Sayfa 460/999 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 3,673 - 3,680 arası.

Konu: Viop - XXI

1.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Bugün 5 kişiye daha sordum hem ch p lisi hem a kp lisi hepsi dolarcı. Bir kişi aşırı uç o altın alıyor ha bire..
    Parası olup(yeni ev araba bahçe satan) ne yapacam diyenler dolar alacam diyor. Oda bir kaç kişi.
    .
    .
    Bu borsacılara ben rastlamıyorum şahsen. Neredeyse artık o 400 k.
    Bugünün tarihini not edelim. 6 ay sonra 2 sene borsaya bakalim birde dolara. Hane halki herzaman doğrusunu yapar. Dolar 3 lirayken dolarcilari öpecekler dolar .4 lira iken dolarcilari öpecekler dolar 6.90 dolarcilari öpecekler. Ben öpülen dolarcı görmedim, altin yatırımcısı hiç duymadım ama öpülen borsa yatırımcısı tonladir. At şu meşhur borsa / altin grafiğinide neşemiz yerine gelsin. Çöp altin karşısında çok fazla değer kaybetti diye ileride değerli olacağı anlamı çıkmaz. Çöp her zaman çöptür.

2.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Bugünün tarihini not edelim. 6 ay sonra 2 sene borsaya bakalim birde dolara. Hane halki herzaman doğrusunu yapar. Dolar 3 lirayken dolarcilari öpecekler dolar .4 lira iken dolarcilari öpecekler dolar 6.90 dolarcilari öpecekler. Ben öpülen dolarcı görmedim, altin yatırımcısı hiç duymadım ama öpülen borsa yatırımcısı tonladir. At şu meşhur borsa / altin grafiğinide neşemiz yerine gelsin. Çöp altin karşısında çok fazla değer kaybetti diye ileride değerli olacağı anlamı çıkmaz. Çöp her zaman çöptür.
    Ütülen dolar yatırımcısı da vardır. Yıl 2001-2004 arası. O zamanın eski parasıyla 1.680.000- TL civarından topladığım dolarları yanlış hatırlamıyorsam 2004 yılı yaz aylarında 1.400.000 TL civarından satıp 14 milyar TL ye araba almıştım. 2007 yılında aynı arabayı bu kez 9 milyar TL'ye zor satmıştım. 2004-2006 arası bi de 20 milyarlık portföyü meges diye bi senette yarıya düşürmüştüm. Nasip işte.

3.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Ben de şunu merak ediyorum: Bir hisse ya da kontratı almaya başlıyorum ve düştükçe alıp ortalama düşürüyorum diyelim. Sonuçta elimde bir kağıttan yüklü miktarda belli bir ortalama ile lot veya kontrat var. Adamlar kimde kaç ortalama ile kaç lot var görebiliyor mu? Eğer görülüyor ise zaten bitmişiz. Boşuna kar edeceğiz diye bekler dururuz.

Neden diyorum bazen öyle oluyor ki atıyorum ortalama düşüre düşüre 10k lot 3.44 ortalama ile elimde hisse var. Adamlar kağıdı maksimum 3.43 yapıyor tekrar düşürüp maksimum yine 3.43 yapıyor. Aynı kumarhanede kazandığın paranın sermayeni geçmemesi hadisesi gibi ))

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    kaç kere başıma başıma geldi..... ekgyo 3.000 lot şortlamışım 2.15 den ( fiyat örnek ) 2.12 alış yazmışım 3.000 lot yazdığımda 25.ooo lot var . 3.000 de ben yazdım oldu 28.000 alıcı daha sonra artıyor normal olarak...

fiyat 2.12 2.13 e geliyor... bu arada borsa düşüyor .. kesin geldi diye düşünüyorum 25.000 lotu veriyor sıra bana gelince tahta tekrar kaldırılırmı ya hu.... 2.13 2.14 oluyor geri gelecek derken bakıyorsun 2.14 2.15 oluyor... o 25000 lot kendisinin ondan veriyor.

bu başka tahtalarda ve endekstede başıma geldi ... bunu yapan milletin elinde aort. long ve şort pozları görüp ona göre oyun kurmaz mı ?....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    ... At şu meşhur borsa / altin grafiğinide neşemiz yerine gelsin. ...
    .
    .
    .

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Doğru valla
    O yükselişte bir ons düşüşünden olacak.borsa çıkmasından değil

18.20 gören vadelide KCHOL..
    düştü diye 17.50 LONG aldım ve düştükçe 17.01'e kadar aldım...
    zararda katladı... haliyle..
    Kapanış..17.23 yapınca ,zarar azaldı ama ortalama hala yukarlarda...

yaklaşık 1,5 günde ..18.20 den ..17.00'e iniş gördük...
    SHORT acımasız, yakalayana muazzam kâr var.... gıdım gıdım gidersinlongta, kamyonla toplarsın SHORTta..

7.  Alıntı Originally Posted by bedo Yazıyı Oku
    kaç kere başıma başıma geldi..... ekgyo 3.000 lot şortlamışım 2.15 den ( fiyat örnek ) 2.12 alış yazmışım 3.000 lot yazdığımda 25.ooo lot var . 3.000 de ben yazdım oldu 28.000 alıcı daha sonra artıyor normal olarak...

fiyat 2.12 2.13 e geliyor... bu arada borsa düşüyor .. kesin geldi diye düşünüyorum 25.000 lotu veriyor sıra bana gelince tahta tekrar kaldırılırmı ya hu.... 2.13 2.14 oluyor geri gelecek derken bakıyorsun 2.14 2.15 oluyor... o 25000 lot kendisinin ondan veriyor.

bu başka tahtalarda ve endekstede başıma geldi ... bunu yapan milletin elinde aort. long ve şort pozları görüp ona göre oyun kurmaz mı ?....
    Bırak maliyeti teminatı bile biliyolar. Ona gore oynuyorlar. Herkesin başına gelmiştir. Heleki sisteme kendilerinin dışında yüklü miktarda girdiysen her türlü alavare dönüyor. Özellikle thy vadelisi 1000 Kontrat üstü çok riskli. Adam sana pozisyonu kapattirana kadar herşeyi yapıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    Dünyada pandemi devam ediyor.Böyle bir ortam da seçim veya erken seçime gitmek Türkiyenin yapacağı en son şeydir.Ayasofyanın ibadete açılması konusunda dünyayı aydınlatmak lazım , mabet zaten kiliseden camiye çavrilmiş bir yapı , yani aslı astarı camiii zaten 600 yıl önce camiye çevrilmiş ve yıllarca camiii olarak kullanılmış etrafi 4 tane minare ile çevrili , sonra müze olarak kullanılmasına karar verilmiş.İslamiyette cami veya ibadet için mekanlar önemlidir ama özünde yapacağınız ibadete katkı sağlamaz.Yani Sultanahmette kılınan namaz , Ayasofya cammiinde kılınan namaz veya tarlada kılınan namazın derecesi yapacağın ibadetin değerini azaltmaz veya çoğaltmaz.İbadetin değerini azaltacak veya çoğaltacak unsur yapılan ibadetin ne kadar içten gönülden olduğu ile ilgilidir.maalesef günümüzde camiye gidip gösteriş için namaz kılan insanlarda var , en büyük günahlardan biride budur.Namaz kılmak demek gösterişten uzak , eşe dosta akrabaya şirin görünmek için olmamalı , Allahın sevgisini kazanmak dorultusunda inançla olmalı çok hassas konular fazlada açmayalım işin içinden çıkamayız.Ayasofyanın camiii olarak açılması müze olarak kalması bunlar benim için önemli değil şu açıdan , en çok ziyaret edilen yerlerden biri , akabinde oradan para kazanılıyor , belkide sadece cuma günleri öğle vakti ibadete açılsa iyi olurdu diğer günlerde müze gibi kullanılsa oradan elde kazanılacak para ile aç insanlar doyurulsa evsizlere yatacak yerler yapılsa bence daha iyi olurdu.Biliyorsunuz tarihi mekanlar müzeler buralar boş durmuyor para basıyor.İster istemez gelir kaybı olacak yani istanbulda camiler dolup taşıyor yetmiyor diye bir şey yok.Şöyle bir atasözümüz var kaş yapalım derken gözden mi olacağız derler.Yani düşünmek lazım bence haftada sadece cuma günleri cuma namazı için 2 saatliğine cami olarak kullanılsaydı daha iyi olurdu.Diğer günler yine müze olarak ücret karşılığı kullanılması daha mantıklı .Düşünücez doğruyu bulucaz.Hatta pazar günleri Hristiyanlar içinde belli bir ücret karşılığında ibadete açılabilir.neden olmasın oradan elde edilecek gelirle aç insanlarımız var.Darda olan insanlarımız var onlara yardım edilir.Bunları düşünmek kötü şeyler değil hem ibadet hem ticaret.
    Görüşlerinize başından sonuna kadar katılıyorum derdim size ama sonu hariç.
    İbadet ücreti karşılığında yapılan bir şey değildir.
    Eğer hristiyanlar için de ibadete açılması durumunda o da ücretsiz olmalıdır diye düşünüyorum. Gerçi bu olmaz ama olursa da ücretsiz olmalı.
    Görüşlerinizin önceki kısmı için sizinle aynı görüşteyim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 460/999 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •