Sayfa 610/1003 İlkİlk ... 110510560600608609610611612620660710 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,873 - 4,880 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    İyi akşamlar Hocam selamlar, fon sepeti fonlarının yaklaşık yarısı yabancı fon sepeti fonu. ( gbc, tff vs. gibi ) Eğer onu kastediyorsanız, kısa vadede usdtry geri çekilme yaşadı ciddi bir miktar . Ondan kaynaklı.
    Ama ben yerli fon sepeti fonu taşımıyorum. Zaten genelde en kötü fon yönetimlerine sahip büyük özel banka fonları ( kırmızılı ve yoncalının). Kendi kötü fonlarını paketleyip paketleyip, paket fon yapıp allayıp pullayıp bir kez daha yönetim ücreti kestikleri ürünler. Zaten stopaj düştükten sonra çoğu 8 ocakta yönetim ucretlerini artırdı, stopaj öncesi ile aynı hesaba geldi.
    Fon sepeti fonları iyi güzel de , tek bir fon için "ücret içinde ücret" şeklinde birbirinin içinde gizlenmiş 4-5 yönetim ücreti ödemek can sıkıcı oluyor.
    Şimdilik yerlilerin avantajı, stopaj muafiyeti.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    İyi akşamlar Hocam selamlar, fon sepeti fonlarının yaklaşık yarısı yabancı fon sepeti fonu. ( gbc, tff vs. gibi ) Eğer onu kastediyorsanız, kısa vadede usdtry geri çekilme yaşadı ciddi bir miktar . Ondan kaynaklı.
    Ama ben yerli fon sepeti fonu taşımıyorum. Zaten genelde en kötü fon yönetimlerine sahip büyük özel banka fonları ( kırmızılı ve yoncalının). Kendi kötü fonlarını paketleyip paketleyip, paket fon yapıp allayıp pullayıp bir kez daha yönetim ücreti kestikleri ürünler. Zaten stopaj düştükten sonra çoğu 8 ocakta yönetim ucretlerini artırdı, stopaj öncesi ile aynı hesaba geldi.
    tşk.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Fon sepeti fonları iyi güzel de , tek bir fon için "ücret içinde ücret" şeklinde birbirinin içinde gizlenmiş 4-5 yönetim ücreti ödemek can sıkıcı oluyor.
    Şimdilik yerlilerin avantajı, stopaj muafiyeti.
    Yabancı fon sepeti fonları etf taşıdığı için bu inception içinde inception olmuyor en azından. Yabancı etf almak ile yabancı hisse almak arasında çok bir fark yok, ayırtedici olan aldıkları ürünün fon mu hisse mi olduğu değil bence, yabancı mı yerli mi olduğu aslında. gbc gibi fonları bu fon sepeti fonları kısmına koymaları da tuhaf zaten.
    Yerli fon sepeti fonlarına gelince, dediğim gibi mesela ak portföy 8 ocakta fon sepeti fonlarının yönetim ucretini yaklaşık iki katına çıkardı. O avantajdan yatırımcı yararlanmadan hemen kestiler. Zaten yerli fon sepeti fonlarından dört tane açmış, birine şu ağırlıklı , birine yabancı, birine yerli koyayım özeni bile yok. odv biraz yabancı ağırlıklı gibi, onun da fon sepeti fonu içinde olmayan fon yok. tkf gl1 bile var içinde.
    Son düzenleme : hellistheothers; 15-01-2021 saat: 23:35.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    hsyf'de stopaj olmaz.

Ayrıca %1,3 ilginç bir oran.

Siz bir hesap hatası yapmadığınızdan emin iseniz itiraz edin.
    Stopaj kesildiği kesin de stopajı kara göre mi kesti toplam tutara göre mi kesti bilmiyorum. Toplam tutara göre yaklaşık binde 4 kesinti olmuş, kara göre tam olarak %1,3 değil küsuratı var. Bankaya itiraz ettim ama konuya hakim birisine ulaşamadım. Pazartesi şubeye gidip görüşeceğim artık.
    Saygılar
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olmayıp şahsi görüşümdür.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yabancı fon sepeti fonları etf taşıdığı için bu inception içinde inception olmuyor en azından. Yabncı etf almak ile yabancı hisse almak arasında çok bir fark yok, ayırtedici olan aldıkları ürünün fon mu hisse mi olduğu değil bence, yabancı mı yerli mi olduğu aslında. gbc gibi fonları bu fon sepeti fonları kısmına koymaları da tuhaf zaten.
    Yerli fon sepeti fonlarına gelince, dediğim gibi mesela ak portföy 8 ocakta fon sepeti fonlarının yönetim ucretini yaklaşık iki katına çıkardı. O avantajdan yatırımcı yararlanmadan hemen kestiler. Zaten yerli fon sepeti fonlarından dört tane açmış, birine şu ağırlıklı , birine yabancı, birine yerli koyayım özeni bile yok. odv biraz yabancı ağırlıklı gibi, onun da fon sepeti fonu içinde olmayan fon yok. tkf gl1 bile var içinde.
    ETF'lerde de yönetim ücreti oluyor, düşük oranda ama bir miktar var.

Bizim BYF'ler de öyle.
    Mesela Ziraat BYF'leri fon gideri, yönetim ücreti, aracılık ücreti, diğer giderler falan derken baya bir ücret kesiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by tim42 Yazıyı Oku
    Stopaj kesildiği kesin de stopajı kara göre mi kesti toplam tutara göre mi kesti bilmiyorum. Toplam tutara göre yaklaşık binde 4 kesinti olmuş, kara göre tam olarak %1,3 değil küsuratı var. Bankaya itiraz ettim ama konuya hakim birisine ulaşamadım. Pazartesi şubeye gidip görüşeceğim artık.
    Saygılar
    Kesilmesi imkansız.Bir hata yaptıkları kesin.
    Ne olduğunu cidden merak ettim.
    Şubedekilerde anlamazlar genelde konuyu.Varsa eğer mobilden şikayet/müracaat gibi kanaldan iletin bence itirazı.
    Sonucu burdan bizle de paylaşırsanız seviniriz.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kesilmesi imkansız.Bir hata yaptıkları kesin.
    Ne olduğunu cidden merak ettim.
    Şubedekilerde anlamazlar genelde konuyu.Varsa eğer mobilden şikayet/müracaat gibi kanaldan iletin bence itirazı.
    Sonucu burdan bizle de paylaşırsanız seviniriz.
    Twitterdan şikayette bulundum. Dekontu da kendilerine mesaj ile ilettim. "Merhaba, başvurunuz incelenmek üzere ilgili birimimize iletilmiş olup Bankamıza kayıtlı olan cep telefonunuz aracılığı ile size en kısa sürede SMS ile bilgi verilmesini sağlayacağız." diye standart bir dönüş yaptılar. Konuyla ilgili banka ve vakıf yatırımdan en az 4-5 kişi ile görüştüm, hiçbirinin konu hakkında bilgisi yok. Bankadan olumlu bir dönüş alamazsam işin peşini bırakmayacağım Cimer'e şikayet edeceğim. Haksızca kesilen 1 lira bile olsa peşine düşmek lazım.
    Saygılar
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olmayıp şahsi görüşümdür.

8.  Alıntı Originally Posted by tim42 Yazıyı Oku
    Twitterdan şikayette bulundum. Dekontu da kendilerine mesaj ile ilettim. "Merhaba, başvurunuz incelenmek üzere ilgili birimimize iletilmiş olup Bankamıza kayıtlı olan cep telefonunuz aracılığı ile size en kısa sürede SMS ile bilgi verilmesini sağlayacağız." diye standart bir dönüş yaptılar. Konuyla ilgili banka ve vakıf yatırımdan en az 4-5 kişi ile görüştüm, hiçbirinin konu hakkında bilgisi yok. Bankadan olumlu bir dönüş alamazsam işin peşini bırakmayacağım Cimer'e şikayet edeceğim. Haksızca kesilen 1 lira bile olsa peşine düşmek lazım.
    Saygılar
    Hocam MKK ücreti olabilir mi tam o güne denk gelen. MKK ücreti kesiliyor aylık rutin olarak yatırım hesaplarından ? Yatırım hesabı ekstresinde detaylarında ne görünüyor. stopaj diye bir ibare var mı ?
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 610/1003 İlkİlk ... 110510560600608609610611612620660710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •