Sayfa 183/992 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Bu rekabet ortamını kızıştırır. Aktifte günlükte takılanlar aynı orandan kamu bankasından garanti para olayını gördüler mi paralarını çekebilirler. Bu durumda Nzor bono da faizi arttırabilir. Sadece bir örnek. Aynı durum diğer özel bankalar için de geçerli. Önemli olan TL'yi cazip hale getirmek için bir şeyler yaptıkları.
    23.82 lik bonoyu 6 aylık 30 verirse bozdururum ancak.

2.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Bu rekabet ortamını kızıştırır. Aktifte günlükte takılanlar aynı orandan kamu bankasından garanti para olayını gördüler mi paralarını çekebilirler. Bu durumda Nzor bono da faizi arttırabilir. Sadece bir örnek. Aynı durum diğer özel bankalar için de geçerli. Önemli olan TL'yi cazip hale getirmek için bir şeyler yaptıkları.
    sizde de ben de 100 bin var diyelim ki siz günlük takılıyorsunuz ben kamu bankasına 6 aylık 22 garantili yatırdım. 6 ay sonra enflasyon oldu 30 ben alacağım 33 oran siz günlükte takılarak 33 oranı geçer misiniz hangisi avantajlı olur

3. Aktif bank

Bundan yaklaşık 1 sene önce 28 faizden aldığım bonolarin vadesi yaklaşık 50 gün sonra bitiyor,faiz oranları kademeli düştü,o dönemde ufak ufak biriktirdiğim paralar ile 27 den,26 25 gibi oranlardan bono almış idim.vadeleri uzun,bozmasın,hiç saymadım,şu anda hala daha 28 faizden kazanıyor,al-sat yapsaydım,gün be gün azalan faiz oranları ile devam edecektim.mesela bugün bile son dönemde 21 den aldığım bonolarin hepsini satıp,yeni oran 22 den bağladım.28ila 22 oran arasında degerleniyor, bugün aldığım bononun vadesi 600 kusur gün,zorda kalınca bozabilir,tekrar kazanınca alırım.egerbono faiz 23 24 olursa satıp tekrar güncel faiz ile kazanclı,faiz,20-21 e inerse,600 gün 22 devam,etkilemez

4. Biraz klavye azizliği olmuş,kısaca aktifin açıkladığı bono faizi,kaç ise o faiz oranları devam ediyor,merkez,faiz azaltırsa etkilemez,eğer arttirirsa,satip yeni orandan bono alırım.herturlu piyasa değerinin üzerinde fiyat

5.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Peki 30 kasım'da 26,50 den bağlayanlar ne yapmalı? Ben bozma taraftarı değilim

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Bu konu önemli gerçekten,Ekim gibi 28 den bonom mevcut,yüzbin civarında iken,120 bin civarina yukseldi.satip yeni oran 22 den baglamak mi yoksa,boyle kalsinmi?

Aktifbanka girerken şifre bi türlü gelmiyor .
    Sifre sorunu yasayan varmi başka ?
    nkolay uygulamasinda sorun yok .

Alıntı Originally Posted by malkov Yazıyı Oku
    Bu konu önemli gerçekten,Ekim gibi 28 den bonom mevcut,yüzbin civarında iken,120 bin civarina yukseldi.satip yeni oran 22 den baglamak mi yoksa,boyle kalsinmi?
    6 puan fark az değil bozmayin bence.

8.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    6 puan fark az değil bozmayin bence.
    Aktifbank degil sanırım.. hazine bonosu bence.. 6 ayda %20 getirdiğine göre, faiz dusunce değerlenmiştir.. satsa da satmasa da birşey değişmez

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 183/992 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •