Sayfa 178/272 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228 ... SonSon
Arama sonucu : 2175 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

1. tınaz reis aliminyum uçtu be yav

2.  Alıntı Originally Posted by bufalu Yazıyı Oku
    Temettünün ilk taksitini aldıktan sonra hisselerimi satarsam Eylüldeki temettünün ikinci taksitini de alabiliyor muyum sayın arkadaşlar. Bu konulara çok vakıf değilim sorularım sizi kızdırmasın, cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    Hayır ilk taksitin temettürüsünü alabiliyorsun. Ikinci temettü eylül ayının sonunda genel kurul ile tarih belirlenecek kardeşim

3. Sayın Tınaz ve Baygeorge, Bunca sene hiç kıpraşmadan bu hissede sabırla bekledik.Tam hasadımızı alacakken karın %25 ini alacakmışız.Ondan sonra beklersen 9.aya kadar bekle.....İnanın ilk defa moralim bozuluyor.Al sat yapmadığıma da pişmanım,hep yukarı gider de yakalayamam korkusuyla...Bu alım-satımlarda bir defa da kaç liralığa kadar satış yapma durumunda bildirim yapmak zorunda değiliz.Bu konuda oldukça bilgisizim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,888
    Bir hissede satış için bildirim yapmak zorunda olanlar ortaklarıdır diye biliyorum KY nin böyle bir zorunluluğu olmadığı gibi devasa miktarda olsada fark etmez diye biliyorum . Olsaydı komik şeyler olurdu .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

5. Sermayenin yüzde 5 inden fazlasına sahip olan herkes hisse hareketlerini bildirmek zorundadır. Yüzde 5 in altına düştüğünde zorunluluk yoktur.

E6603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tanrı TÜRK'ü korusun ve yüceltsin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,888
    Devasa = 5% demekmiş KY için hayal .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

7. Baygeorge-tosunpaşa bilgilendirmenize teşekkürler.

8. temettu dagitiminin ikiye bolunmus olmasi aslinda benim arzu ettigim sekle biraz daha yakin bir sonuc oldu. Eger dagitilmayip icerde tutulacak ikinci taksit, ki temettunun cogunlugu ikinci taksitte, yatirima yonlendirilirse karliliga iyi yonde etki edebilir. Bu teknik olarak yapilabilir durumda su anda, yaparlar mi, yaparlarsa ne kadar basarili olurlar bilemiyoruz. Aslinda otoritenin aldigi temettu karari zorlayici olmak yerinde bir secenek olarak sunulsaydi piyasalar icin daha olumlu olabilirdi. Yani temettu dagitma kararini almis ama olaganustu durum sebebiyle bu karari esnetmek isteyebilecek sirketlere bir imkan taninmasi seklinde tasarlanabilirdi. Neyse, ben her iste bir hayir vardir diyorum. Temettuyu topluca alip tekrar dusmus borsada yatirima dondurme planim vardi ama insallah hisse performansi bu acigi kapatir diyelim. Huzurla temettuyu beklemeye devam...

Sayfa 178/272 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •