Sayfa 447/999 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    "Mali politika tarafında hareket alanı var"

Türkiyeâ��nin finansal baskıya karşı aldığı önlemlerin büyük ölçüde geçici olduğu belirtilen kurum açıklamasında, söz konusu çözümlerin daha çok semptomların hafifletilmesine yönelik olduğunu ifade edildi.

Bununla birlikte düşük kamu borcunu işaret eden kredi derecelendirme kuruluşu, mali tarafta hareket alanı bulunduğunu belirtiyor.

S&P, Türkiye ekonomisinin 2019'da yüzde 0.5 küçülmesini bekliyor.

"Türkiye'nin notu yükseltilebilir"

Kurumun açıklamasında ekonomiye olan güveni artıracak, cari açığı azaltıp enflasyonu kontrol altına alacak şeffaf bir ekonomi programının uygulanması durumunda Türkiyeâ��nin notunun yükseltilebileceğinin altı çizildi.

Bankalara ilişkin sistematik riskin Türkiyeâ��nin mali pozisyonunu zayıflatacak şekilde artması halinde ülke notunun indirilebileceği vurgulanan kurum açıklamasında, bunun için belirleyici unsurların takipteki kredilerin artması, dış finansmanı çevirmede zorluk yaşanması ve sıkı iç finansman koşulları olacağı ifade edildi.

Ayrıca olası bir not indirimi için ekonomik büyüme performansının kurum beklentisinin altında gerçekleşmesi ihtimaline dikkat çekildi.
    Kamu borçlansın diyor da zaten havalimanı köprü vb mega projeler aslında kamunun borcu değil mi? Bunu bilmeden mi konuşuyor bilerek mi konuşuyor dingiller. Her şey beklenir bunlardan.

2. Dün aklıma bir şey takıldı mutlaka bilenler vardır. nkolay bono da 20.11.2018 tarihinde 400k %27 orandan bono almıştım, bugünkü net değeri 424k olarak görünüyor, benim sormak istediğim burada ana para yani 400k mı faiz işleyen kısım anlayamadım.
    Yani ben kısmi satış yapıp faiz olan 24k yı bozdursam onunla da ayrıca şimdiki orandan bono alsam olur mu?

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Dün aklıma bir şey takıldı mutlaka bilenler vardır. nkolay bono da 20.11.2018 tarihinde 400k %27 orandan bono almıştım, bugünkü net değeri 424k olarak görünüyor, benim sormak istediğim burada ana para yani 400k mı faiz işleyen kısım anlayamadım.
    Yani ben kısmi satış yapıp faiz olan 24k yı bozdursam onunla da ayrıca şimdiki orandan bono alsam olur mu?
    parayi faiz islemis kisimdan cekmiyor ..anaparadan cekiyorsunuz .sistem boyle .24 bin e faiz işletmek isterseniz tamamını bozup tekratdan almaniz lazim .bu da 27 oraniniz var .gerek bile yok

4. merkez bankası zorunlu karşılıklarda indirime gitmiş 2 gün önce söylemiştim işaretini verdi diye.
    piyasaların kapalı olduğu gün açıklanması düşündürücü.
    tl karşılık oranları düşürülmüş bu da piyasada tl bollaşması demek,tl-dolar açısından negatif bir etki yapacağını düşünüyorum.
    mevduat faizlerinin daha da düşeceğine işaret,mevduat faizini yedirmek istemiyorlar.2-3 ay 24-25 verildi sonra hop gerisin geri gidiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Dün aklıma bir şey takıldı mutlaka bilenler vardır. nkolay bono da 20.11.2018 tarihinde 400k %27 orandan bono almıştım, bugünkü net değeri 424k olarak görünüyor, benim sormak istediğim burada ana para yani 400k mı faiz işleyen kısım anlayamadım.
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    parayi faiz islemis kisimdan cekmiyor ..anaparadan cekiyorsunuz .sistem boyle .24 bin e faiz işletmek isterseniz tamamını bozup tekratdan almaniz lazim .bu da 27 oraniniz var .gerek bile yok
    Bono mevduatın aksine bileşik faiz getirisi sağlayan bir enstruman değil. Bozup tüm parayı o günkü faizden bağlamanız gerekli.

32 günlük mevduat bağlamanın kabaca 366 güne göre %2 civarında bir bileşik faiz getirisi var. Uzun vadeli bono bağlarken buna da dikkat etmek gerekli. Eğer faizler hızlı düşerse sorun yok ama uzun süre sabit kalırsa bonodaki bileşik faiz- basit faiz kaybı sırıtmaya başlayabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    merkez bankası zorunlu karşılıklarda indirime gitmiş 2 gün önce söylemiştim işaretini verdi diye.
    tl karşılık oranları düşürülmüş bu da piyasada tl bollaşması demek,tl-dolar açısından negatif bir etki yapacağını düşünüyorum.
    mevduat faizlerinin daha da düşeceğine işaret,mevduat faizini yedirmek istemiyorlar.2-3 ay 24-25 verildi sonra hop gerisin geri gidiyor.
    Ben olumlu olumsuz etki beklemiyorum

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    merkez bankası zorunlu karşılıklarda indirime gitmiş 2 gün önce söylemiştim işaretini verdi diye.
    Zorunlu karşılıklar para politikasının en kuvvetli araçlarından. Merkez bankası bu aracı gevşeme yönünde kullanmayı seçti. Mutlaka ki sıkı para politikasına olumsuz etkisi olacaktır.
    Buna ek olarak ta bu karar ile merkez bankası kendi bilançosundan piyasaya kalıcı olarak TL enjekte etmiş olacak. Bu da zaten ciddi anlamda düşmüş olan likidite açığını belki sıfırlayacak noktalara getirebilir.
    İşte bu etki merkez bankasının para politikasındaki gücünü de dolaylı olarak zayıflatacak. Zira politika faizinin etki gücü azalacak.

ZK ile oynayıp miktarsal gevşeme yapıldığında , mutlaka ana para politikası da yara alacaktır. Bence çok riskli bir karar.

Karar özeti: 1 yıl üzeri mevduatlara uygulanan zorunlu karşılıklarda 100 baz puan, diğerlerinde 50 baz puan indirime gidilmiş.

İsminden zorunlu karşılıkların ana amacı yanlış anlaşılmamalı, zorunlu karşılıklar bence birincil amaç olarak bir güvence enstrumanı değil, faiz silahından da daha kuvvetli bir para politikası aracı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Zorunlu karşılıklar para politikasının en kuvvetli araçlarından. Merkez bankası bu aracı gevşeme yönünde kullanmayı seçti. Mutlaka ki sıkı para politikasına olumsuz etkisi olacaktır.
    Buna ek olarak ta bu karar ile merkez bankası kendi bilançosundan piyasaya kalıcı olarak TL enjekte etmiş olacak. Bu da zaten ciddi anlamda düşmüş olan likidite açığını belki sıfırlayacak noktalara getirebilir.
    İşte bu etki merkez bankasının para politikasındaki gücünü de dolaylı olarak zayıflatacak. Zira politika faizinin etki gücü azalacak.

ZK ile oynayıp miktarsal gevşeme yapıldığında , mutlaka ana para politikası da yara alacaktır. Bence çok riskli bir karar.

Karar özeti: 1 yıl üzeri mevduatlara uygulanan zorunlu karşılıklarda 100 baz puan, diğerlerinde 50 baz puan indirime gidilmiş.

İsminden zorunlu karşılıkların ana amacı yanlış anlaşılmamalı, zorunlu karşılıklar bence birincil amaç olarak bir güvence enstrumanı değil, faiz silahından da daha kuvvetli bir para politikası aracı.
    üstat yabancı ikna olduğu müddetçe kıyısından köşesinden gevşeyecekler ! sıcak para ne zaman ne oluyor abi diyene kadar

Sayfa 447/999 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •