Sayfa 731/863 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon
Arama sonucu : 6902 madde; 5,841 - 5,848 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

1.  Alıntı Originally Posted by ispartakus Yazıyı Oku
    bilancoyu sattılar önceden...

yerine koycak sattıklarını zor iş..

gap kapanir ..klima kapanır kış geldi ben kayak yapar..

ytd..
    Kayak yaptigin yerlere dikkat et dostum -495 milyon zarar açıklamış.

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. bugün inşallah tüm olumsuzlukların fiyatlandığı son gün olmuştur ve yarın itibariyle yeni bir dönem başlar..

3.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    Kayak yaptigin yerlere dikkat et dostum -495 milyon zarar açıklamış.

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    he ya..

ama aşı oldu o bişey olmadı...

burası iyi bilancocu diye geldik..

3 ün birini aldık..

ytd.ytd..

4. Sn Yatırımcı arkadaşlar, hepiniz yönetim olarak bazı problemlerin farkındasınız. Firma bir takım mahalle bakkalının yapmayacağı işlemleri yapıyor. Eğer bu durumu bizler sorgulamaz hesabını sormaz ilgili kurum ve kuruluşları harekete geçirmez isek, kimsenin resen bir şey yapacağı yok gibi duruyor. Bu neden ile ben firmaya MARCELO FARIA DE LIMA ya ve diğer yönetim kurulu üyelerine iletilmek üzere bir yazı gönderdim ve söz konusu yazı yerine ulaşmı bunuda teyid ettim. Yazışmaları buraya yapmak kahvehane sohpeti yapmaktan ileri gitmiyor. Gerçekten elinde hisse olanlar bu kötü yönetimin hesabını sormalı gerek tahtada gerek firmada suç unsuru işlemler var ise bunlar hakkında gerekli işlemler yapılmalı. Biz küçük yatırımcılarında firmalar üzerinde azımsanmayacak derecede hakları mevcut elimizden geldiğince bunları kullanmalıyız. Ben geçen hafta da firmaya giderek bir ziyarette bulundum ve aynı eleştirilerimi sözlü olarak ta belirttim. Ve özellikle şunu belirtmeliyim firma eğer ispatlanabilir ise örtülü kazanç ve sermaye aktarımı yapıyor ise Türkiye de gerek vergi kanunları ve gerekse diğer kanunlar da büyük suçlardan birisi. Lütfen herkes bir 2 satır yazı karalayabilir sessiz kalmayalım. Yazdığım yazıyı aşağıda atıyorum hepimizin çoluğumuzun çocuğumuzun yatırımları var adam gibi bir masa sandalye olmayan firmalara yatırım yapıyoruz bir bakıyoruz ki 250 milyon kur farkı niye yabancı para ile borçlanılmış. Hani bu firma çok güçlü bir mali yapıya sahip ti ?? gibi incelenmesi gereken araştırılması gereken bir çok konu var.

5. Gönderdiğim yazı, sizlerde kendinize göre gördüğünüz yanlışları iletebilirsiniz;

9.11.2020 Pzt 22:09
    Sn Klimasan Yönetim Kurulu Başkanı ve tüm yönetim kurulu üyeleri ve sn Genel kurul üyeleri ;

Ortağı olduğum Şirketimiz Klimasan A.Ş. nin son dönemlerde basında çıkan (https://www.borsagundem.com/haber/kl...-oyunu/1463244 Türkiye’de kazandığı parayı eurobond taktiğiyle Brezilya’ya taşıdığı öne sürülüyor. Hem de yüzlerce milyon lira… Bu işlerden de şirket zarara uğratılıyor!)
    örtülü kazanç ve sermaye aktarımı haberleri bu son 9 aylık Blançosun da da sanki bu durumu doğrular nitelikte olup gelen Kar rakamları şirketin örtülü sermaye ve kazanç aktarımı yaptığı yönünde büyük şüpheler uyandırmaktadır.
    Geçen yıla göre satışlarında pandemiye rağmen meydana gelen % 4 lük küçük bir düşüşe karşın aynı dönemde şirket karı %94 oranında düşmüştür ki bu 9 aylık faaliyet raporunuz ile dahi tezat oluşturmaktadır.

Şimdi açıklama olarak biz yatırımcılara KUR farkı diye basit ve klasik bir izah yaparak bunu anlatamaz ve açıklayamassınız.
    Şirketin Yönetim kurulu başkanının yine faaliyet raporunda açıklanan CV si böyle bir şirketin bu duruma düşürülmesini izah edemez.

9 Aylık Faaliyet Raporunuzun 20. sayfasının iii - bendinde ;

" iii. Grup’un Finansal Yapısını İyileştirmek İçin, Alınması Düşünülen Önlemler: Grup son derece güçlü bir finansal yapıya sahip olup, bu güçlü yapısını korumak ve güçlendirmek adına gerekli her türlü politikayı geliştirmekte ve gerekli önlemleri almaktadır." denilmektedir.

Bu kadar güçlü yapıya sahip bir firmanın geçen yıla oranla %4 düşen Satışlarına rağmen %94 kar kaybına uğraması birbiriyle uyuşmamaktadır.

Faailyet Raporu 19.sayfa i bendi " Grup’un, 2020 yılının ilk dokuz ayında satışları geçen yıla oranla %4,9 azalmış ve 746.177.239 TL’lik net satış hasılatı gerçekleşmiştir. -2019/09 döneminde 101.615.638 TL olan Net Kar, 2020/09 döneminde 6.267.380 TL olarak gerçekleşmiştir. " ve burada oluşan Kar azalması geçen yıla göre yaklaşık % 94 tür

Yine 9 aylık faaliyet raporunun Kurumsal Yönetim başlığında 29. sayfa 2.2 maddesinin alt bendinde "

Ana sözleşmemizde özel denetçi atanması talebi bireysel bir hak olarak düzenlenmemiştir. Bu yönde hissedarlarımızdan herhangi bir talep de gelmemiştir."
    denilmektedir.

Bu sebep ile şirketimiz ortağı olarak blanço defter ve belgelerinin atanacak özel bir denetçi tarafından 2019 ve 2020 dönemlerinin incelenemesini , mali yapısı bu kadar güçlü bir şirketin Yabancı para bazlı Banka Kredileri alınarak niçin zarara uğratıldığının incelenip araştırılmasını yapılacak ilk genel kurulda özel denetçi talebimin genel kurula sunularak onaylanmasını

Bilgilerinize sunarım

Saygılarımla

6. Takip. İcin 1 lot aldim.14.54

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. İlhan aslan gecen hafta seni insevingte gormustum.fabrika ziyaretini.guzel bir sey yapmissin.fakat firmanin son 10 yillik blanco ve son 3 yillik gragiklerine bakabilseydin aairi dengesiZ ve buyuk operasyon yedigini gorurdunuz.bea milyon lot yabanci cikti patron tarafi.yuksek kar acikladilar.4 ten 23 surup mali dagitttilar su anda pahali degil.ucuZda degil.yuzde 20 her zaman dalgalanir bence

8.  Alıntı Originally Posted by yuzdeoncu Yazıyı Oku
    İlhan aslan gecen hafta seni insevingte gormustum.fabrika ziyaretini.guzel bir sey yapmissin.fakat firmanin son 10 yillik blanco ve son 3 yillik gragiklerine bakabilseydin aairi dengesiZ ve buyuk operasyon yedigini gorurdunuz.bea milyon lot yabanci cikti patron tarafi.yuksek kar acikladilar.4 ten 23 surup mali dagitttilar su anda pahali degil.ucuZda degil.yuzde 20 her zaman dalgalanir bence

Sn yüzdeoncu evet grafiklere baktım sürekli 5 milyon dağıttalar deyip duruyorsunuz bu onlar için büyük bir rakam değil tamamı 100 milyon eder maliyetini de düşün 50 60 milyon bir para onları bu rakamlar kesmez merak etmeyin. Firma sektör olarak gerçekten çok iyi fiyatı eskide kalarak düşünürseniz zaten biyere gidemessiniz Biste bir bakın herşey on katına çıkmış 4 katına gidenler ucuz diyorlar. Hisse piyasa da zaten topu topu 12 milyon civarında sermaye 39 milyon hisseyi 4 e mi basacaklar bassınlar kimse bunlara birşey dememiş şimdiye kadar. madem mal dağıtıldı gelin bir araya gelelim bu dağıtılanlar bu yapılan yanlışların hesabını soralım. Evet bu fiyatlar bu hisse için ucuz ama kendi malımızı öcü gibi görür olduk. Ama birgün olur para babalarının da dikkatini çekerse bu şirketin incelenmesi Brezilyaya kadar gider. Kimse göz göre göre bu yatırımcının hakkını yiyemez.

Sayfa 731/863 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •