Sayfa 851/1000 İlkİlk ... 351751801841849850851852853861901951 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,801 - 6,808 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    kızma demeyelim ona piyasa stresi diyelim küfe ile götürüyor dediğin için bende 1 senedir ciddi zarar vardı anca zarar giderilmiştir diye biraz imalı mesaj yazdım ben şunu sevmiyorum dolarda iken dolar süperman borsada iken borsa batman tl mevduatta iken mevduat he-man !! ve birinden birine atlayıp çok para kazandım deyip hava basanlar ! arada borsa başlıklarını da okurum dünkü powell öncesi borsa yükselişinde çoğu kişi borsadan çıktı çünkü 1 yıldır bezmişlerdi yeter deyip çıktılar oysa dün powell i bekleseler biraz daha küfe dolacaktı ! yani demek istediğim insan psikolojisi ile hareket eden bir varlık robot değil bu yüzden hata yapmaya müsait ve doğru karar alma konusunda inişli çıkışlı grafik çiziyor
    Hepimiz aynı gemideyiz, aynı uğraşıyı veriyoruz...Stres normal bu ülkede...Durumlar belli...

Benim de sepet haline bir sürü yatırım enstrümanım var...Eşimin mevduatı TL de...Kızım için EREGL-TUPRS biriktiriyorum devamlı yıllardır...(ki bu hisselerden çok memnunum temettüleri ile birlikte yeniden alıyorum çünkü LOT arttıracak şekilde...vede elime geçen artan para ile)...banka şubesi kiralık kasasında duran ordan burdan gelen altınlar da var...BES im de vardı ilave ama seneler önce çıktım sistemden kendi isteğimle...(o zaman devlet katkısı filan da yoktu...kendi paramı kendim yönetirim dedim...fonlara güvenmedim...kesintileri de cabası)

Ammmaaa 1 USD/TL em bile yok...FETÖ cü bile gösteremezler yani...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Devleti geçiş garantisi verdiği yerlerde ücretin, devletle o işletici şirketin arasında tespit edilmiş "ücret ve adet" şartını karşılayacak bir seviyede tespit edilmesi, bence adil ve hakka uygun biri durum.

Nasolsa o dolar bazında kararlaştırılmış ücret o şirkete verilecekse, hiç olmazsa bütçeden değil de, köpriden ya da tünelden geçenden alınması daha uygun.

3. Adama o geçiş garantisini neden verdin diye sorarlar ? Bu kadar fahiş bir fiyatla neden anlaştın/peşkeş çektin diye sorarlar...

Fiyatlar bu kadar yüksek olursa oradan daha az kişi faydalanır (ben her ay 1 kere kullanıyorum yaşlı ve yalnız babama gidip-gelmek kısa ve kolay oluyor diye) ve hep açıkta ödenecek miktar kalır ve oradan geçmeyenden bile vergileri yoluyla bu paralar alınır/ödenir derler...

4. Evett..benjonun hali bir dram..yazdık burda o bir bilinçli yapılan bir op.du..yazık öyle 7 olcak 8 olcak ölduk bittik mahvolduk edebıyatıyla insanları dövize yönlenlendırmek...beyinde ki nöronları iyi kullanmalı..gerçi yoksa Nasıl kullanılacaktır oda ayrı bir soru..insallah...

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    İstanbullu alışık. Ben Ankara için de bir köprü yapılmasını isterim. Çok iyi olur millet geçer. İstanbulu aramaz...
    ama köprünün başına 2 adam koysunlar
    bi tane olunca kuyruk uzuyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Bi de tutturmuşlar BEKA meselesi...Kendilerinin beka meselesi/sorunundan başka beka sorunu yoktur bu ülkede...Ülke zaten her şekilde bu mücadeleyi verir...Onlar olsa da olmasa da...Kerameti kendilerinde sanıyorlar...Kendi bekaları bitmesin/sonlanmasın diye böyle bişey çıkardılar...

Bir de eğer HDP terörist bir parti ise, PKK ile bağı varsa (ki olabilir), bu durumda devlet (RTE nin şimdilik başı olduğu) neden bu partiye maddi destekleri onaylar ve verir her seçim döneminde...Madem illegal işler yapıyor her türlü organ senin elinde...(Savcılar, Anayasa Mahkemesi)...Kapat gitsin partiyi o zaman...Ne duruyorsun...Yok siz onlarla berabermişiniz de falan da filan da...Esas geçmişte ve hala desteği veren devletin ta kendisi...

7. Siyaset yapmayalım...işin içinden çıkılmaz...

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ama köprünün başına 2 adam koysunlar
    bi tane olunca kuyruk uzuyor
    Dün eds den Vatan için bedel ödedik bolu gerede de. Bir anlık dalgınlık hooop foto finiş. Ankara'da çok ak kardeşlerimiz o köprüde girişte ve çıkışta vatandaşlara yardımcı olur.

Sayfa 851/1000 İlkİlk ... 351751801841849850851852853861901951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •