Sayfa 387/1006 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487887 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 3,089 - 3,096 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bazen de kuser gider, verin benim misketlerimi oynamayacagim iste der gibi, baska forumlarda bize saydirir ama yine yapamaz oralarda ve geri gelir...

Syg,
    Fikirlerine katılmadığım halde.!!
    Yazılarını zevkle okuduğum
    Bir arkadaş
    Yasakçı zihniyete karşıyım.!!
    Değişik fikir ve düşünceye saygı duymak gerekir.!!
    İnsanın doğası budur.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2. 2 yıllık tahvil faizi de satış yedi.
    18.47

5 yıl 19.62
    10 yıl 19.79
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
    mankurt adında, tiyatro oyununu seyretmiştim uzun yıllar önce....
    güzel bir oyundu....

4. Dün akbanktan 20000 tl ihtiyaç kredisi aldım hepsini dolara gömdüm ocak ayında ödemeli şu reklamlarda oynayan krediden bu şekilde alan çok oluyordur deli gibi kredi dağıtılıyor hem faiz düşür hem kredi kanallarını açık tut bir ekmek 10 lira olursa şaşırmam

5. Post

Alıntı Originally Posted by Poyraz Yazıyı Oku
    GÖ-TÜRGEV, TÜGVA, İLİM YAYMA CEMAATİ VE TÜRKİYEDEKİ BÜROKRATİK EKONOMİK DÜZEN ÜZERİNE.

kralın biri taht odasında otururken, pencereden sesler gelmiş; ''güzel elmalarım vaaaaaar!''

bakmış, yaşlı birisi, at arabasında elma satıyor. etrafında müşteriler.

kralın canı çekmiş ve baş vezirini çağırmış; -al sana beş altın, koş bana elma al.

baş vezir, vezirlerden birisini çağırmış; -al sana dört altın, koş elma al.

vezir saray görevlilerinden birisini çağırmış; -al sana üç altın, koş elma al.

saray görevlisi muhafız komutanını çağırmış; -al sana iki altın, koş elma al.

komutan nöbetçiyi çağırmış; -al sana bir altın, koş elma al.

nöbetçi çıkmış yaşlı ihtiyarı yakasından tutmuş ve -hey sen, ne bağırıyorsun? burası han mı, yoksa saray mı? defol buradan. arabana da elmalara da el koyuyorum.

nöbetçi, muhafız komutanına dönmüş; -işte şef, iyi dalavere çevirdim. bir altına yarım araba elma.

komutan saray görevlisine dönmüş; -işte, iki altına bir çuval elma.

saray görevlisi vezire dönmüş; -işte, üç altına bir torba elma.

vezir, baş vezire dönmüş; -işte, dört altına yarım torba elma.

baş vezir kralın huzuruna çıkmış; -işte kralım, emrettiğiniz gibi. buyurun, beş elma.

kral oturmuş taht odasında ve düşünmüş; "beş elma-beş altın. bir elma-bir altın ve halk elmalara hücum ediyor. demek ki vatandaşın durumu çok iyi¦ o halde vergileri hemen artırmak lazım.
    Acınacak duruma güldüm ama durum aynen böyle maalesef.
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

6. benim bu faiz indirimlerinden anladığım şey uzun vadede daha yüksek mevduat faizlerini alacağız,2-3 ay daha sabretseler %19 tepe faiz olurdu şimdi 10 yıllıklar %20 oldu,haftaya indirim gelirse rahat 21'lere gider,10 yıllıklar yukarı giderken faizler aşağıda hiçbir yere çekemezler dövizin bu artışı da enflasyon olarak 1 ay sonra yansımaya başlayacak hem manşet hem çekirdek yükselecek hop mb değişir,400 baz fiyat artışı ile 21-22 mevduat faizi buralarda yazılmaya başlanacak,at fava bekle.iktidar değişirse kısa bir süre sıkı durup sert bir faiz artışı ile enflasyon baskılanır,dth çözüleceği ve yabancı yatırımcı ülkeye akacağı için mb rezervleri dolmaya başlar hatta mb döviz alım ihaleleri bile açabilir,her şey seçimde bitiyor.iktidar değişsin elimde 1 cent bile tutmam tüm dövizi bozarım,aksi takdirde akp var olduğu sürece mevduat faizinden bağımsız %30-35 dövizde kalmaya devam ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    benim bu faiz indirimlerinden anladığım şey uzun vadede daha yüksek mevduat faizlerini alacağız,2-3 ay daha sabretseler %19 tepe faiz olurdu şimdi 10 yıllıklar %20 oldu,haftaya indirim gelirse rahat 21'lere gider,10 yıllıklar yukarı giderken faizler aşağıda hiçbir yere çekemezler dövizin bu artışı da enflasyon olarak 1 ay sonra yansımaya başlayacak hem manşet hem çekirdek yükselecek hop mb değişir,400 baz fiyat artışı ile 21-22 mevduat faizi buralarda yazılmaya başlanacak,at fava bekle.iktidar değişirse kısa bir süre sıkı durup sert bir faiz artışı ile enflasyon baskılanır,dth çözüleceği ve yabancı yatırımcı ülkeye akacağı için mb rezervleri dolmaya başlar hatta mb döviz alım ihaleleri bile açabilir,her şey seçimde bitiyor.iktidar değişsin elimde 1 cent bile tutmam tüm dövizi bozarım,aksi takdirde akp var olduğu sürece mevduat faizinden bağımsız %30-35 dövizde kalmaya devam ederim.
    benimde görüşüm hemen hemen aynı çok gördük rekabetçi kur cart curt söylemlerini sonu faiz artışı ile bitti baya canımız sıkılacak stres yaşayacağız çok daha fakirleşeceğiz sadece

8.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    benim bu faiz indirimlerinden anladığım şey uzun vadede daha yüksek mevduat faizlerini alacağız,2-3 ay daha sabretseler %19 tepe faiz olurdu şimdi 10 yıllıklar %20 oldu,haftaya indirim gelirse rahat 21'lere gider,10 yıllıklar yukarı giderken faizler aşağıda hiçbir yere çekemezler dövizin bu artışı da enflasyon olarak 1 ay sonra yansımaya başlayacak hem manşet hem çekirdek yükselecek hop mb değişir,400 baz fiyat artışı ile 21-22 mevduat faizi buralarda yazılmaya başlanacak,at fava bekle.iktidar değişirse kısa bir süre sıkı durup sert bir faiz artışı ile enflasyon baskılanır,dth çözüleceği ve yabancı yatırımcı ülkeye akacağı için mb rezervleri dolmaya başlar hatta mb döviz alım ihaleleri bile açabilir,her şey seçimde bitiyor.iktidar değişsin elimde 1 cent bile tutmam tüm dövizi bozarım,aksi takdirde akp var olduğu sürece mevduat faizinden bağımsız %30-35 dövizde kalmaya devam ederim.
    seçimin bitmesini beklemeyin, seçimden 6 ay önce piyasa fiyatlamaya başlar iktidar değişimini.

Sayfa 387/1006 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487887 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •