Sayfa 510/1003 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Nkolay 0.0468 ppz 0.464 .
    fark çok az oluyor aslında ama ppz sürekli değişiyor aylık değerlendirmek daha sağlıklı sanırım.

Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Nkolay 0.0468 ppz 0.464 .
    Sadece stopaj avantaji var ufak bir farkla.

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    fark çok az oluyor aslında ama ppz sürekli değişiyor aylık değerlendirmek daha sağlıklı sanırım.
    Evet fonlara aylik bakmak lazim .

4. Nkolay'ın stopaj çıktığında net getirisi : %17,10 (fon olmadığı için yönetim ücreti yok)

PPZ net getirisi : 0.0464*365= %16,94 (Fon yönetim ücreti hariç)

Umarım Aylık baktığımızda nkolaydan daha yüksek getirisi olur ki hali hazırda nkolay piyasa faizlerinin altına düşmüş durumdayken...

Sonuçta %18,5 faiz veren bankalar mevcut...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5. Arkadaşlar aylık binde 10 lar hatta binde 50 ler sizin için aşırı fark ediyorsa zaten mevduat veya bono'da olmanız lazım. ppf ler sizler için değil. yoksa hergün için için kendinizi yersiniz. getirisi binde 2 düştü diye.

ppf ler bence parasını aylık olarak bir yere tam olarak sabitlemeyen ve başka fırsatlar çıkarsa girmesi kolay olsun diyenler için.

6.  Alıntı Originally Posted by oskywalker Yazıyı Oku
    Fikir vermesi açısından :

https://ark-funds.com/

https://ark-funds.com/arkk

https://ark-funds.com/about-ark

Bu piyasanın Elon Musk'ı :
    Catherine Wood | CEO and Chief Investment Officer
    Teşekkür ederim, bir broker üzerinden alınabiliyor mu bu etf'ler, yoksa kendi sistemlerinde olmak mı gerekiyor. Biraz bilgi verirseniz çok sevinirdim.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. Bazı arkadaşlar %1- %2 ne uğraşıyorsun diyor ama 2 milyon TL de %2 fark yılda 40.000 TL ediyor. Tek işiniz para yönetmekse ve tüm geçiminizi bundan kazanıyorsanız en ince hesabı yapmanız gerekir. Evet şimdilik fark yüksek değil ama takip etmezseniz PPF ler ve mevduat arasında makas aleyhinize açılabilir..
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

8.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Arkadaşlar gsp fonundan hesabına temettü yatan var mı? Ocak ayında yatırılıyor diye biliyorum
    Benimki dün yattı hocam. Gelen temettü ile hemen takviye yaptım aynı fona

Sayfa 510/1003 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •