Sayfa 367/1312 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Şu an ev satılacak zaman değil kura göre reelde çok ucuzladı ama alınabilir uzun vade borçla mantıklı. Yoksa kur artmaya devam ederken zaten kimse dolar bozup ev almaz. Dolar yataya sardığında evlere hücum edilebilir ergeç evlere bu artış yansıtacak.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. ev fiyatları dolardan önce zaten %100 e yakın artmıştı
    şimdi de dolar arttı diye artır, kim neyle alacak evini !!!

3.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Arkadaş evini sattı 850.000 TL geçen ay, yılbaşında 750.000 den başladı satış çalışmalarına, neyse sattı ekledi üzerini 1.350 milyona güneyde daire aldı, yerleşecek.

O gün de dolar 9.30 TL...dedim 1 ay bekle patlayacak, yaw zor buldum kaçırmamam lazım tam istediğimiz gibi dedi aldı.

1.350 milyon 9.30 dan 145.161 dolar...şimdiki değeri; 2.264 milyon TL...

Aradım geçen, dedim şu an daireni satsan ne eder, 1650-1850 eder herhalde dedi..

Yani, tekrar yazıyorum gerçi ya, gayrimenkul işinin dinamiği değişik biraz, tek doğrusu yok....bu hesap şu an böyle, belki 2 sene sonra bambaşka bir denkleme dönüşecek, bilinmez. Ama 1 ay bekleseydi karda olacaktı, öte yandan istediği daireyi kaçırmış olacaktı, aylardır arıyordu.
    Arkadasiniz ev alarak dogrusunu yapmis, ev dediginiz hisse senedi gibi yarin en kotu pahali da olsa alirim denilen bir sey degil. Oturacaginiz evde bolge kat konum cephe bir suru kriter var. Bunlari her zaman denk getiremezsiniz.
    Tam denk getirdim dersiniz bu sefer fiyatlar yine artar.

Simdi dolara karsi zarar etmis gibi gozukuyor ama 1.8milyon verse ayni evden satilik bulamaz eminim.

Arkadasiniz hatasi ev almak degil evi tamami pesin dolarla almis olmak, en az yarisini tl kredi ile alsaydi su an gayet karli bi is yapmis olurdu.

4. Size bı şey soracağım proje var villa projesi 78 evlik geçen ay 4/ milyondan sarılmış 5 arkasından dün 7.5 milyona çıkarmış ..ama daha temel bile yok .4 ten 15 tane satılmış ..alan arkadaş evim 7.5 oldu diye seviniyor ..lakin ortada ev değil temel yok .şimdi bu maliyetlerle bı evler nasıl biter 7=5 10 olup hiç satilmazsa diğer evler nasıl tamamlanır .

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Millet kur krizi var diye düşünerek emlaka yüklendi o yüzden yazdan bu yana dolar bazında değil düşmek fiyatlar arttı. Ama size bir şey söyleyeyim mi, bu kur krizi değil ve bence uzun yıllar sürecek gibi gözüküyor. Sorunu çıkaran Tayyip ama şu noktadan sonra yarın gitse gene de kolay kolay düzelmez artık.
    Şu an liquid olmayan hiç bir yere 1 kuruş para koyulmaz, ihtiyacım yok denen paraya bile daha sonra ihtiyaç olabilir.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Bu pahali fiyati dolarla belirlenen yazliklar evleri kim alacak cok merak ediyorum

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,664
    favladığım yazlık vardı, gittim yerinde gördüm. adam ilanı x'e koymuş. 0,75x de el sıkışalım dedim. şimdi sıfırdan yapsam maliyeti o kadar dedi. gerekirse durur bunu satarsam yerine nasıl koyucam dedi. iyi dedim sen bilirsin (dolar 11.00)

yine aynı bölgede bir yer daha vardı. yazın x diyodu, dedim şimdi kaç dersin 1,3x abi dedi. 1,1x anlaşalım. yok yine aynı bahane (dolar 12.00)

halen favlarda ve aynı fiyatta duruyorlar. (dolar 17.00)

Sayfa 367/1312 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •