Sayfa 393/671 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493 ... SonSon
Arama sonucu : 5365 madde; 3,137 - 3,144 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Tam olarak nerden bakıyoruz hocam buna. Ve fark ne acaba biliyor musunuz ? Hisse alıyorum ama sabit bir komisyon kesmiyor görüyorum. Oransal kesiyor. Midasda sabit 1,5 usd idi. İb de böyle olması hoşuma gitti gibi ama

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    hesabın sağ üstteki profilden > account management > IBKR Pricing Plan kısmından bu ayar değiştirilebiliyor. Tabi tiered olursa custody fee oluyor mu bilmiyorum,bazı expensler olabiliyor diye anladım dipnotlardan, biraz daha okumak lazım. Yine de güzel
    Son düzenleme : Trade Shark; 13-07-2021 saat: 22:23.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Isvicre'de yerlesik ETF pek uygun olmaz. Temettüden %35 keser. TR ile vergi anlasmasi cercevesinde olan kesinti disindaki kesintiyi dilekce ile geri alabilirsiniz. Ama Isvicre ETF'si yerine 3 sirket alin is biter. Nestle, Roche ve Novartis alirsaniz Isvicre borsasinin %57'sini almis oluyorsunuz. Ayni zamanda Isvicre'de yerlesik ETF pek tanimiyorum acikcasi.

ETF'lerde öncelikli olarak IRL (su anda 0 vergi var temettülerde), daha sonra LUX (%15 vergi temettülerde). FR veya GER tavsiye etmem. FR %30 (veya %35), GER ise %25 vergi keser temettülerden. GER'den %10 dilekce ile geri iade alabilirsiniz, ama cok zor olur, FR'de ise imkansiz gibi bir sey iade almak.

Sayin Patrick Bateman yazmis zaten hisseler acisindan.
    Teşekkürler
    Irlanda lux sırasıyla gideceğiz ozaman
    Aradığım sektör dağılımı bir tek bu endekste var ondan böyle
    Ytd

3. Son verilen bilgilerden sonra Midas'ı güvenli buldunuz mu arkadaşlar? Ne dersiniz?

4.  Alıntı Originally Posted by mfy94 Yazıyı Oku
    Son verilen bilgilerden sonra Midas'ı güvenli buldunuz mu arkadaşlar? Ne dersiniz?
    Ben kullanıyorum. Bazı aksilikler olsa da duseltiyolar. Yeni oldukları için. Ana güvenim artıyor. Web sitesi de aktif olursa daha çok yatırım oraya kaydirmayi düşünüyorum m

Artık mekanımız yurtdışı.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Artık mekanımız yurtdışı.
    2 sene aradan sonra IBKR ile tekrar yurtdışına ayak bastım bugün.
    bu sefer farklı olarak Londra'dan başladım, UL ve az miktarda GSK ekledim portföye
    ABD tarafında ise eski yarim Realty Income ile başlayıp sonrasına rastgele diyeceğim
    Örneğin Elektrikli araçlara yönelik Global X Lithium & Battery Tech ETF (LIT) dikkat çekici
    Lithium, cobalt ve nickel yeni teknolojinin olmazsa olmazı madenlerinden.
    Avrupa tarafından ise chip üreticisi ASML holding NV (ASML) beğendiklerimden.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    2 sene aradan sonra IBKR ile tekrar yurtdışına ayak bastım bugün.
    bu sefer farklı olarak Londra'dan başladım, UL ve az miktarda GSK ekledim portföye
    ABD tarafında ise eski yarim Realty Income ile başlayıp sonrasına rastgele diyeceğim
    Örneğin Elektrikli araçlara yönelik Global X Lithium & Battery Tech ETF (LIT) dikkat çekici
    Lithium, cobalt ve nickel yeni teknolojinin olmazsa olmazı madenlerinden.
    Avrupa tarafından ise chip üreticisi ASML holding NV (ASML) beğendiklerimden.
    syg.
    GSK çok iyi, RIO ve BATS ile beraber favorilerim. 13'lü rakamdan almıştım GSK'yı.

ytd

8. Ben de bugün ibr uzerinden baba(yi) alarak yurt dışına adim atmis oldum insallah isin sonunda da bizi güldürür

Bu arada özellikle yurtdisi icin önerebileceğiniz hisse raporu yazip tavsiyesi veren, bizim araci kurum raporlarına benzer, kurum linki paylaşırsanız çok memnun olurum

Sayfa 393/671 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •