Sayfa 87/101 İlkİlk ... 3777858687888997 ... SonSon
Arama sonucu : 806 madde; 689 - 696 arası.

Konu: orta vade model portföy ( temel-teknik-kademe analizi )

1.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    eksik olmayin siz ve dort bes arkadas daha cok kaloteli katkilarda bulunuyor ... vefaydslananda emin olun siz oluyorsunuz yorumlara bakip alsat yapanlar degil ....

size birsey soyleyimmi ... borsada tek formasyonu bile hakkiyla ogrenip saglam hisselerde yilda dortdefa islem yapin sirf bunhnla bile cok guzel para kazanirsiniz..
    sn Aksakal sağolun burada çok katkınız oldu. fakat şu derinlik olayını halen kafamta oturtamadım. mesela siz derinliğe göre düzeltme yapacak analmında bir açıklamanız olursa ben göstergelere bakıp anlıyorum.. belki zamanla derinlik olayını da çözeriz...

2.  Alıntı Originally Posted by amdmclaren Yazıyı Oku
    sn aksakalın bir yazısını daha hatırlıyorum ama şu an alıntılayamıyorum. benim için önemlidir. küçük yarımcının zaten küçük olan meblağı hakkındaydı. kazansam zaten şu kadar ya da kaybetsem zaten şu kadar mantığının yanlışlığıyla ilgiliydi. çok önemsediğim bir bakış açısı artık. yoksa 1 ileri 2 geri kaçınılmaz oluyor

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    evet animsadim .... fakat artik sayfalari karistirip alinti yapmaya useniyorum acikcasi ...

bir ara musait bi vakitte borsanin geneline dair tum yazilqri toplu alinti yapalim ....

3.  Alıntı Originally Posted by se7en Yazıyı Oku
    sn Aksakal sağolun burada çok katkınız oldu. fakat şu derinlik olayını halen kafamta oturtamadım. mesela siz derinliğe göre düzeltme yapacak analmında bir açıklamanız olursa ben göstergelere bakıp anlıyorum.. belki zamanla derinlik olayını da çözeriz...
    daha oncede soylwdigim gibi bu anlatmasida ogrwnmeside en zor olani.... birebir canli izlemek ve o an fikirleri paylasmak gerektigi icin cok zor oluyor ... ama bikac tahtda canli izleme yaptik. . ve faydalanan arkadaslar olmus ozelden cok iyi donusler aldim bu konuda.... amagunu buna ayiramiyorsaniz cidden neredeyse imkansiz .... ve bu isjn profesyoneli degilseniz ve borsayla tam vakitli olarak ilgilenmiyorsaniz sanirim bu pek mjmkun olmaz....

indikatorler hakkindaki fikirlerimi az cok biliyorsunuz

yakinda indikatorlerin aldatmcasina dair iyi bir ornekli anlatim paylasacagim ...

faydalanilir fikir alinir goz ucuyla bakilir fakst kesiblikle sisteminizi indikatorlete dayandirmayin ....

4. Artık siztemim formasyonlar üzerine sn. Aksakal. indikatörleri artık fazla da kullanmıyorum. dediğiniz gibi sadce fikir babında.

bu liste paylaşımı fikriniz de çok güzel olmuş. ben formasyonlara göre bir liste oluşturmaya çalışıyordum bir süredir. daha çok dip çalışması olaylarına ve öğrendiğim bir iki formasyonu baz alıyorum. listeyi tamamladığımda neye istinaden de listeye aldığımı yazmak ve varsa hatalarım öğrenmek isterim.

5.  Alıntı Originally Posted by se7en Yazıyı Oku
    Artık siztemim formasyonlar üzerine sn. Aksakal. indikatörleri artık fazla da kullanmıyorum. dediğiniz gibi sadce fikir babında.

bu liste paylaşımı fikriniz de çok güzel olmuş. ben formasyonlara göre bir liste oluşturmaya çalışıyordum bir süredir. daha çok dip çalışması olaylarına ve öğrendiğim bir iki formasyonu baz alıyorum. listeyi tamamladığımda neye istinaden de listeye aldığımı yazmak ve varsa hatalarım öğrenmek isterim.
    yanliz kastim boyle bir liste degil sayin se7en. ..

bu donemlik bi al sat listesi olur ve genel egitim amacini yansitmaz....

formasyonlari teknik analizi al sati dibi tepeyi herseyi unutun ...

bist hisseler listesini acin .... ve yukardaki listedeki kriterlere gore ben bu hisseleri gonul rahatligiyla alip satabilirim rahat uyutur diyeceginiz 30 40 hisseyi secin ... o listedeki kriterlere uyuyormu kontrol edin ....

ve bu sekilde izleme listenizin hangi hisselerden olusacagina karar verin .. ..

formasyon dip tepe ucuz pahali bunlari bosverin ....

oyle bir liste yerine yukardaki bahsettigim gibi bir hisse size ve amacimiza daha uygun ve faydali olur ....

6. yanlış anlamadım ise öncelikle ilk 4 kritere göre bir liste oluşturmamız gerekiyor...

basitce soyle anlatiyim....

zaten benim alip sattigim yani izleme ekranimda olan hisse adeti 50 bilemediniz 60 olur... ( cok ozel durumlarda bu rakama cikar )

bu hisselerde kriter
    1.
    naylon sirkrt olmamasi buyuk bir grup sirketi yahut kamu sirketi olmasi

2.
    temel analizi ( bundan sadece bilanco anlasiliyor bu cok yanlis zarar eden firmada olabilir )

3 yabanci ortak durumu ( hepsinde aramasamda tercih sebebim.olur mesela sabancinin yabanci ortakli olmayan kagitlarini asla izlemem.alip sstmam )

4
    hisseye giris cikisa musait bir derinlik....

izleme ekraninbu sekilde 50 60 hisseyle sekillendikden sonra sadece teknil analize bakarim ....

teknik naalizle hisse secerken

1
    hisseyi haftaik grafige gore secerim

2
    dip olusumlari ve devam formasyonlari ararim ( bunlar en az 2 aylik formasyonlar olmali )

3
    hacme cok dikkat ederim

4
    wkranimda sadece hacim ve fiyat olur baska indikator kullanmam

5
    haftalikta hgozume carpan hisseleri gunluk grafikte incelerim

6
    alin yada satima karar verdiysem kademeleri canli olarka izlemeye baslarim

7
    3 4 gun kademeleri izler ufak alimlar yapar kagidin reflekslerini hareketli saatlerini tahta yapicinin tarzini anlamaya calisirim

ve karar verdigim hisseye ayiiracagim portfoyun yuzde 50 yada 60 i ile ilk alimimi yaparim ....

7.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    yanliz kastim boyle bir liste degil sayin se7en. ..

bu donemlik bi al sat listesi olur ve genel egitim amacini yansitmaz....

formasyonlari teknik analizi al sati dibi tepeyi herseyi unutun ...

bist hisseler listesini acin .... ve yukardaki listedeki kriterlere gore ben bu hisseleri gonul rahatligiyla alip satabilirim rahat uyutur diyeceginiz 30 40 hisseyi secin ... o listedeki kriterlere uyuyormu kontrol edin ....

ve bu sekilde izleme listenizin hangi hisselerden olusacagina karar verin .. ..

formasyon dip tepe ucuz pahali bunlari bosverin ....

oyle bir liste yerine yukardaki bahsettigim gibi bir hisse size ve amacimiza daha uygun ve faydali olur ....
    eline sağlık
    bilmeden yazma düşünmeden konuşma.......

8.  Alıntı Originally Posted by se7en Yazıyı Oku
    yanlış anlamadım ise öncelikle ilk 4 kritere göre bir liste oluşturmamız gerekiyor...

basitce soyle anlatiyim....

zaten benim alip sattigim yani izleme ekranimda olan hisse adeti 50 bilemediniz 60 olur... ( cok ozel durumlarda bu rakama cikar )

bu hisselerde kriter
    1.
    naylon sirkrt olmamasi buyuk bir grup sirketi yahut kamu sirketi olmasi

2.
    temel analizi ( bundan sadece bilanco anlasiliyor bu cok yanlis zarar eden firmada olabilir )

3 yabanci ortak durumu ( hepsinde aramasamda tercih sebebim.olur mesela sabancinin yabanci ortakli olmayan kagitlarini asla izlemem.alip sstmam )

4
    hisseye giris cikisa musait bir derinlik....

izleme ekraninbu sekilde 50 60 hisseyle sekillendikden sonra sadece teknil analize bakarim ....

teknik naalizle hisse secerken

1
    hisseyi haftaik grafige gore secerim

2
    dip olusumlari ve devam formasyonlari ararim ( bunlar en az 2 aylik formasyonlar olmali )

3
    hacme cok dikkat ederim

4
    wkranimda sadece hacim ve fiyat olur baska indikator kullanmam

5
    haftalikta hgozume carpan hisseleri gunluk grafikte incelerim

6
    alin yada satima karar verdiysem kademeleri canli olarka izlemeye baslarim

7
    3 4 gun kademeleri izler ufak alimlar yapar kagidin reflekslerini hareketli saatlerini tahta yapicinin tarzini anlamaya calisirim

ve karar verdigim hisseye ayiiracagim portfoyun yuzde 50 yada 60 i ile ilk alimimi yaparim ....
    evet aynen oyle sayin se7en ...

ilk dort kriter... ve burda paylasmak icinde degil herkes kendi icin bir liste olustursun portfoyunw risk istahina borsadan beklentisine gore....

Sayfa 87/101 İlkİlk ... 3777858687888997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •