Sayfa 483/607 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon
Arama sonucu : 4852 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Çamlı yem tarihinde böyle bir zarar yok.2019 3aylikta 21 milyon yıl sonunda 25 milyon zararı var.o sene yi anlarım hayvancılık çok kötüydü.baskada 2015 3aylikta 3.7 milyon zararı var onuda yilsonu kara çevirmiş. Başkada hiçbir dönem özellikle sene sonu hiç zararla kalmamış sadece 2019 da zararla kapamış onuda dedim hayvancılık kötüydü.
    Ama şimdi etede sutede zam var üreticiye yeme hep zam var zaten gıda altın yıllarını yaşarken süt ve et üreten yem satan bu firma nasıl oluyorsa tarihi bir zarar açıklıyor.
    Emirhan kardeşim döviz borcu olabilir demiş fakat onuda inceledim döviz 2018de iyi sıçramış %40 gibi ama 2018de camlı karla kapamış hiçte zarar etmemiş.bu dönemde dolar %10 bile sicramamis . kıyaslarsak dövizle alakalı olsa 2018 de 200 milyon zarar açıklaması lazımdı.
    Hayvanlar oldu hastalik oldu desek bilancoya bakıyoruz zaten canlı hayvan 19 trilyon.hepsi gitse zarar 19 ml olur.ki öylede bir durum yok.
    Velhasili nereden bakarsak bakalım biz bu zararı bulamadık.acaba 4.5yazacaktida 45 mi yazıldı.demekten başka bişey bulamadım.
    Pinarada SPK yada başvurularımızı yapalım.ki bir. Daha kalem oynatirken bir düşünsünler.

2. Kesinlikle sormalıyız nedenini ben e mail attım pınar et yatırımcı ilişkilerine.

3.  Alıntı Originally Posted by Force Yazıyı Oku
    Çamlı yem tarihinde böyle bir zarar yok.2019 3aylikta 21 milyon yıl sonunda 25 milyon zararı var.o sene yi anlarım hayvancılık çok kötüydü.baskada 2015 3aylikta 3.7 milyon zararı var onuda yilsonu kara çevirmiş. Başkada hiçbir dönem özellikle sene sonu hiç zararla kalmamış sadece 2019 da zararla kapamış onuda dedim hayvancılık kötüydü.
    Ama şimdi etede sutede zam var üreticiye yeme hep zam var zaten gıda altın yıllarını yaşarken süt ve et üreten yem satan bu firma nasıl oluyorsa tarihi bir zarar açıklıyor.
    Emirhan kardeşim döviz borcu olabilir demiş fakat onuda inceledim döviz 2018de iyi sıçramış %40 gibi ama 2018de camlı karla kapamış hiçte zarar etmemiş.bu dönemde dolar %10 bile sicramamis . kıyaslarsak dövizle alakalı olsa 2018 de 200 milyon zarar açıklaması lazımdı.
    Hayvanlar oldu hastalik oldu desek bilancoya bakıyoruz zaten canlı hayvan 19 trilyon.hepsi gitse zarar 19 ml olur.ki öylede bir durum yok.
    Velhasili nereden bakarsak bakalım biz bu zararı bulamadık.acaba 4.5yazacaktida 45 mi yazıldı.demekten başka bişey bulamadım.
    Pinarada SPK yada başvurularımızı yapalım.ki bir. Daha kalem oynatirken bir düşünsünler.

evet hocam önce sormalıyız bunun sebebini , gelen cevaba göre yorum yaparız.

Şu an sadece olasılıkları değerlendiriyoruz. 225 milyon satışla faaliyetinden 45 milyon zarar yazamaz. Demek ki bu zarar faaliyetten değil başka bir konudan.

2018 yılında manisada çok modern bir fabrika açmış. Belki döviz krediyi o dönem aldı yani kur attığında. Belki de kur 7 lirayken aldı o krediyi o yüzden bugüne kadar zarar yazmadı çünkü 2018 yılından bu sene başına kadar USD zaten 7 lirayı çok aşmamıştı.

İlk defa bu sene ilk 3 ayda USD 8,32 seviyelerine çıktı ve 31 martta bu seviyeden kapadı.

Benimki sadece tahmin. 45 milyon zararı açıklamak için aklıma başka birşey gelmiyor çünkü. Bir hayvan çiftliği ve yem üreticisi için , 225 milyon satışla 45 milyon zarar imkansız. Maliyet belli , satış fiyatı belli . Tamam çok uçuk kaçık kar etmez ama bu tempo ile Çamlı yem seneyi 1 milyar TL gibi bir ciro ile kapatacak . 1 milyar ciro ile zaten 30-40 milyon TL kar etmiyorsanız bence o işe para yatırmayın.

Bakalım yatırımcı ilişkileri cevap yazsın bu zararın nereden kaynaklandığını söylesin o zaman daha doğru tahminlerde bulunuruz.

Ben Salı akşamına kadar beklerim , eğer cevap gelmez ise Çarşamba telefonla arayalım. Telefon numaraları aşağıdaki gibi.

Tolga Bağcı
    Yatırımcı İlişkileri Bölümü Yöneticisi

0 232 877 09 00

Gözde Gündoğdu
    Yatırımcı İlişkileri Bölümü Görevlisi

0 232 495 00 00

4. Bu hissede açığa satış yapılıyor mu ona göre hisselerime bloke koyarım

5. Yapılmıyor.

6. -4 açar mı

7. Tahmin etmek kolay değil.Bana bu hafta gapı doldurduktan sonra yukarı yönlü hareket edecek gibi geliyor.
    Asla al sat tut tavsiyesi içermez.

8. Battı. Petun yan gider..

Sayfa 483/607 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •