Sayfa 692/1024 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by pronto Yazıyı Oku
    Basbakan bankalara ne demek istiyor.Anlayan biri varsa anlatabilir mi?

LG-H818 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Faiz yarışına son verin yoksa elimizdeki araçları kullanarak bu faizleri indiririz diyor. Fakat piyasa kurallarına bağlı kalınarak bunu yapmaları mümkün değil. Merkez bankası para basarak bankaları arka kapıdan fonlar ise enflasyonu azdırır. Fonlama faizini düşürürlerse dövizi azdırırlar. Benim düşüncem varlık fonunu teminat olarak kullanarak yurtdışından ucuz fonlama ile borçlanıp bankalara likidite sağlayarak mevduat faizlerini düşürme yoluna gitmeyi düşünüyor olabilirler...

2.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Miktar ve vade belirtmeniz mümkün mü?
    ~800K 100 gun

Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Faiz yarışına son verin yoksa elimizdeki araçları kullanarak bu faizleri indiririz diyor. Fakat piyasa kurallarına bağlı kalınarak bunu yapmaları mümkün değil. Merkez bankası para basarak bankaları arka kapıdan fonlar ise enflasyonu azdırır. Fonlama faizini düşürürlerse dövizi azdırırlar. Benim düşüncem varlık fonunu teminat olarak kullanarak yurtdışından ucuz fonlama ile borçlanıp bankalara likidite sağlayarak mevduat faizlerini düşürme yoluna gitmeyi düşünüyor olabilirler...
    Bu durumda Bankalarin verecegi net faiz, kimsenin dogru olduguna inanmadigi %12 ye dayanmis enflasyonunun da altinda kalarak negatif reel faiz olmayacak mi?Bu acik acik disinden tirnagindan arttirarak birikim yapmis kucuk yatirimciyi cezalandirmak degil midir?Yurdisindan gelen fonlara net %12 karla faiz.Ulkenin birikimcisine sopa.Helal olsun.

LG-H818 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    allahınızı severseniz siz nereye gidiyorsunuz traşa böyle..ben daha dün yiğenimi götürdüm traşa 5 lira aldı adam bide yıkadı,kendim 13 yıldır aynı yere gidiyorm 8 lira alıyor benden yıkama filan herşey içinde..
    İzmirin gobeginde sac sakal 10 lira hersey dahil izmirin gozunu seveyim.

5.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    bugün kimse oran sormamış, demekki denize düşen yılana sarılır diye laf boşuna değil, sanki burdaki 100 kişiden 99 u dolara sıkı sıkı sarılmış ve hayallere dalmış, tl nin suyunu çekmesine neden olacağı inancım 2 ay önce aklıma gelmişti, o vakitte inanan olmamıştı, düşerken bile talep görmesi şaşırtıcı olmuştu, az aşağıda buna değineceğim*
    İlk önce son 4-5 yılda olup bitenden bahsedeyim sevgili dostlar; yüksek enflasyon parayı pula çevirdi, tl 1 e 10 değer yitirdi,
    16 değil, mevduatçı oran 1616 bile bu kaybı telafi edecek güce sahip değil, 1 milyonu olan artık benim 100k param var diye sevinsin, 100k sı olan ise 10k param var diye mutlu olsun, böyle bir düşünce daha mantıklı kararlar almayı sağlar, Şanslı kişi nedenleri anlayabilmiş olan kişidir.
    *dolarda olay şu şekilde vuku buldu sevgili dostlar; az tereciye tere satmak gibi olacak, hepinizin bildiği şeyler. bir malı değerinin çok üzerinde satarken yanına eşantiyon bir şey koyarsın, alıcı üşüşsün diye, dolar 3,90 iken birileri alın yanında %4 de size faiz dedi, yemi balık yuttu,
    şimdi büyüme nasıl gerçekleşir sevgili dostlar onu ele alayım; istenen ne, büyüme, geçen açıklanan kgf 250 milyar tl diyelim, ikincisini 500 milyar tl yaparsın, bir 500 milyar tl daha arttırırsın, gerekirse duble yaparsın, ekonomik büyümede Çin gibi %8 i her yıl rahat yakalarsın, şu KGF çıkmamış olsa ekonomik büyüme 0,9 olurdu, 2013 ocakta dolar 1,90 idi 3,80 desek , net tl %100 kaybetmiştir, kalan %900 kayıp ise enflasyon sayesinde olmuştur, enflasyon düşünülmesi gereken tek şey, gerisi tefaruatt dostlar, hala bu yıl 22 olmaz diyenler varsa 22 kez bu yazdığımı okusun,
    Kardeş şimdi de Swap mevduatlarda 15.25 ler Normal mevduatlarda da 15 ler konuşuluyor..Yani senin teoremine göre ???

Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Mevduat faizi çok fazla dillendirildi..
    2016 mart da da dillendirildi idi ..Gelen yeni MB başkanı haşır huşur faiz indirimine başladı nisandan itibaren sonbaharde ellerine yüzlerine bulaştırdılar..

Bir antin kuntin metot da mevduat faizleri için düşünülüyor...Neymiş araçlar çok merak ettim..

6. Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    O berber yakında bu başlığa gelip milyon üstü mevduat için oran sormaya başlar
    Giden bir daha hayatta gitmez çok kalmaz kapatır sanırım bu fiyat politikasıyla .

Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    allahınızı severseniz siz nereye gidiyorsunuz traşa böyle..ben daha dün yiğenimi götürdüm traşa 5 lira aldı adam bide yıkadı,kendim 13 yıldır aynı yere gidiyorm 8 lira alıyor benden yıkama filan herşey içinde..
     Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    İzmirin gobeginde sac sakal 10 lira hersey dahil izmirin gozunu seveyim.
    İstanbul da o fiyatlar hangi semtlerde vardır bilmiyorum ama ben hiç denk gelmedim çevremde .

Geçen başka arkadaş Fatih te sadece makine ile kesmiş saç sakal 35 lira bozuk yok demiş 5 lira da öyle almış 40 lira durum bu .

Hemde komşu dükkanlar komşuluk hakkı var

Oran olarak bilanço dönemi en yüksek kaç alabiliriz ben 15 üzerini vermiyorlar odea en yüksek o veriyor dedi isterseniz oda var dedi oran aldığım mt

7.  Alıntı Originally Posted by kemalkonyadan1 Yazıyı Oku
    Tl ci ya da dolarcı kavgasına gerek yok , herkes istediğini tutar kırmayalım birbirimizi. Benim hala iyi oran aldığım hem tl mevduatım , hem bir miktar dövizim ( sadece döviz artarsa kazanayım düşüncesiyle değil , ülkenin bir cinnet anı yaşaması durumunda sigorta olması için.) hem portföyümde oransal olarak az da olsa arsam hem de 2006dan beri elimde tuttuğum dolar eurobondum var . Herkes için kendi parası kıymetli , herkes elindekinin kazanmasını ister, istisnai durumlarda da sadece kazanmaya odaklanmayıp başka alternatiflerle de kendini güvende hissetmek ister .Herkes hürdür sonuçta
    ( sadece döviz artarsa kazanayım düşüncesiyle değil , ülkenin bir cinnet anı yaşaması durumunda sigorta olması için.) derken başbakanımız faizle alakalı konuşmuş bugün ; üst üste konuşmalar başlıyor yine
    http://www.milliyet.com.tr/basbakan-...yaset-2472521/

8.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Ğ ile G harflerini ayirt edemeyen cahil bunlarimi dusunur allahinizi severseniz ya

Sayfa 692/1024 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •