Sayfa 451/717 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551 ... SonSon
Arama sonucu : 5736 madde; 3,601 - 3,608 arası.

Konu: IHYAY - İhlas Yayın Holding

1. Küçük balık büyük balığı yutarmı yutar nasıl birleşip tek noktaya kalbine vurursa yani speğin kalbi neresi kendi fiyat ortalaması eflasyon kendi yaptığı sağ cep sol ceplerle bu ortalamanın 60 şın altında oldunu sanmıyorum duvarı iğneyle delmek misali bu seviyelerden alınan her lot speğe atılan bir ćiziktir satılan her lotta ekmegine sürülen yağdır karar sizin

2. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. ılım usta selam nasılsın iyisinizdir umarım üstad .sağlıkı günler dilerim..

gazetenin bedellisi onaylanmis ? ihyaydan ciddi para cikacagi icin olumsuz haber

ama bunu cazip hale getirmek icin iha haberi dusurebilirler. gerci artik halka arzlarin da tadi kacti, bir seyi beceremediler.

adam resmen icimizden gecti, artik yazmak bile istemiyorum.

bakalim bu bedelli icin para isini nasil cozecekler.

artik umudum kalmadi ama borsada umutlarin bittigi yerde yukselis baslar derler

"bir yatırım tavsiyesi değildir"

5.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    gazetenin bedellisi onaylanmis ? ihyaydan ciddi para cikacagi icin olumsuz haber

ama bunu cazip hale getirmek icin iha haberi dusurebilirler. gerci artik halka arzlarin da tadi kacti, bir seyi beceremediler.

adam resmen icimizden gecti, artik yazmak bile istemiyorum.

bakalim bu bedelli icin para isini nasil cozecekler.

artik umudum kalmadi ama borsada umutlarin bittigi yerde yukselis baslar derler

Ihyayin bedellisinden gelen parayi kullanicaklardir ihgztnin bedellisinde para hazirdir en onemli iki olay biri ihanin halkarzi biride ihlas girisim sermayesi fazla onemsenmedi ama en onemlisi o bence bu sene onunda halkarzini yada bi birlersme bekliyorum sabrin sonu hayirdir YTD

bilanco icinde bu bedelli icin yeterli miktar olmadigi acik bir bicimde gozukuyor.

su olabilir grup icinden borc alip, sonra iha halka arzi sonrasi iade edebilir
     Alıntı Originally Posted by Realkingdom Yazıyı Oku
    Ihyayin bedellisinden gelen parayi kullanicaklardir ihgztnin bedellisinde para hazirdir en onemli iki olay biri ihanin halkarzi biride ihlas girisim sermayesi fazla onemsenmedi ama en onemlisi o bence bu sene onunda halkarzini yada bi birlersme bekliyorum sabrin sonu hayirdir YTD

İhgzt bunun iştiraki ve bedelliye ödeme yapacak. Bu negatif gibi görünsede ihgzt nin artırılan sermayesinin tamamında hak sahibi olacağından sonuç pozitif olmazmı. Sonuçta ihgzt buna ait bir şirket.

8. Ben grup şirketlerinde holdingin bedellisi sonrasi yaşanan düşüşten sonra spk bedelli oranını düşürüp onay verir diye düşünüyordum ama şirketin neredeyse toplam varlığının 2 katı tutarında ki bedelliye onayı verdi. Gerçi düşününce her şey bunların elinde kim hesap sorabilir ki zaten.

Gazete hisselerinin çoğu kendilerinde bir kısmı ise muhtemelen operasyonu yapan müCo avanesinde kaldı. Hem ihyay 'ın bedellisinden gelen para ve ihlas holding 'in bedellisinden gelen paranın çoğu kısmı buraya gidecek. Burda da 1-2 yıla kalmaz kalem oyunlari ile o paralar buhar olur. Artık sıra da iheva bedellisi var hazır 2 TL lerden 1.15-1.20 lere indirmişken bir bedelli yapalım diye düşünebilirler yıl sonuna doğru.
    Patron müCo olunca kapı kilit tutmazmış.

İha halka arzının holding bedellisi sonrası grup şirketlerinde yaşanan düşüşlerden sonra rağbet görmeyeceğini düşünüyordum ki artık bu son halka arzlarda yaşananlardan sonra daha sıkıntılı olur. Ha elbet müCo arz sırasında bunu da düşünüp alacak elemanları ayarlar sonra yavaş yavaş piyasaya yedirirler mi sütten ağzı yanan yatırımcı yoğurdu üfleyerek yer mi bakıp göreceğiz.

Genele bakınca da bist100 de günlük işlem hacmi neredeyse %50 den fazla düştü. Yabancı çekiliyor. Bir taraftan dijital para furyasi var. Şirketler fahiş bedelliler açıklıyor. Halka arz olan şirketlerin değerlemesinde arz fiyatları şişiriliyor. Spk patronların menfaatine göre hareket ediyor derken borsa kan kaybediyor. Bakalım zaman ne gösterecek.

Kişisel görüş olup yatırım tavsiyesi içermez...

Sayfa 451/717 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •