Sayfa 704/777 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 5,625 - 5,632 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Gitti yine bizim karlar. Yarın öbür gün çıkınca hadi bu sefer kar satışı yapayım nasıl olsa düşer aşağıdan alırım diyeceğim, o zaman alacak yürüyecek 7'ye arkasından bakakalacağım sonra. Ne lanet bi piyasaymış. Aralık başında da Ocak başında da portföy kar yazıyor diye sevinirken yine çakıldık aşağı. Her çakılmadan sonra trade disiplinimi alış satış seviyelerimi işlem hacmi hesaplamalarımı geliştirmeye çalışıyorum. Bir sonraki atakta doğru hareket edebilecek miyim yoksa nafile çabalar içinde miyim bilmiyorum. Genel kültür oluyor şu ana kadarki en önemli kazanımım bu oldu sanırım

2. günlük, cizim programa ait.. en fazla iki haftaya yön belirlenir

3. Her yerde bir MB VİOP'ta shortluyor muhabbetidir gidiyor haftalardır. MB'nin bütün parası VİOP'taymış gibi niye bu kadar önem veriliyor bu konuya anlamıyorum. Ben de giderim VİOP'ta 100.000 shortlarım sonra bankadan 1.000.000 longlarım, ne oldu short mu oldum şimdi. Her Allah'ın günü merkez VİOP'ta ne yapmış bütün derdimiz bu. VİOP'ta shortladığını göstere göstere algıya oynayarak millete dolarlarını sattırıp diğer taraftan kendileri topluyorlarsa ne güzel dünya.

4.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Gitti yine bizim karlar. Yarın öbür gün çıkınca hadi bu sefer kar satışı yapayım nasıl olsa düşer aşağıdan alırım diyeceğim, o zaman alacak yürüyecek 7'ye arkasından bakakalacağım sonra. Ne lanet bi piyasaymış. Aralık başında da Ocak başında da portföy kar yazıyor diye sevinirken yine çakıldık aşağı. Her çakılmadan sonra trade disiplinimi alış satış seviyelerimi işlem hacmi hesaplamalarımı geliştirmeye çalışıyorum. Bir sonraki atakta doğru hareket edebilecek miyim yoksa nafile çabalar içinde miyim bilmiyorum. Genel kültür oluyor şu ana kadarki en önemli kazanımım bu oldu sanırım
     Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Her yerde bir MB VİOP'ta shortluyor muhabbetidir gidiyor haftalardır. MB'nin bütün parası VİOP'taymış gibi niye bu kadar önem veriliyor bu konuya anlamıyorum. Ben de giderim VİOP'ta 100.000 shortlarım sonra bankadan 1.000.000 longlarım, ne oldu short mu oldum şimdi. Her Allah'ın günü merkez VİOP'ta ne yapmış bütün derdimiz bu. VİOP'ta shortladığını göstere göstere algıya oynayarak millete dolarlarını sattırıp diğer taraftan kendileri topluyorlarsa ne güzel dünya.
    Bir daha 5.50 leri geçer 5.70 lere gelir iseeeee
    Sence geri gelir mi???

...

MB nın viop da sortladığı miktarlar ne kadar ki..
    O gözükenler kontrat sanırsam
    Her bi kontrat da 100.000 dolar dı ..

Doğrusunu bilen varsa yazsa bilgilendirme açısından iyi olur..

Çok bi miktar değil sanırsam

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Sence geri gelir mi???

...

1 kontrat 1.000 $ viob da
    Dürüstlük bitmeyen sermayedir.

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Sence geri gelir mi???

...

Aralık sonunda 600-700 milyon dolar short pozisyon kapanmıştı. Ocak Şubat Nisan kontratları için toplam 400-500 milyon doları buldu sanırım yeni açtığı short kontratlar. Twitter'da Youtube'da aracı kurum dağılımlarını her gün paylaşan hesaplar var ben de oralardan takip ediyorum. Ancak bu pozisyonlar doların düşeceği veya nereye düşeceği anlamına gelmiyor tabi. Fazla abartılıyor bu konu diye düşünüyorum.

Dolar 5.50-5.70 tekrar görür mü görmez mi bilmem ama her yükselişte bu çıkış trendi elimizde tutalım dedikçe aynı yere geri dönüyoruz. Ben kendimce seçime kadar 5.15 dip 6.50 tepe gibi bir aralık kabulü yaptım. Piyasa bu, günden güne değişir elbet, ama şimdilik bu banttaki hareketlerde biraz taşımak biraz al sat yapmak niyetindeyim.

FED de gitgide gevşeme eğilimine giriyor gibi, %50 Dolar %50 Altın sepetimde biraz daha altına ağırlık veresim var. ABD borsaları toparlanmak için FED'in duruş değiştirmesini istiyor illa. FED gevşerse DXY düşse bile bizim ekonominin şahlanacak hali olmadığından hadi TL'ye dönelim diyemiyorum. Dolardan ümidi kesmeye başlasam bile bahsimi TL'ye değil altına koymayı tercih ederim diye düşünüyorum.

Biraz daha temel teknik analiz sebep sonuç ilişkisi 2003-2013-2018 ne zaman hangisine ne olduğunda hangisi nasıl etkilendi çalışmak kafa yormak gerek.

Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by rapsody Yazıyı Oku
    1 kontrat 1.000 $ viob da
    Teşekkürler bilgi için.
    Aynen MB olayı çok abartılıyor..
    Geçen A.Yeşilada da bahsetti..
    Shortların hepsini kaybetse bile bişi olmaz o derece az dedi miktara..
    1 milyar dolar bile değil ki rezervin yüzde 3 ü işte..
    Net rezerv olarak alırsak..

Ekonomi haberlerinin bir çoğu şişirilme bir çoğuda artık tık alsın izlenme alsın reklam alsın amacı ile sansasyonal başlıklar ile falan veriliyor..

Sakin olmak lazım

8. eylül ekim kasım aralık

toplamda 1.5 milyona yakın kontrat açılmış.

buda 1,5 milyar $ yapar.

toplamda da 1,2 milyar tl kar etmiş.

Sayfa 704/777 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •