Sayfa 71/1000 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 561 - 568 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Tahvillerde sanki hikaye bitti gibi, ya değişken fon ya da ppf yahut döviz almak lazım.

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    degişkenlerinden cogu ost ve devlet tahvili ve hisse içeriyor

2. merhaba, fonlardaki stopaj konusunda yardım alabilirmiyim. bu ay sınır ötesi harekat öncesi aldığım değişken fon önce zarar ettirdi sonra toparladı ve şu an ilk alım yaptığım anapara tutarının üstüne attı. şimdi satım talimatı verdim vergileme anapara üstündeki getiriye mi yansıtılacak yoksa düştüğü minumum tutardan bugünkü seviyesi arasındaki farka mı yansıtılacak? foruma emeği geçen herkese teşekkürler

3.  Alıntı Originally Posted by mavsaro Yazıyı Oku
    merhaba, fonlardaki stopaj konusunda yardım alabilirmiyim. bu ay sınır ötesi harekat öncesi aldığım değişken fon önce zarar ettirdi sonra toparladı ve şu an ilk alım yaptığım anapara tutarının üstüne attı. şimdi satım talimatı verdim vergileme anapara üstündeki getiriye mi yansıtılacak yoksa düştüğü minumum tutardan bugünkü seviyesi arasındaki farka mı yansıtılacak? foruma emeği geçen herkese teşekkürler
    İlk aldığınız tutardan aşağı düşerse satış anında o zaman stopaj iadesi yapar yada havuza atar.

Kısaca aldığınız fiyat ile güncel satış fiyatı arasındaki fiyata göre stopaj belirlenir.

4.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    İlk aldığınız tutardan aşağı düşerse satış anında o zaman stopaj iadesi yapar yada havuza atar.

Kısaca aldığınız fiyat ile güncel satış fiyatı arasındaki fiyata göre stopaj belirlenir.
    Sn NewsTR bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. saygılar

5. bu tcd getirisin anlamiyorum!

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TCD

mesela burada gunluk yazmis 0.1248 , mkk 24 civari oluyor (2 gunluk). sayin yuju tablosu 30.33 gosteriyor. acaba o getiri yarinin mi? nasil oluyor?

6.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    bu tcd getirisin anlamiyorum!

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TCD

mesela burada gunluk yazmis 0.1248 , mkk 24 civari oluyor (2 gunluk). sayin yuju tablosu 30.33 gosteriyor. acaba o getiri yarinin mi? nasil oluyor?
    Fiyat değişikliği olmuş olabilir, tcd gün içinde 2-3 kere fiyat güncellemesi yapan bir fon

7.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Fiyat değişikliği olmuş olabilir, tcd gün içinde 2-3 kere fiyat güncellemesi yapan bir fon
    TCD hisseleri iyi gidiyor bugün, tabi hepsi değişmiş de olabilir %0.60 görünüyor.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Saygılar...

8. Acc daha güvenli denilmişti, elinde Mac tutan var mi? Kaçsak mi ne yapsan? Alışmadık portföyde fon durmuyor gibi olacak ama

Sayfa 71/1000 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •