Sayfa 606/925 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon
Arama sonucu : 7394 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Gübre Fabrikaları

Kapanış (TL) : 2.86 - Hedef Fiyat (TL) : n.a - Piyasa Deg.(TL) : 955 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 1.48

GUBRF Equity- Öneri :GÖZDEN GEÇİRİLİYOR Get.Pot.%: n.a Analist: [email protected]

GUBRF: Razi temettü dağıtım kararı

Gübretaş'ın %48,9 bağlı ortaklığı Razi geçmiş yıl karlarından 51.5mn TL temettü dağıtıma kararı aldı. Toplam tutardan Gübre Fabrikalarına düşen 25.2mn temettü geliri şirketin 2018 yılı FAVÖK'ünün yaklaşık %3'üne tekabül ediyor. Hatırlatmak gerekirse, Razi 2018 yılında temettü dağıtmadı, 2017 yılında ise yalnızca 1,1 milyon TL temettü dağıttı. Hafif olumlu"

http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20190325091851823_1.pdf

Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

2.  Alıntı Originally Posted by adestim Yazıyı Oku
    Gübre Fabrikaları

Kapanış (TL) : 2.86 - Hedef Fiyat (TL) : n.a - Piyasa Deg.(TL) : 955 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 1.48

GUBRF Equity- Öneri :GÖZDEN GEÇİRİLİYOR Get.Pot.%: n.a Analist: [email protected]

GUBRF: Razi temettü dağıtım kararı

Gübretaş'ın %48,9 bağlı ortaklığı Razi geçmiş yıl karlarından 51.5mn TL temettü dağıtıma kararı aldı. Toplam tutardan Gübre Fabrikalarına düşen 25.2mn temettü geliri şirketin 2018 yılı FAVÖK'ünün yaklaşık %3'üne tekabül ediyor. Hatırlatmak gerekirse, Razi 2018 yılında temettü dağıtmadı, 2017 yılında ise yalnızca 1,1 milyon TL temettü dağıttı. Hafif olumlu"

http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20190325091851823_1.pdf

Yatırım firmasının verdiği bilgilere bak, kardeşim dağıtılan 51 m tl değil, dağıtılan 110 m tl civarı, gübre fabrikalarına düşen ise 51 m tl adamlar bunun bilgilendirmesini bile yanlış yapıyor şaka gibi ya.

4.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Hisse 7-8 aydır 2.70 - 3.40 aralığında hareket ediyor..Ortalamalar 3.10 civarında toplanmış durumda ve maalesef aşağıya patlatıyor gibi. Kapanış yaptığı 2.86 da ara desteklerden. Son zamanlarda(neredeyse son 1 yıldır) RSI bu noktadan hep tepki vermiş ama öncesinde sarktığı çok.. Kısa sürede yukarı dönmezse; geçmişte ortalamaların toplanıp dağıldığı noktalara bakarak bu kez güçlü desteği 2.70 lerde bile tutunamaması sürpriz olmaz.

grafik icin Teşekkürler. .. en yakin desteği 2.20 ler gibi duruyor. baba destek 1.00 sanirim.. nereye kadar düşer bilemeyiz ama cok ucuz bence,böyle firsatlar bir daha gelir mi bilemem.
    2.77 göstermisler ama para olmadığı için bugün ilave alim yapamadim.
    elime para geçtikçe üç beş lot ne alirsak artik...

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

5. İşin kötü tarafı ucuz hisse çok ) Ani bir mahkeme, anlaşma, tarım desteği vs. haberi düşmedikçe daha epey fırsat verir gibi duruyor..
    Bu da haftalık görünüm. 2.84 ara destek, 2.70 son 1 yılın desteği.. Yaklaşık 4 yıldır süren düşüşte fiyatlar bu bölgede sanki konsolide olmaya başlamış. Takaslara göre son 3 haftada hemen hemen net 1 milyon lot çakmışlar, hala da devam ediyorlar. Geçen yıl da aynı dönem benzer hareketler yine aynı ekip (muhtemelen bıyıklı sebastian ) tarafından yapılmış. Öyle böyle dediğin gibi 2.20 leri göstermeden rahatlamazlar gibi.. Şahsi düşüncem, piyasalar pozitife dönerse belki yine 3 üzerine atabilir ama an itibariyle 3.30 üzerinde haftalık kapanış yapmadan adı gibi gübre modunda..

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    grafik icin Teşekkürler. .. en yakin desteği 2.20 ler gibi duruyor. baba destek 1.00 sanirim.. nereye kadar düşer bilemeyiz ama cok ucuz bence,böyle firsatlar bir daha gelir mi bilemem.
    2.77 göstermisler ama para olmadığı için bugün ilave alim yapamadim.
    elime para geçtikçe üç beş lot ne alirsak artik...

6. Bu da hissenin 20 yıllık, aylık getiri tablosu..

7. Şimdi ***** laciverte boyadım spek senin. 2.50’ye gel hadi şimdiki lot sayımın 2 katı alım emri ile bekliyorum. Maliyetim 3 TL. Maliyeti 2.65 yaparım. Seni anandan çıktığın yere kovalayacağım

8.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    İşin kötü tarafı ucuz hisse çok ) Ani bir mahkeme, anlaşma, tarım desteği vs. haberi düşmedikçe daha epey fırsat verir gibi duruyor..
    Bu da haftalık görünüm. 2.84 ara destek, 2.70 son 1 yılın desteği.. Yaklaşık 4 yıldır süren düşüşte fiyatlar bu bölgede sanki konsolide olmaya başlamış. Takaslara göre son 3 haftada hemen hemen net 1 milyon lot çakmışlar, hala da devam ediyorlar. Geçen yıl da aynı dönem benzer hareketler yine aynı ekip (muhtemelen bıyıklı sebastian ) tarafından yapılmış. Öyle böyle dediğin gibi 2.20 leri göstermeden rahatlamazlar gibi.. Şahsi düşüncem, piyasalar pozitife dönerse belki yine 3 üzerine atabilir ama an itibariyle 3.30 üzerinde haftalık kapanış yapmadan adı gibi gübre modunda..

Hocam bu tip düşüşlerin dönüşü çok zor oluyor genelde, ben 2,30 cicarı düşen trend desteği görüyorum, eğer oralara getirip yatay harekete geçerse çok can yakar yine. Bu tip mal çıkışlar hep can yakarak bitiyor hisseler, bu 5-5,50 hareketine benziyor, 5,50 ye getirip malı boşaltıp sonrasında sakin sakin 3,20 lere kadar getirdiler hisseyi şimdi 3,40 civarı mal boşaltma yaptılar, bakalım ne zaman son bulacak bu işkenceci tutum, çünkü bu artık batık şirket fiyatlamasına doğru gidiyor... Hakkımızda hayırlısı olsun... Ytd.

Sayfa 606/925 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •