Sayfa 266/1002 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    ,...

Yada temettülerin getiriye eklendiği, hesaplanan bir getiri endeksi-örnegin bist100 getiri endeksi- var mı ? Hsyf'lerin performans sunum raporlarındaki kıstas değerler, sadece fiyat hareketlerinden oluşan endeks verileri. Bunlarla kıyaslamak çok mantıklı olmuyor.
    Sanırım buldum,

Bist100 endeksi getiri kodu: XU100_CFNNTLTL

Katılım50 endeksi getiri kodu: KAT50_CFCNTLTL

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    ...Hsyf'lerin performans sunum raporlarındaki kıstas değerler, sadece fiyat hareketlerinden oluşan endeks verileri. ..
    Şimdi tekrar baktım, aktif yönetilen Hsyf'lerin performans sunum raporlarında son yıllarda genelde kıstas olarak getiri endeksleri verileri işlenmiş. Örneğin, TKF, 1/1/2018 te kıstas olarak Bist100'den Bist100 getiri endeksine geçmiş. Kusura bakmayın.

Yinede eski yıllarda getiri endeksi yerine, sadece bist 100 endeksi fiyatları(temettü hariç) olabiliyor.

Tefas fon analiz sayfasında, fon karşılaştırma kısmındaki sütun grafikteki bist 100 verisi de temettü hariç. Dikkat etmeli.

3.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Bugunlerdemi osd aldiniz

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    benm de aldım bu hafta

4. TGE geçmiş 5 ve 3 yıllıklarda mevduatın bile gerisinde kaldı, bu son dönemde basılan para ile oluşan enflasyon gereği bir miktar daha yeri olduğunu düşünüyorum, Ancak ; bu fonu 2 yıldır kullanan birisi olarak TGE benim için dönemsel olara gir-çık fonu
    adp\tau özellinde de baktığımızda bu fonlarda geçmiş dönemde benim için gir-çık fonuyken şu dönem bankacılık endeksinin çok düşük kalmasından dolayı bende orta vadede al-tut biriktir olarak devam etmekteyim

5. Arkadaşlar ARE ve TLE (Yabancı borçlanma araçları fonu ) aldım. Dolar yükseldiğinde fiyatlar düşeceği için bu fonlar zarar eder mi ? İşleyişi nasıl bu fonların ? Neye göre + ve - yazıyorlar ?

6. Arkadaşlar bilmeyenler için söylüyorum,
    sevgili hellistheothers sahibi olduğu şu forum başlığında
    https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=46829 fonlara ilişkin harika paylaşımlarda bulunmuş,
    keşke devam ediyor olsaydı, teşekkür ediyorum kendisine...

7.  Alıntı Originally Posted by grafik Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ARE ve TLE (Yabancı borçlanma araçları fonu ) aldım. Dolar yükseldiğinde fiyatlar düşeceği için bu fonlar zarar eder mi ? İşleyişi nasıl bu fonların ? Neye göre + ve - yazıyorlar ?
    1-Kur değeri artarsa artar, düşerse düşer.
    2-İçinde tahvilini bulundurduğu ülke cds'leri artarsa düşer, cds'leri düşerse yükselir.(Aslında elinde tuttuğu tahvillerin 2.el değeri)
    3-1 ve 2 birlikte hesaba katılır.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    1-Kur değeri artarsa artar, düşerse düşer.
    2-İçinde tahvilini bulundurduğu ülke cds'leri artarsa düşer, cds'leri düşerse yükselir.(Aslında elinde tuttuğu tahvillerin 2.el değeri)
    3-1 ve 2 birlikte hesaba katılır.
    Pandeminin kontrol altına alınmaya başlamasıyla CDS lerin düşeceğini düşünüyorum . O da borçlanma araçlarına fiyatların artması şeklinde olumlu yansiyacagini düşünüyorum . Dolar artışının altında kalmaması benim için yeterli ......... Sağolasın...

Sayfa 266/1002 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •