kadar temettü vermiş. Ancak toplam değeri 34.090 tl değerinde dünkü fiyatlarla.
    Hesaplamaları çok üstün körü yaptım sadece ay sonu fiyatlarını göz önüne aldım. Temettü verdiği ay temettü kadar düşük fiyattan verdiği temettü ve yine maaştan ayırdığımı varsaydığım miktar kadar alım yaptım. Yani birçok yanlışlık olabilir hesaplamada. Ancak 2 hisseyi de aynı şekilde hesapladım. Zaten benim aradığım 2.5 senede ne kazanmışım hesabından çok, hangisi daha mantıklı. Prim yapan hisse temettü verimi aynı kalmak suretiyle daha çok temettü getirecektir. Ancak benim de her ay alabileceğim hisse sayısı her ay azalacaktır.
    Yani sizce her ay maaşından biriktirmek kaydıyla ve hissenin temettüsü için alındığı ve satılmayacağı varsayımı ile hisse adedi olarak mı portföy değeri olarak mı fazla olması önemli?
    hadi bakalım dogru cevabı kım verecek bakalım ben susuyorum
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. merhaba arkadaşlar;

prkab temettü hesabıma geçmedi. temettü dün gerçekleşti. Hesaba nezaman geçecek bilen var mı ?

6.  Alıntı Originally Posted by emkoz Yazıyı Oku
    İyi günler. Temettü ile ilgili olarak kafama takılan bir şey var. Şimdi amacımız uzun vadede hisse biriktirip, ilerde maaş gibi temettü almaksa, o zaman önemli olan hisse sayısı olmuyor mu? Bir hesap yaptım kendimce ve baya bi kabaca. 2015 yılı ocak ayından itibaren ay sonu kapanış fiyatına göre 1000 tl lik hisse aldığımı varsaydım, her 6 ayda 1 de 1000 tl yi yüzde 3 arttırdım. Memur maaş zammı ortalama 6 ayda 1 yüzde 3 olduğu için. Temettülerle yine hisse aldığımı varsaydım. Bunu soda ve işyat için denedim. Soda 2015 başından bugüne kadar 7436 adet hisse olmuş ve toplamda 3.600 tl kadar temettü vermiş. Dünkü fiyatlarla toplam 45.285 tl değerinde. İşyat ise aynı sürede 41.072 adet olmuş ve toplamda 7050 tl kadar temettü vermiş. Ancak toplam değeri 34.090 tl değerinde dünkü fiyatlarla.
    Fiyati artarken temettu verimini koruyabilse ne olurdu; boyle hisseler var mi?

ytd

7. akşama kadar sabredip senin soruna buradaki arkadaşlar ne cevap verecek merak ediyorum.

Sordugun sorunun cevabını akşam benim topikte yayınlarım.

Bu sure zarfında düşünmen için sana bir tiyo vereyim.

Hisse adedi önemli ise temettü dağıtan ancak fiyatı en düşük şirketi almak mantıklı değilmi ?

nihayetinde 1 lıralık hisse alırsan 1000 Tane lotun olacak 10 lıralık temettü hisesi seçersen ne yazikki sadece 100 adet lot alabilirsin.

Bunun üzerine bir düşün bakalım.

8.  Alıntı Originally Posted by emkoz Yazıyı Oku
    İyi günler. Temettü ile ilgili olarak kafama takılan bir şey var. Şimdi amacımız uzun vadede hisse biriktirip, ilerde maaş gibi temettü almaksa, o zaman önemli olan hisse sayısı olmuyor mu? Bir hesap yaptım kendimce ve baya bi kabaca. 2015 yılı ocak ayından itibaren ay sonu kapanış fiyatına göre 1000 tl lik hisse aldığımı varsaydım, her 6 ayda 1 de 1000 tl yi yüzde 3 arttırdım. Memur maaş zammı ortalama 6 ayda 1 yüzde 3 olduğu için. Temettülerle yine hisse aldığımı varsaydım. Bunu soda ve işyat için denedim. Soda 2015 başından bugüne kadar 7436 adet hisse olmuş ve toplamda 3.600 tl kadar temettü vermiş. Dünkü fiyatlarla toplam 45.285 tl değerinde. İşyat ise aynı sürede 41.072 adet olmuş ve toplamda 7050 tl kadar temettü vermiş. Ancak toplam değeri 34.090 tl değerinde dünkü fiyatlarla.
    Foruma hoş geldiniz bu yazıyı yazdığınıza göre borsa ile yeni tanışan bir yatırımcı olmadığınızı ve en azından burda yazan arkadaşlar kadar borsa konusunda bilgi olduğunuzu düşünüyorum. Hangisi daha mantıklı konusuna gelirsek borsa yatırımı benim düşünceme göre kişiye özeldir. Bu sebep ile sizin için hangisi daha mantıklıysa o konuda sizin kendi kararınızı vermeniz gerekiyor. Geleceği bilemeyeceğimiz için geçmişe bakarak ve bundan önceki forumda açılan uzun vadeli yatırımcı topiclerini baştan sona okuyarak en doğru kararı vereceğinizi düşünüyorum. Sadece unutmamamız gereken en çok temettü veren şirketin en doğru şirket olmadığıdır. Son 10 yıllık istatistikleri inceleyerek her sene temettü verimini artıran şirketler sizin ve aynı zamanda benim içinde doğru şirketlerdir. Her sene temettü verimini artıran şirketler her sene düzenli olarak karlarınıda artırdıkları için doğru yatırımdır. Bunun yanında 10 sene karını artıran şirket seneyede karını artıracaktır diye kesin bir yargıya varamayız bu sebep ile birazda kendi iç sesinizi ve piyasayı dinleyerek karar verirseniz zannımca çok başarılı olursunuz. Saygılarımla...

Sayfa 53/55 İlkİlk ... 3435152535455 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •