Sayfa 83/992 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 657 - 664 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu arada cdsler 400 uzerinde geziniyor.. 2029 vadeli eurobondun getirisi 8% e dayanmis..
    Bi baslangic yapsam mi acaba diyorum, 8.xx% gibi getiriler gorursem dayanamayabilirim.
    Beyan da etsek, vergi de versek cok guzel getiri bence.
    10 yillik US hazine bonosu 2.50% verirken bizim 10 yillik 8% e dayanmis..

Syg,
    tc hazine eurobondunda tüm vadelerde en yüksek 7,70 getiri var gibi görüyorum ben işbank fiyatlarına bakınca. %8 e daha yakın kağıt varsa bilgilendiriseniz yarın bir bakayım.

yarın ya da öbür gün beyan altı miktarda gireceğim artık hayırlısıyla çünkü.

not: boerse stuttgat, frankfurt, luxemburg vs fiyatlarıyla getiri daha yüksek görünüyor haliyle.. ama anlamadığım bir şekilde tr'de o fiyatlardan almak mümkün değil.

not2: işyatırım işbank'tan daha iyi fiyat veriyor

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    tc hazine eurobondunda tüm vadelerde en yüksek 7,70 getiri var gibi görüyorum ben işbank fiyatlarına bakınca. %8 e daha yakın kağıt varsa bilgilendiriseniz yarın bir bakayım.

not: boerse stuttgat, frankfurt, luxemburg vs fiyatlarıyla getiri daha yüksek görünüyor haliyle.. ama anlamadığım bir şekilde tr'de o fiyatlardan almak mümkün değil.

Sn.shorts

Beyan alti fiyat derken dusundugunuz eurobond kodu ve miktari paylasmaniz mumkun mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,392
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku

Ben de 8.xx gorulurse alirim saniyorum bir miktar.
    Eurobond gelirindeki beyan siniri baska hic bir geliriniz yoksa gecerli varsa direk diger gelirlere ekleyip beyan edilir.
    Yurtdisi trading daha yuklu ve min miktar da daha yuksek diye oralarda bir ortalama fiyat olusuyor.
    Bizim oranlara baktigimda ayni kodlu kiymette alis ve satis arasindaki farkin acik oldugunu goruyorum.
    Once kiymeti belirleyip sonra elimize dolari alip bir kac bankadan fiyat sormak en dogru hareket olacaktir.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,392
    Eurobond yatiriminin anayasasi iki maddeden olusur bence.
    1. Ortalik sakinken dolari ucuz fiyatlardan biriktir.
    2. Hava bozup ulke cdsleri 500 e dogru giderken (450-500 gecen yaz gorulmustu kisa sureligine) en az 10 yillik kap..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,392
    2001 krizinde 2036 vadeli bir kiymet vardi getirisi (faizi degil getirisi!) hic unutmuyorum 16% ya vurmustu.
    Bist 3.77 centten 0.50 cente gelmisti.
    Battik batacagiz diyorduk her an.
    Arjantin default etmisti.
    Biz de ilan etsek mi tartismalari baslamisti.
    Maliye ortalik durulduktan sonra ben cok faiz odedim deyip belli bir ihrac tarihinden onceki kiymetlere ek vergi cikartmisti.
    Syg,

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    2001 krizinde 2036 vadeli bir kiymet vardi getirisi (faizi degil getirisi!) hic unutmuyorum 16% ya vurmustu.
    Bist 3.77 centten 0.50 cente gelmisti.
    Battik batacagiz diyorduk her an.
    Arjantin default etmisti.
    Biz de ilan etsek mi tartismalari baslamisti.
    Maliye ortalik durulduktan sonra ben cok faiz odedim deyip belli bir ihrac tarihinden onceki kiymetlere ek vergi cikartmisti.
    Syg,
    Dolar üzerinden %16 çok güzel faiz. Al unut kupon faizleriyle geçinirsin, o biçim. Umarım Dudu Bey kaçırmadınız.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

7. Biraz önce Bloom da dth artışı konuşulurken vatandaşın biri mesaj gönderdi mevduat faizi 25 olsun dolardan çıkayım diye verilen cevap şu ama o zaman kredi faizleri yükselir insanlar kredi çekemez olacak iş değil 😀bu kafa olduğu müddetçe enflasyon ya ya ye Coco jambo demeye devam eder

8. Günaydın site sakinleri ;

rodeo bank,

65k usd
    35 gün
    3.75

262k tl
    35 gün
    21.25

mt nin bana verdiği oranlar
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 83/992 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •