Sayfa 75/1002 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 593 - 600 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

TCD: %0,1727
    Çok sevindim arkadaşlar...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    SN tradestop, haddimi aşarak ve affınıza sığınarak sormak istiyorum: ziraatin kısa vadeli kira sertifikası fonuyla aşağı yukarı aynı getiriyi sağlayan ve bazan da hafif gerisinde kalan pdd'yi neden taşıyorsunuz? zpk'da dursanız da aynı getiriyi elde edebileceğiniz gibi farkklı fon alacağınızda anında bozma avantajını da kaybetmiş olmuyor musunuz bir günlük valörden dolayı?
    Selamlar Sn hayrani, estağfurullah, istediğini sorabilirsin, paylaşmaktan mutlu oluyorum. Tecrübenin iyisi kötüsü olmaz.

Acil durumlar için ayırdığım kısmın 3/4'ü PDD'de, 1/4'ü ZPK'da. Acil Hızlı bozma için 1/4'lük valörsüz ZPK'yı yeterli görüyorum, PDD'de zaten t+1 valör, daha acil bir durumda 1 işgünü sonra nakide ulaşılabilir durumda.

Katılım bankaları kar payı oranları(Finans Katılım, Kuveyttürk, Albaraka, Ziraat,Vakıf Katılım vs) şuan yıllık 12-14 civarlarında. Likit varlıklarımın bunun üzerinde olması benim için yeterli. PDD'de de stopaj "0", ileride getirisinin ZPK'dan daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Selamlar Sn hayrani, estağfurullah, istediğini sorabilirsin, paylaşmaktan mutlu oluyorum. Tecrübenin iyisi kötüsü olmaz.

Acil durumlar için ayırdığım kısmın 3/4'ü PDD'de, 1/4'ü ZPK'da. Acil Hızlı bozma için 1/4'lük valörsüz ZPK'yı yeterli görüyorum, PDD'de zaten t+1 valör, daha acil bir durumda 1 işgünü sonra nakide ulaşılabilir durumda.

Katılım bankaları kar payı oranları(Finans Katılım, Kuveyttürk, Albaraka, Ziraat,Vakıf Katılım vs) şuan yıllık 12-14 civarlarında. Likit varlıklarımın bunun üzerinde olması benim için yeterli. PDD'de de stopaj "0", ileride getirisinin ZPK'dan daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

Saygılar.
    katılım hsyf'lerin durumlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? rbh geçen yılın son çeğreğindeki uçuştan sonra epey irtifa kaybediyor gibi. yılbaşından bu yana olan getirilere baktığımızda elz de bekleneni veremezken kpc ve mps ön pilana çıkıyor gibi. özellikle qinvestten daha güzel performans beklerdim ama olmuyor.

4. PPZ ve FIL'deki bugünkü düşüşün sebebi nedir ?

5.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    gunluk takip etme
    yine kendin bilirisin
    Canlar gider heyyyy

Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    gunluk takip etme
    yine kendin bilirisin
    Arkadaşım korkuyorum cidden.
    %1-2 eksi yazıp devam ederse kalbime iner.
    Bir 10 gün bakacam.
    Satmaktan vaz geçtim.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

7.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    siz yarın görün tcd’yi

8.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Arkadaşım korkuyorum cidden.
    %1-2 eksi yazıp devam ederse kalbime iner.
    Bir 10 gün bakacam.
    Satmaktan vaz geçtim.
    Fon en iyi yönetilen değişkenlerden, tacirler de en başarılı kurumlardan, ama söylemlerinizden anladığım kadarıyla volatilite istemiyorsunuz, risk eşiğiniz düşük. Yatırımcı profili olarak size hiç uygun bir fon olmadığını söyleyebilirim. Betası son derece yüksek, en agresif değişken fondur. Taşısanız bile , daha stabil fonlarla sepet yapmanızda yarar olabilir.
    Taraftar tarzında ( hisse forumlarında gördüğümüz tarzda tiplerin) fon anlatanlara itibar etmemenizde yarar var. Önce ne kadar eksi artıya katlanabilirim diye karar verip , portföy oluşturmalısınız. Hisse gibi değildir yatırım fonları.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 75/1002 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •