Sayfa 401/1312 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    şikayet edenleri anlamıyorum
    havuzu saunası hamamı olsun yeşil alanı olsun apartman görevlisi olsun güvenlikçisi olsun
    dedin mi havuza fitnese bakan en az 3-4 adam sitenin büyüklüğüne göre 3-4 güvenlikçi 2-3 bahçıvan 2 tane en az 2-3 görevli
    havuzun fitnesin bahçelerin suyu elektriği bakımı ilacı şusu busu tüm çalışanların en az asgari ücreti
    kendileri lüksü isteyip aidata isyan ediyorlar 8.000 tl aidat ödenen yerin kirasında en az 20.000 dir
    3.000 tl aidat ödeydiğin yerinde kirası en az 8-10.000 dir
    Aidatini sormadan ev alan adamin IQ sunu merak ediyorum.

Aidatini bastan bilip evi alip sonra isyan eden adaminda IQ su merak konusu

2. Hizmet olursa aidat sorun olmaz. 2-3 bin TL aidatı olan sitelerde, spor salonları , açık-kapalı yüzme havuzları var. Adam diyor ki, spor salonuna gitsem ayda xxx tl para vericem , 12 ay havuza giriyorum diyor veriyor. Problem, hizmet vermeden aidat alan siteler.

Bugün havuzlu, güvenlikli, otoparklı site, 500 TL'den başlaması normal. Zaten o sitede 3+1 evler de 5-6 bin TL'den başlıyordur kirası. 500 tl de yüksek rakam değil. Yazın havuz başı keyfinden o para çıkar. En büyük sıkıntı, havuzlu sitede yaşayıp, iş yaşam koşturmacısında havuza giremeyenler oluyor. Yaşamıştım. Aidat veriyorum ama iş yoğunluğundan faydalanamıyorduk.

Şimdi çok huzlurlu sakin hayatımız var ama havuzlu sitede oturmuyoruz )

3. ..........
    Son düzenleme : Metali; 23-01-2022 saat: 15:06.

4. Bu olayı yıllardır soyluyorum arz fiyatı talep fiyatı ile buluşamazsa piyasa oluşmaz insanlar burada ekstrem durumları paylaşarak piyasa oldugunu iddia etti ama tabana yayılan bir piyasa maalesef 2017 den beri yok ve daha da kotu ye gidiyor
     Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Piyasa ölü artık istenen fiyatlara talep yok, para yokki talep etsin.
    İşçi,memur,esnaf kişiler bu fiyatlardan ev alamaz, eşi çalışır,babası yardım eder ancak öyle alabilir
    PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bu katılım evim emin evim gibi organizasyonları inceleyen oldu mu?

Direk ön yargısız gerçekten inceleyen olmuşsa cevap verirse sevinirim.

Eksileri artıları nedir?

Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Bu olayı yıllardır soyluyorum arz fiyatı talep fiyatı ile buluşamazsa piyasa oluşmaz insanlar burada ekstrem durumları paylaşarak piyasa oldugunu iddia etti ama tabana yayılan bir piyasa maalesef 2017 den beri yok ve daha da kotu ye gidiyor

PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Milletin anlamadığı şu,misal on tane ikinci el ev satılık olsun.İlk evi 1 milyon dan aldım,sonra onu gene 1 den sattım üstüne 100 bin koydum ikinci evi aldım,sonra onu da aynı fiyata sattım 100 daha koyup 1.2 milyona üçüncü evi aldım ,hep üstüne yüz bin koyarak on ev aldım diyelim topu t0pu 1.9 milyon lira koyarak on ev satıldı, 15 milyon liralık hacim yarattım.İkinci el piyasası böyledir.Önemli olan taze para girişi,o da çekilen kredilerle olur,çekilen kredilere bakıyoruz,o kısım facia,e taze para girişi olmayan bir sektör sonunda ne olur.

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Kazanci Turkiyede degilse neye dayanarak kredi veriliyor? Yurtdisindaki kazancla Turkiye de kredi talebinde bulunamazsiniz

Sayfa 401/1312 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •