Sayfa 110/964 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 873 - 880 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. En sevdüğüm türküyü kervana uyarladum arkideşler bude böyle dinleyün. Köy gayfesinde mıhtar dahil herkese böyle mırıldanıyom.

Kervandan çıktımda Halilim
    Aman başım selamet

Selümün yalısına varmadan Halilim
    Aman koptu kıyamet

Arkadaşım iyi niyetlü ky dostu
    Allah'ına emanet

Burası da MEMSA değil Halilim
    Aman KERVAN yalısı

Gidelim gidelim Halilim
    Selüme varalım

GK cılar Fesihciler gelirse Halilim
    Nerelere kaçalım

Teslim olmayalım Halilim
    Aman Selümden kaçalum 😂😂😂

Ne güzel sözler uydu be arkideşler türküye 😂

2.  Alıntı Originally Posted by drtusss Yazıyı Oku
    Yıllar önce sizin sadece AYRILMA HAKKINIZ olur dedik... bunu da kullanan kişi ali demirtaş dı dedik... zaten o GK günü ne sen KERVANI bilirdin ne KERVAN seni frecelll
    DANIŞTAY ne dedi ÇAĞRI yok dedi....
    bi ÖZÜR dile bari MİLLETTEN....
    Sen hiç AYRILMA HAKKI olan bir şirketin GK ÇAĞRI belgesini okudun mu???
    [...
    Şirketin ayrılma hakkı sunması ile hakim ortağın çağrıda bulunması çok farklı olay. Birinin uygulanması diğer yükümlülüğü ortadan kaldırmaz.

A1- yüksek oranda varlık alım satımları gibi yapılan bazı nitelikli işlemler sonucunda şirket yatırımcılarına ayrılma sunar ve ortaklıktan ayrılmak isteyenlerin hissesini şirket alır. maliyeti şirkete aittir.

A2- Ayrılma Hakkı kullanımında hisse flyatı belirleme kriterleri çağrıda belirlenen kriterlere göre farklıdır. Yanı ortaya çıkan hisse flyatı çok farklı olur.

A3-hisse alımlarına kısıtlı fon ayrılarak hisse geri alımına sınır konabiliniyor Zaten kervn da çok kısıtlı fon ayrılmıştı, isteyen herkesin ayrılma hakkını kullanması söz konusu değildi.

B1-Şirketin hissesi devirleri veya yeni hisse ihracıyla ortaklık yapısında yeni bir hakim ortak oluştuğunda, çağrıyı yeni hakim ortak yapar ve hisse geri alımında maliyeti yeni hakim ortağa aittir.

B2-Yeni hakim ortağın zorunlu hisse geri alımında hisse fiyatı belirleme ölçütleri şşrketin belirlediği ayrılma Hakkı'nda hisse fiyatı belirlemede kriterlerinden farklıdır.

B3- Hakim ortağın çağrı yapmasında fon ve hlsse sayısı sınırlanması olmaz. dolaşımdakş bütün hisseleri almakta yükşülülük vardır.

3.  Alıntı Originally Posted by drtusss Yazıyı Oku
    Son bi akıl vereyim... Yapacağınız genel kurula 10-20 yaşlı başlı adam gelir kimliğini gösterir GK da 2-3 saat oturur sizleride sütü dökmüş kedi misali eve yollarlar
    Bunları bilmen lazım... Elindeki lotu millete göstermek istedikten sonra!!!
    Şimdi bu yazdığımı ne anlayacan kapasiteni göster millete ... 110 milyon hisse nerede
    Bu konuda sana katılıyorum. Çoğunluk hisse dolaylı olarak kendi kontrollerinde olma olasılığı çok mümkün. Bundan dolayı herzaman şirketin doğru yönetilmediğini dair bütün verileri sunarak devletten şirket yönetimine müdahele etmesini ve ortaklık lehine işleyen bir yönetim belirlenmesi için girişimlerin öncelikli olmasından yana fikir belirttim her zaman. Hatta whatsapp grubu içinde gercekte yatırımcı yandaşı olmayan kişilerinde olduğu hissini uyandıracak yansımalarda gözlemledim.

Ama "karar bozma" konusuna gelince imtiyazlı patronlara zaman kazandırma müsamahası gibi değerlendiriyorum. Bu kadar şans tanıdık uç yıldan fazladır sirkeleyemediniz, alın size biraz daha zaman sirkeleyip ne şiş yansın ne kebap yansın bu işi haledin artık olayı şeklinde değerlendiriyorum.

Çünkü bu koşullarda bir şirket birleşimi adil bir çağrı olmada borsada var olmadı borsaları aşırı niteliksizleştirir ve her patronun bu tür işlemlerle halka açık şirketi istediği gibi kendi lehine yatırımcı aleyhine aşırı şekilde alt üst edebilir. Bu Kervn daki durumun (bütün koşulları daha önce yazmıştım) emsal olmadı borsayı bir çıkmaza sokar, Onun için eninde sonunda bu çağrının gerçekleşmedi gerek diye düşünüyorum.

Ama sen diyorsun ki bu adamlar işini bilir çağrıdan muaf olacaklar veya çağrıyı asla yapmayacaklar. Ülkemiz geldiği koşulları içinde buda bir olasılık elbette.

4. vay elinde hiç KERVN hissesi olmayan ancak tüm meaisini KERVN konusunda geçiren insan gelmiş )

Senin birde ekip arkadaşın olmaya aday bir şahsiyet vardı küçümenler korkmayın felan diyordu o ne zaman gelir, onun mesai ne zaman başlıyor

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Sn Frecell
    Whatsapp grubunda "bu gecen üç yılda istenseydi, bir çok şirketin yaptığı gibi, şirket gayrimenkulleri üzerine yeniden ipotek tesis etme ile kolaylıkla refinansman sağlayabilinit veya varlık satışıyla kaynak sağlayarak flnans borçları taşınabilir miktara getirip, şirket hotelleri hiç icralık duruma düşürülmezdi. Sadece Bursa termal, Antalya lara ve Bodrum hotelleri başka bankalara finans kuruluşlarına biraz iskontolu ipoteklenerek bile yüksek refinansman sağlanır ve diğer alacaklıların parası ödenirdi, böylece icradan hoteller çok kelepire kaptırılmazdı. Bu teknik olarak uygulanabilir durumdur ve bunu yapan çok şirketler oluyor herzaman"

görüşüne karşı bir kaç kişinin çıkıp olayı

"biz bankacıyız biz bu konuyu en iyi biz biliriz, böyle bir şirkete kimse refinansman sağlanaz, yeniden ipoteklene hikaye, kimse böyle bir şirkete refinansman vernezdi, vermezde (yanı bankacıyız biz biliriz olayıyla gruba bir şeyi daha kolay empoze etme taktiği)

tekerlemeleriyle yönetimin yapacağı bir şey yoktu karşı demeye getirmelerine karşı.

"bu yeniden ipoteklemelerin şirket hisselerine yapılması veya şirketin gayrimenkullerine yapılması farklı şeyler, iki durumun teminat değeri çık farklı. gayrimenkuller üzerine iskontolu şekilde yapıldığı sürece finansörler asla finans sağlamakta sakınca görmezler. bunun teknik olarak mümkün olduğu kolay olduğu" açıklamaya çalışıp ama bugüne kadar güdülen niyetin farklı olduğu yorununu yapanın gruptan çıkarılmasını neye yorumluyorsunuz?

Bu yansımalardan grupta yatırımcı yandaşı görünen bazıları sadece operasyoncular lehine algı ve eylem yönlendirmesi yapıyorlar sonucu çıkaranlarda var

6.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Sn Frecell
    Whatsapp grubunda "bu gecen üç yılda istenseydi, bir çok şirketin yaptığı gibi, şirket gayrimenkulleri üzerine yeniden ipotek tesis etme ile kolaylıkla refinansman sağlayabilinit veya varlık satışıyla kaynak sağlayarak flnans borçları taşınabilir miktara getirip, şirket hotelleri hiç icralık duruma düşürülmezdi. Sadece Bursa termal, Antalya lara ve Bodrum hotelleri başka bankalara finans kuruluşlarına biraz iskontolu ipoteklenerek bile yüksek refinansman sağlanır ve diğer alacaklıların parası ödenirdi, böylece icradan hoteller çok kelepire kaptırılmazdı. Bu teknik olarak uygulanabilir durumdur ve bunu yapan çok şirketler oluyor herzaman"

"biz bankacıyız biz bu konuyu en iyi biz biliriz, böyle bir şirkete kimse refinansman sağlanaz, yeniden ipoteklene hikaye, kimse böyle bir şirkete refinansman vernezdi, vermezde (yanı bankacıyız biz biliriz olayıyla gruba bir şeyi daha kolay empoze etme taktiği)

tekerlemeleriyle yönetimin yapacağı bir şey yoktu karşı demeye getirmelerine karşı.

"bu yeniden ipoteklemelerin şirket hisselerine yapılması veya şirketin gayrimenkullerine yapılması farklı şeyler, iki durumun teminat değeri çık farklı. gayrimenkuller üzerine iskontolu şekilde yapıldığı sürece finansörler asla finans sağlamakta sakınca görmezler. bunun teknik olarak mümkün olduğu kolay olduğu" açıklamaya çalışıp ama bugüne kadar güdülen niyetin farklı olduğu yorununu yapanın gruptan çıkarılmasını neye yorumluyorsunuz?

Bu yansımalardan grupta yatırımcı yandaşı görünen bazıları sadece operasyoncular lehine algı ve eylem yönlendirmesi yapıyorlar sonucu çıkaranlarda var

Bir banka şube müdürü olarak belirteyim ki bu konuda her iki tarafında haklı olduğu hususlar var.Ülkenin önde gelen bankaları konumuz firmaya ne kadar ipotek önerilirse önerilsin kredi tahsis etmeye yanaşmazlar.yıllarca sürebilecek muhtemel davaları öngörmekte zorlanmazlar.ancak ülkemizde ipotek karşılığı kredi veren küçük ölçekli bankalar yüksek düzeyde ipotek marjı karşılığı ( örneğin 10 tl lik ekspertiz değerli mal karşılığı 4 tl kredi vermeyi göze alabilirler.Konumuz firmanın Bankacılık sisteminde ilk 7 bankadan ki bunlar sırasıyla Ziraat Bankası, İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankasından kredi alabileceklerini tahmin etmiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Sn Frecell

Hocam birincisi grupta size uslubunuz ile ilgili tepki gosterildi...

Ve biz genelde, prensip olarak kimseyi atmiyoruz siz kendiniz ciktiniz...

Ikincisi bankaci arkadasin anlattigina sadece bir ornek vermek istiyorum...

Aareal bank ne termali ne de larayi satamadi... Onlar istemedigi surecede satamaz...

Haaa yeni kredi olayina gelince ya da refinansmana vitrin yonetimi banka yineticilerini biz degistik diye ikna ederse... Ya da bunlar siyasi bir destek bulur da devlet bankalarindan alirsa olur...

Ben alabilecekleri kanaatindeyim. Yabanci bankalar bile olabilir ama bunu zaman gosterecek. Vitrin yonetiminin icraatlerini takibe devam...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

8.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Hocam birincisi grupta size uslubunuz ile ilgili tepki gosterildi...

Ve biz genelde, prensip olarak kimseyi atmiyoruz siz kendiniz ciktiniz...

Ikincisi bankaci arkadasin anlattigina sadece bir ornek vermek istiyorum...

Aareal bank ne termali ne de larayi satamadi... Onlar istemedigi surecede satamaz...

Haaa yeni kredi olayina gelince ya da refinansmana vitrin yonetimi banka yineticilerini biz degistik diye ikna ederse... Ya da bunlar siyasi bir destek bulur da devlet bankalarindan alirsa olur...

Ben alabilecekleri kanaatindeyim. Yabanci bankalar bile olabilir ama bunu zaman gosterecek. Vitrin yonetiminin icraatlerini takibe devam...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Birinci, üslupta ilgili olağanüstü hiç bir durum yoktu. İkincisi, tamamen gruptan çıkarılma söz konusu, Üçüncüsü gerceğe uymayan durumları ifade etmeni hiç anlamlandıramadım. Dördüncüsü, whatsapp grubana tekrar alınma gibi bir niyetle yazmadım. Beşincisi, umarım kutsal üsluplu grubunuz amacınıza katkı sunar

Ayrıca şirketşn kredi sağlana kabiliyeti konusunda açıklamalarınıza gerek yoktu, Tekrar grubunuza ters gelen üslupla şirket refinansman sağlayabilirmiydi sağlayanaznıydı mi diye bir sorulana amaçlında değildim.

Bu gecen üç yıldan fazla sürede, şşrket için refinansman ne kadar ve hangi durumda gercekçi veya gercekçi değildi veya hotelleri icraya düşürmeden öz kaynaklardan ne kadar nasıl kaynak sağlanabilinirdi veya sağlanamazdı yeterince farkındayız sanırım.

Sayfa 110/964 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •