Sayfa 640/1009 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690740 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 5,113 - 5,120 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by cow_boz Yazıyı Oku
    Bırak faizi -%5 yapmayı ben %0'a bile razıyım.
    Üstelik bu hafta da PPK toplantısı var.
    Elimdeki 100.000 Euro'yu 20TL'den akşama satarım ha ha.
    Atanmış köşe yazarı söz dinlemiyor mu yoksa
    bir sürpriz çıkar mı ppk'dan sizce?

2.  Alıntı Originally Posted by kurumsal Yazıyı Oku
    bir sürpriz çıkar mı ppk'dan sizce?
    Atanmış köşe yazarı geçen hafta enflasyon toplantısında ek sıkılaşma gereklidir diye bir cümle kurmuştu.
    %17 enflasyon varken faiz düşüşüne ihtimal vermiyorum.
    %75 sabit bırakır. %25 arttırır diyorum.
    Sabit bırakırsa doları pek etkilemez.
    Ama eğer arttırırsa dolar 8.03'e kadar gevşer.
    Ben o esnada hisse alımı için tetikte olurum. Çünkü bankacılık endeksi çoşar.

Aslinda cari acik var.bu nedenle dolar dussun istemiyorlar.hatta ciksin istiyorlar.ama faizde dusuk olsun istiyorlar.bir yere kadar kur çıkmıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Aslinda cari acik var.bu nedenle dolar dussun istemiyorlar.hatta ciksin istiyorlar.ama faizde dusuk olsun istiyorlar.bir yere kadar kur çıkmıyor.
    Hem ayranım dökülmesin hem öpmesinler hesabı diyorsunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Bankalar eft ve havale masrafı almaya başlamışlar hayırlı olsun, demekki batık krediler çok fazla nerden çıkaracaklarını şaşırdılar.
    Ayrıca üreticiler zarar etmez onlar sadece kardan zarar eder. Bu ülkede işçilik bedava , zaten vergi veren yok habire af çıkıyor veya öteleniyor. Olan emekciye ve emekliye olur
    Bankaların bazıları eft havale masrafı almıyor, bazıları da zaten alıyordu. Daha önce almayıp da şimdi almaya başlayan banka var mı, varsa hangileri?

6. Yapı Kredi ve iş Bankası

7.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Yapı Kredi ve iş Bankası
    YKB'yi bilmem ama İŞ yıllardır EFT alır mobil kanallardan, havaleye de alıyor.

Çoğu kişi açıkça belirtmiyor ama dijital hesap açılış işi bu konuda rekabet getirir. Hem oranlarda hem diğer hizmetlerde ben şahsen marjların kullanıcı lehine daralacağını düşünüyorum. Havale EFT işin en basit kısmı... İyi oranı bulan aynı gün mevduatı götürebilecek.

8.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    faizlerin pik noktaya geldiğini düşünerek odea'dan 395 günlük stopajsız %20 oranla bağladığım mevduatımın 33 günü doldu, kaldı 360 küsur gün. TL mevduatları açısından konuşacak olursam şu ana kadar geçen günlerde 1 puana yakın + faiz aldım, bakalım kafa kafaya gelecek mi hatta dezavantajlı hale düşecek miyim
    Yüzde 20 yıllık net faiz aslında 12 defa net 18.36 faizi bileşik olarak çevirmek demek..18,36 faiz de güncel stopajdan 19,35 aylık mevduat faizine denk gelir. ÜFE'nin 35 olduğu bir yerde faiz indirilmeye kalkarsa çok kısa zamanda indirildiği yerden geri bindirilmek zorunda kalır. Banka bu faizi önerirken bileşik faizden kurtulmuş ve büyük ihtimalle faizlerin çok da aşağı düşemeyeceği hesabı yapmış olma ihtimali yüksektir.. Son söz: Bileşik faiz önemli bir sihirdir..

Sayfa 640/1009 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •