Sayfa 270/1002 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by halis Yazıyı Oku
    Ali'nin elinde tl'si var dolar spekülatörlüğü yapacak velinin tl'si var bankaya yatıracak Ali dolar yükseltmeye çalışacak Veli haybeden para kazanacak... Ali deli mi? niye böyle bir işe girsin veliye fazla faiz kazandırmaya çalışarak hükümeti karşısına alsın.
    Dolar işi bitti ciddi bir tehditle karşılaşmadığımız sürece veya çok çok olumsuz şeyler olmadığı sürece...Sonuç kabul etsek de etmesek de şeytanın aklına gelmeyecek işler..
    Ben biraz düzelttim Sayın Halis Bey!
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

2.  Alıntı Originally Posted by halis Yazıyı Oku
    alinin elinde tlsi var dolar spekilatorlugu yapacak velinin tl si var bankaya yatiracak ali dolar yukseltmeye calisacak veli haybeden parakazanacak..ali delimi niye boyle bir ise girsin veliye fazla faiz kazandirmaya calisarak hukumeti karsisina alsin.
    dolar isi bitti ciddi birtehditle karsilasmadigimiz surece veya cok cok olumsuz seyler olmadigi surece..sonuc kabul etsekte etmesekte seytanin aklina gelmeyecek isler..
    Ali doları arttırabilirse hazine zorda kalıp sıkıştıkça dolar dahada artacak, merkez bankası para pasacak dolar yine artacak ve Ali bu işten baya kazançlı çıkıp artık Soros Ali olarak anılacak...

Gerçi mevzu başka ama sırf saçma sapan yorumuna dayanamadığım için yazdım...

düş dolar düşşş

çok düşşş

kamyonu bekletiyorum

4. Enflasyona endeksli mevduat tutmadı, nasıl hesaplandığı vs tartışmalı idi.

Şimdi dövize endeksli hesap geldi ama döviz düşer ise win-win oluyor döviz aratar ise kayıp olmuyor mudi için.

Çoğu kişi zaten vadesiz dolarda tutuyor çok da faiz vermiyorlar.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

kisaca hukumet vurdu 90 dan gol oldu..dolar isi simdilik rafa kalkti..son 1 aydaki gelismelere bakarsak asgari ucret ve dolar akp iyi puan kazandirdi bunun ardindan erken secim gelme ihtimali hem var gibi hem olmaz gibi..onumuzdeki surecte borsaya bunlarin etkisi ne olacak..borsada alani satani pisman ettiler bu kadar oynaklik cok fazla biraz sakinlesin artik

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Enflasyona endeksli mevduat tutmadı, nasıl hesaplandığı vs tartışmalı idi.

Şimdi dövize endeksli hesap geldi ama döviz düşer ise win-win oluyor döviz aratar ise kayıp olmuyor mudi için.

Çoğu kişi zaten vadesiz dolarda tutuyor çok da faiz vermiyorlar.
    Sn.Ariston,enflasyonu vatandaş yastık altı saklayamadığı için bu hesap tutmadı ,döviz ve altın farklı.

7. Yurt dışı borçlanma ekonomide şişme yaratıyordu. Cumhurbaşkanı alt yapı yatırımlar bitti kültür sanat işlerine bakacağız diyor.

Bu durumda yerlinin parasını sisteme sokmak daha iyi olabilir.

Özellikle kargaşa yaratıldı ve enflasyon 2021'e hapis edildi. 2022 zamlarını marketler yaptı.

Masum Türker bir kaç güne döviz düşer diyordu zaten, şimdi bu olay bahane oldu. Bulgaristan'dan tereyağı almaya gelenler başlamış bizim vatandaş alamıyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bir kaç gün dedi sanki.
    Yarından sonra düzelir dedi.
    Yabancı satışı var biraz dedi ama ben kağıtlarda aşırı bir yabancı satışı göremedim.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

Sayfa 270/1002 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •