Sayfa 69/1312 İlkİlk ... 19596768697071791191695691069 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 545 - 552 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,946
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    22 daireli apartman, merkezi sistem ısıtma, aidatlar toplanamamış, yönetici istifa etmiş, mahkeme aylık 1000tl bedelle profesyonel yönetim şirketi atamış, o da sorunu çözememiş:
    https://www.mynet.com/ankara-da-yila...i-110106773620

Eski binalardan ev almak dert almak demek, bu tip eski binaların bir de su borularının patlaması var ki tam bir bela.
    Aynen. Deprem riski de cabası. Bu yüzden yeni binaların fiyatları artmaya devam eder bence ama 20 yaş üstü konutlar için fiyat artışı zor gibi...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Aynen. Deprem riski de cabası. Bu yüzden yeni binaların fiyatları artmaya devam eder bence ama 20 yaş üstü konutlar için fiyat artışı zor gibi...
    hocam sırf yeni diye de fiyatlar fena uçmuş evlerin kredi çekmek de zorlar artık

3. Ortak şeyler ne kadar fazlaysa o kadar çok sorun çıkar.
    Herkesin ayrı kombisi ve ayrı doğalgaz aboneliği olmasından yanayım.
    Merkezi ısıtmalı bir tek daire var şişlide. Onda da sorun yok çok şükür.

Aslında en sevdiğim şey az daireli küçük aile apartmanları.
    Hiç bir yabancıyla muhatap değilsin. Herkes kardeşin anan baban.

4. Aynı düşüncedeyim.
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ortak şeyler ne kadar fazlaysa o kadar çok sorun çıkar.

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ortak şeyler ne kadar fazlaysa o kadar çok sorun çıkar.

Geç bunları anam, babam

Bizim insanımız uyumsuz, medeniyet olarak da şehir yaşımına adapte olamamış..zaten genlerimize göçebelik var...Komşu olarak üç nesil şehirde doğmuş büyümüş bir aile bulmak imkansıza yakın.

Yüksek yaparken bir hocamız şöyle demişti...Dedesini yer sofrasında, soğana vurup cücüğünü yerken gören çocuğun torunundan da kentlilik kültürü, şehir yaşamına tam adaptasyon bekleme.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Geç bunları anam, babam

Bizim insanımız uyumsuz, medeniyet olarak da şehir yaşımına adapte olamamış..
    Tamam, pangaltı hamam.
    Ne güzeldi o yeşilçam filmlerinin dönemi.
    Belki de o günlerin güzel komşuluklarını, ahşap evlerin üst üste değil de yan yana olmasına borçluyuzdur.

Apartmanca ortak çamaşır makinesi kullanan almanlar kadar uyumlu olmasak da, ortalarda falanızdır diye düşünüyorum.
    Batı toplumlarındaki müstakil ev popülaritesinin altında da aynı uyumsuzluk yatıyor bence.

Mesela ingilterede apartmanlaşmanın çok az olduğunu, üst üste ev yapmaktansa 35-40 metrekarelik arsalara bile dar tripleksler yapıldığını duymuştum.
    Amerkiada şehir dışı müstakil evler zaten meşhur.
    Daha birçok ülke böyle.
    Vardır bir bildikleri.

Mesela ingilizlerin bir atasözü vardır, "good fences make good neighbours" ("iyi çitler iyi komşular sağlar")
    Ben bunu "komşulardan ne kadar izole olursanız o kadar az zarar görürsünüz" olarak yorumluyorum.
    Çitlerin olmadığı, ortaklıkların çok olduğu komşuluklarda illa ki problemler çıkar.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7. Hafta içi çok beğendiğim bir daire için alım teklif verdim. Kiracı evi duman etmiş doğalgaz saatine kadar sökülmüş, eve polis eşliğinde girilmiş. Ev sahibi bu haliyle bile evi satmaya yanaşmadı. Ev boşalır boşalmaz yine kiralanması konusunda emlakçıyla anlaşmış. İnsanlar başlarına ne gelirse gelsin emlak'a sıkı sıkıya yapışmış durumdalar. Ama evin konumu çok güzeldi, her haline razıydım, amca çok üzdün beni

8.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Hafta içi çok beğendiğim bir daire için alım teklif verdim. Kiracı evi duman etmiş doğalgaz saatine kadar sökülmüş, eve polis eşliğinde girilmiş. Ev sahibi bu haliyle bile evi satmaya yanaşmadı. Ev boşalır boşalmaz yine kiralanması konusunda emlakçıyla anlaşmış. İnsanlar başlarına ne gelirse gelsin emlak'a sıkı sıkıya yapışmış durumdalar. Ama evin konumu çok güzeldi, her haline razıydım, amca çok üzdün beni
    Bu forum sayfasinda oturacagin ev icin 3 e 5e bakilmaz derler..
    %20 fazla verin ikna edin amcayi. Oda mutlu olsun sizde

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 69/1312 İlkİlk ... 19596768697071791191695691069 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •