Sayfa 258/1200 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon
Arama sonucu : 9598 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,504
     Alıntı Originally Posted by fiestaciboo Yazıyı Oku
    Hocam aslında soruyu sorarken daha çok neyi almak istemedikleri hisseyi bulmaya çalışıyorum ama bu demek değil ki dmish yada ihlas grubu kağıtları gibi ne idugu belirsiz kağıtları listelemelerini istiyorum amacım bir değeri olup fiyat olarak degerlenmemis hisseleri bulmak altın misali çamurdan almak istiyorum.sizin ve benim okuduğum kitap karşıt yatırımda şöyle birşey yazıyordu "onları olmadıkları yerde vur" yani kimsenin içinde olmadığı yada şimdilik olmadığı hisseleri almak niyetim.yoksa bir ASELSAN i reddetmek güneşi reddetmektir fakat ben içinde degilim.

düşüncelere kurşun işlemez.
    Türk borsasında çamur görünümlü altın bulmak zordur çünkü çoğunun içi de çamurdur. Piyasa nadir yanılır, nominal altından gözaltından çıkıp da anlamlı kazançlar yaratmış hisse elin parmaklarını geçmez.

Benim neden ucuz fiyatlandığını çözemediğim Crdfa var, 5,2 F/K 0,84 PD/DD ve 16,88% TV (Temettüsü üzerinde halen) tek neden kar büyümesi olmaması olabilir ancak fiyatlama uygun bana göre.

10 F/K'ya kadar birisi sürse manipülasyon olmaz çünkü 10 pahalı bir değerleme değildir bence, ancak normaldir.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Anel elektrik piyasa fiyatı düşük ve aldığı ihaleler şirketi daha ucuz hale getirecek gibi görünüyor karel gibi beklenti oluşturmaz mı değerli sacro hocam uzun vade emsalleri yakalarsa iyi performans yakalamış olur diye düşünüyorum ve hayal ediyorum tabbi şirket patronu izin verirse sizin bakış açışınıza göre yatırım yapılabilir mi tşk

3. Bu hissede olup taşıyanlara naçizane tavsiyem ki SODA da kısa vade düşünenlere gördüğünüz gibi tuzak çok o yüzden uzun vadeli bakın olaya inmiş, çıkmış, yatmış,düzeltmeye gitmiş bunlar borsanın olmazsa olmazlarından zaten , önemli olan SODA nın temel rasyoları,trendi ki geriye doğru bakın yıllık trendine nereden nereye gelmiş ve nerelere gidecek ,SODA dahada büyüyecek sanıyormusunuz ki olay sadece cam elyaf fabrikasından ibaret bu fabrika sadece başlangıç ve sürekli yabancı para girdisi yükselen bir hissenin daha farklı katmadeğerli ürün üretimine yönelik yatırımları illaki olacak .Balıkesirdeki o arazi bu konuda üretim üssü olmaya aday ,2020 ve üstü yıllarda burada bir üretim kompleksi olacağı şimdiden gün gibi aşikar zira Şişecam gurubu bu arazi ve bölgeyi boşuna seçmedi yatırımların çeşitli olmasını zaten belirtiyorlar ,kılı kırk yardılar ve bu olaya giriştiler bunuda Şişe cam grubunun en gözde hissesi SODA üzerinden yapma kararı aldılar, eski yazılarımdan da belki anımsarsanız SODA nın global bir firma olması gerektiğini ,açıklık oranlarının artması gerektiğini bununda yabancı ilgisini arttıracağını yazmıştım ,yaklaşık 4 sene önce belirttiğim bu yazımda o zaman açıklık oranlarına ve yabancı oranlarına bakın ki açıklık ve yabancı oranları nerden nereye gelmiş boşuna değil bu gelişmeler ki diğer iştiraklerin ellerindeki SODA hisseleri bir planın parçası olarak satıldı ve el değiştirdi ama SODA üzerindeki baskılar azaltıldı akabinde SODA Mscı Endeksine dahil edildi yine akabinde bıst100 den bıst30 a terfi etti ,şimdide cam elyaf fabrikası olayı gündemde ve ileride belki benim düşüncem olan Bor ve Toryum madenlerinin ileri düzeyde katmadeğerli ürün üretilecek bir şekilde yatırımı veya belki yüksek bir enerji yatırımı gibi girişimlerin olacağı aşikardır.Zira cam elyaf üretiminin yıllık 70 bin ton olacağı belirtiliyor ama bunu ek yatırımlarla 100 yada 150 bin tona çıkarılıp çoğunun yurtdışına satışının yapılmasının SODA ya nasıl bir kazanç sağlayabileceğini düşünebiliyormusunuz ki soda ürünleri ve sodakülü yatırımlarını saymadım bile .Bu yüzden SODA ya yeni girmiş ve elinde SODA bulunduran arkadaşlara yine yazıyorum RESİM büyük ve bunun tamamını görmeye çalışın ,size engel olacak her türlü kötüleme,kandırmaca,malınınızı sattırma çabalarına tamah etmeyiniz SODA nın temeli sağlam ve hedefe her geçen gün giden bir hisse olduğunu unutmayın, hissenize güvenin,tahriklere kapılmayın zira yapılan her kötüleme ve tahrikin arkasında mutlaka bir neden olduğunu unutmayın, ileriye dönük sağlam düşünün ,geleceğinizi düşünün SODA benzeri hisseler uzun vadede mutlaka kazandırırlar bunuda unutmayın.
    SODA yı takip ederken BÜYÜK RESİME odaklanın uzun vadeli düşünün, sabırlı ve metanetli olun karşılığını zaten veriyor SODA zaman içinde, zira önümüzde 2017 1Ç bilanço beklentimiz, mayıs ayı içinde net %o.2266 krş temettü beklentimiz, temmuz ayı dahil olabilir net %10 kusur bedelsiz beklentimiz ve en güzeli açıklama yapacaklardır ki resmi olarak 31.12.2021 e kadar yılda %30 kesin olmak üzere ( ki 5 e böldüm ben ) verilecek % 150 sermaye arttırımından ( bunuda 4 sene önceki detaylı yazımda öngörmüştüm zaten.)dolayı bedelsiz beklentimiz , daha uzun vadede 2018 son çeyrekte yada 2019 ilk çeyrekte yer alacak CAM ELYAFI kazançlarının bilançoya dahil edilmesiyle artacak gelir kazancımız( ileride temettü oranının 1 tl olacağını öngörüyorum şimdiden) ve devam eden satışlardan elde edilecek kambiyo gelirlerimiz,indirilen maliyetler, buhar kazanının devrede olması, doğalgaz indirimi, elektrik satışı vb.say say bitmeyen beklentilerimiz var.Herşeyin hayırlısı diyorum.

( SODA topicindeki yazımdan alıntıdır.)
    Almak, satmak ,tutmak herkesin kendini bağlar o kaddarr...(ytd değil şahsi fikirlerimdir.)

4.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Türk borsasında çamur görünümlü altın bulmak zordur çünkü çoğunun içi de çamurdur. Piyasa nadir yanılır, nominal altından gözaltından çıkıp da anlamlı kazançlar yaratmış hisse elin parmaklarını geçmez.

Benim neden ucuz fiyatlandığını çözemediğim Crdfa var, 5,2 F/K 0,84 PD/DD ve 16,88% TV (Temettüsü üzerinde halen) tek neden kar büyümesi olmaması olabilir ancak fiyatlama uygun bana göre.

10 F/K'ya kadar birisi sürse manipülasyon olmaz çünkü 10 pahalı bir değerleme değildir bence, ancak normaldir.

Syg.
    Çamur görünümlü, gereçkten altın olan bir grup var. ancak grup sıkıntılı oldugundan debelenip duruyor. eee ne kadar risk o kadar yüksek kar getirisi.

5.  Alıntı Originally Posted by fiestaciboo Yazıyı Oku
    kimsenin içinde olmadığı yada şimdilik olmadığı hisseleri almak niyetim.
    .
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=3623
    bulursan buraya yaz,
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

6.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    Hocam kimsenin olmadığı derken hickimsenin olmadığı demek istemedim.hickimsenin içinde olmadığı hisse işleme açık değildir kastın küçük yatırımcının burun kivirdigi hisselerdi.

düşüncelere kurşun işlemez.

7. bende beğendiğim birkaç hisseyi yazmak isterim.. gerekçelerin hepsi temel. teknik bilgim sınırlı. Teknik ile desteklemeye çalışıyorum..

aksa akrilik. sebebi. temel analiz. (satışlarının hepsi usd. yurtiçi tekel olması %99 kapasite kullanım oranı, argeye verilen önem yüksek temettü verimliliği.)
    odaş: sebebi temel analiz. ( çan2 kömür santali 2017 son çeyrek faal olacak olması, ayrıca altın ve antimuan madenciliği)
    krdmd: sebep teknik biraz temel. yükselen çelik fiyatları, katm değerli ürün gamına geçiş..düşen usd kuru
    klimasan: temel analiz. güçlü nakit poz. yeni yatırım beklentisi. satışlarının %50si ihracat. teknik yatay bandı yukarıya kırmış olması.
    cemtas. ucuz çarpanlar. yükselen çelik fiyatları. satışlarının içindeki ihracat oranın artması.
    indes grup. (indes, despec, dgate) bilano beklentileri be temettü.
    egeen. güçlü nakit poz. satışlarının %80 üstü ihracat ve dolar bazlı.negatifler, adetsel bazda 2016 yılında gerçekleşen satış düşüşü. bilanço sonrası netleşir.
    bol kazançlar...

8. Sayın sacro izdemire ne dersiniz iyi bir bilanço bekliyorum bu hafta hit olabilir

Discovery Elite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Sayfa 258/1200 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •