Sayfa 177/272 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227 ... SonSon
Arama sonucu : 2175 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,872
    Tınaz sana katılıyorum . Devlet bize temettünüzü almayın diyor ama Merkez bankasının KAR ını Hazineye devrediyor . Yedeklerine EL koyuyor . Devlet kendine olan güveni sıfırladı . Varlık fonu da Bizim malımız bizim paranız değil mi ? Ona ne yapıyor , onun aracılığı ile boktan bitik durumdaki şirketlere paramızı bedava faizsiz veriyor . Sonrada millete 6 tane maske bedava dağıtıyor onu dahi beceremiyor . Utanmadan Tuik enflasyonu düşük hesaplıyor aynı şekilde kovid hastaları oranları da doğruyu yansıtmıyor gibime geliyor. Verilere bakınca dünyanın en iyi ülkesi biziz çıkıyor . Ama hiç kimse verileri nerenen alıyorsunuz veri tabanı herkese açık mı ? Diye sorarsanız hemen düşman etiketi yaftası hazır . Bu işte bir sıkıntı var ama çözemedim . ABD Borsaları çıkacak tabi ki adamlar 9 Trilyon DOLAR piyasaya sürdüler . DOW daha 3 ay yukarı gidecektir . O paralar Tüketiciye veya firmalara kredi olarak gitmeyecek . En İyi markaların KONSOLİDASYONUNA Harcayacaklar . Kısaca İyi şirketleri köşe başı işleri suyun başındaki tekelleri ucuza Bankalar kapatacak .

Benim Gördüğüm ABD Dünyayı bastığı karşılıksız dolarlar ile ele geçiriyor .
    Merkez bankası da dolar yok para yok cep delik cepken delik dolara kafa tutuyor.
    HAzine ise bulduğu her kuruş ile ALTIN alıyor . Bunları yorumlamaya gerek yok .
    ALTIN da bu kadar talep ve bir dolu para ile altın alınmasına rağmen çıkmıyor ise
    yarın öbür gün ABD Dolarlarını geri istediğinde Altın 800 Dolara bile düşer geliyor bana .
    Kısaca Bu günde dahi ayakta kalan Çalışan kazanan kar eden Şirketlerdeki Hisseleri
    elde tutmak korumak daha mantıklı geliyor .
    BAna artık bu şekilde gelmeye başladı .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,872
    Yabancı para koymaz dostum ! . .

En Yabancı benim üstelik bu gezegene de yabancıyım , 142 sene önce inceleme araştırma görevi ile geldim 47 yıl sonra da döneceğim . BIST in adı bile değişti dolandırıcılar aynı kaldı . İnsanoğlu hep ilkel mi kalacak çözemedim gitti . Lidyalılardan beri durum aynı . Parayı icat ettiniz karekter bitti . Durum o kadar kötü ki raporumda erken dönmek istiyorum umutsuz vaka burası diye yazdım.

3. Ben de Kripton'danim Corc..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,872
    Fiyatımız CHF olarak 2017 beri aynı gibi aşağıda
    Temettü daha dağıtılmadı babalar gibi BEDAVA demektir

Temettünün ilk taksitini aldıktan sonra hisselerimi satarsam Eylüldeki temettünün ikinci taksitini de alabiliyor muyum sayın arkadaşlar. Bu konulara çok vakıf değilim sorularım sizi kızdırmasın, cevaplar için şimdiden teşekkürler.

6. [QUOTE=Baygeorge;
    Benim Gördüğüm ABD Dünyayı bastığı karşılıksız dolarlar ile ele geçiriyor .
    Merkez bankası da dolar yok para yok cep delik cepken delik dolara kafa tutuyor.
    HAzine ise bulduğu her kuruş ile ALTIN alıyor . Bunları yorumlamaya gerek yok .
    ALTIN da bu kadar talep ve bir dolu para ile altın alınmasına rağmen çıkmıyor ise
    yarın öbür gün ABD Dolarlarını geri istediğinde Altın 800 Dolara bile düşer geliyor bana .
    Kısaca Bu günde dahi ayakta kalan Çalışan kazanan kar eden Şirketlerdeki Hisseleri
    elde tutmak korumak daha mantıklı geliyor .
    BAna artık bu şekilde gelmeye başladı .

baycorc ismi konan ama silah ile olmayan bir savaş var dünyada şu an.bir tarafta Amerika bitirilmeye çalışılıyor diğer tarafta Amerika ile beraber tüm ulus devletler. bu savaşın sonunda dolar bir tuvalet kağıdıda olabilir. elinde dolar tutanlar bu riskin umarım farkındadır.amerika emin olun karşılıksız bastığı doları geri çağırmaz altın ise bu savaş ortamında asla o 800 dolar dediğiniz fiyatlara gelmez gelemez. tarih boyunca tüm insanlığın güvenli limanı altın mümkünü yok geri dönüş yapmaz. bu merkez bankaları altını toplar iken.altın fiziki olarak elinizde ise değerlidir.bankada olmayan altına açılan hesabı gidin isteyin bankadan alın paranızı verin altınımı deyin size verebilecekleri altın asla yok .bu sebeble fiziki altın elinde ise sakın bozdurma kardeş .bugünleri hiç hesap etmeden öylesine çalışır iken aldığım (en son 86milyona almıştım gramını hesap et paradan 6 sıfır atılmamıştı)altınlar evlatlarımın hayat garantisi .bu adı konmamış savaş ortamında kimse kendi ve devleti harici düşünmez.şu an tüm ülkeler emin ol kendi başına ve daha bu virüs etkisi nedir onu bile kimse görmedi.ülke olarak durumumuz nedir ona bile vakıf değiliz .ama bildiğim tek şey
    herkesin hesabına karşılık verecek bir hesap sahibi bulunmaktadır.komplo teorisi olacak ama dünyanın en büyük şirket aileleri ve ceo lar ne durumda suikastler gırla gidiyor dersem bana inanma ama inan ortalık toz duman.ne olursa olsun .SELAM OLSUN PERGAMON YATIRIMCISINA

7. Bende bu ABD karsiliksiz para basiyor iddiasina ayar oluyorum.

1 ons altin ( 31.1 gr. ) altin 1707 dolar, nesi karsiliksiz bu paranin ?

Makine elinde, istedigi kadar basar, istedigi her seyi alir, bastigi dunya parasi ve herkes onu topluyor.

Bu bos iddia trollerin iddiasi.

Bilesiniz.

8. Bu iddialari ortaya atanlar icin soyluyorum.

Istanbul'un fethinden 50 sene sonra kesfedilen Amerika'da, Amerikali aya gitti.

Bizim ki bekliyor, bu gavur asi'yi bir an once bulsun, Cuma'ya gidecek.

Hicbir ulus gunumuzde karsilikli para basmiyor, altin standardini terkedeli 70 sene oldu.

Sanki bir ABD karsiliksiz para basiyormus gibi, akli sira kotuleyecek.

Bu yer yuzunde, ABD'yi bu nedenle tenkid edecek son milletiz, kimse kusura bakmasin.

Sayfa 177/272 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •